Svatyně (TV seriál)

• Kanada

Sanctuary

Krimi / Mysteriózní / Sci-Fi

Kanada / USA, 2008, 59x42 min

Amanda Tapping, Robin Dunne, Emilie Ullerup, Christopher Heyerdahl, Ryan Robbins, Panou, Kandyse McClure, Jonathon Young, Kavan Smith, Christine Chatelain, Peter Wingfield, Chuck Campbell, Hiro Kanagawa, Darren Shahlavi, Dana McLoughlin, James Kirk, David Hewlett, Ryan Kennedy, William "Big Sleeps" Stewart, Nicole Muñoz, Lynda Boyd, Emily Tennant, David Richmond-Peck, Tom McBeath, Terry Chen, Agam Darshi, Jim Byrnes, Dan Shea, Pascale Hutton, Brian Markinson, Meghan Ory, Chasty Ballesteros, Adam Greydon Reid, Gerard Plunkett, Alex Ferris, Aliyah O´Brien, Douglas O'Keeffe, Allison Hossack, Colin Lawrence, Michael Rogers, Balinder Johal, Duncan Fraser, Lauren Watson, Jeb Beach, Eric Keenleyside, Luvia Petersen, John Novak, Colin Cunningham, Mackenzie Gray, Peter Shinkoda, Anne Marie DeLuise, Richard de Klerk, Ellie Harvie, Jodi Balfour, Thai-Hoa Le, Diana Pavlovská, Jordana Largy, Charlie Carrick, Peter Bryant, Michael Hanus, Michael Benyaer, Anjali Jay, Leah Cairns, Nels Lennarson, Chad Rook, Alison Araya, Adam Copeland, Richard Howland, Adrian Hough, John Tench, Alex Zahara, Michael Adamthwaite, Brent Stait, Vincent Gale, Aleks Paunovic, Colleen Winton, Mig Macario, Mark Gibbon, Kwesi Ameyaw, Edward Foy, Aaron Brooks, Cainan Wiebe, Colin Corrigan, Darien Provost, J.C. Williams, Raf Rogers, Giacomo Baessato, Richard Stroh, Rob Hayter, Rekha Sharma, Christian Sloan, Babs Chula, Sean Tyson, James Pizzinato, Jason Schombing, Daryl Shuttleworth, Ron Selmour, Ian Tracey, Matty Finochio
  • Djkoma

Veřejné webepizody seriálu, který má jistě svůj nápad, ale jehož zpracování působí opravdu zvláštně. Kompletně počítačové pozadí a prostředí obecně ve spojení s právě ne moc dobrými triky nejsou ty pravá lákadla. V Druhé sezoně, na kterou má být více peněz by se to mělo změnit, přesto se jedná o zkoušku, co divák takového seriálu dokáže překousnout. Naneštěstí se to ke konci první sezony začalo slušně rozjíždět a pokud divák zapomene na pár zvyků z TV produkce může být i celkem spokojený. Atmosféra není špatná a herci taky nejsou zrovna největší odpad. Amanda Tapping potěší jistě nejvíc. Tohle není doporučení, protože tohle nesedne opravdu mnoha lidem, ale přesto si to zaslouží šanci.(21.6.2008)

Perfektní seriál. Nic víc, nic míň. Původně jsem viděl jen web-epizody, a ty byly strašné. A tak jsem si s Sanctuary dal pauzu. Dnes se čeká jen dlouhých 170 dní (+-) na třetí sérii, mezitím co já dychtivě sleduji druhou sérii. Opravdu - web-epizody škodily, protože seriál je skvělý. Jde vidět, že to pochází od tvůrců Stargate - vtípky jako v půdovdních SG prostě v sci-fi musí být, skvělá Amanda vypadá na minimálně deset let mínus oproti jejímu skutečnému věku. Ano, má to i negativita, jako například efekty - to že se rozhodli udělat celý seriál na zeleném plátně byl odvážný krok. A i když nemají rozpočet, a efekty tudíž nevypadají nějak extra, občas se nějaký ten dobrý efekt najde, a vzhledem k rozpočtu, který je žalostný, to na kvalitě seriálu nijak nesleví. Na celém seriálu jsou celkem TŘI CHYBY: 1,) První série má pouze třináct dílů. 2,) Druhá série má pouze třináct dílů. 3,) Třetí série bude za dlouhých 172 dní, 7 hodin, 9 minut......-*-*-*EDIT-*-* Dnešním dnem jsem dokoukal zbylé díly druhé série, a mohu říct, jen ... že je neskutečná škoda že to má tak málo dílu, a na další sérii musím čekat tak dlouho...damn!(18.4.2010)

• bouncer

Hodnotím jen pilot, ale myslím, žeten bohatě stačí. Samotný nápad není špatný - lovení a zachraňování bájných tvorů, o jejichž existenci se ani doopravdy neví. Dává to prostor k mnoha epizodám a obrovským možnostem, jak fascinovat diváka. Ale taky trochu svádí odbýt to zbývající, což se také stalo. Zpracování je totiž příšerné - od předvídatelného scénáře, který není v ničem originální, přes bídné herce až po odpudivě lacinou vizuální stránku.(6.9.2009)

• Malarkey

Možná by to byl zajímavý nápad, ale stahovat z internetu párminutové epizody v HD kvalitě co mají 700 mega taky není extra nic příjemného. Sanctuary se nezapře, že na něm pracovali tvůrci Hvězdné brány, kterou já osobně hodně mám rád, ale ačkoliv je vše točeno na modrém plátně, mě to zabavit nijak nedokázalo. Jediné co je na tom dobré je onen nápad, který ale dál podle mě nikam rapidně nepovede. (2/10)(10.7.2008)

Mysteriózní seriál s Amandou Tapping, který produkuje televize SyFy. No ze začátku mě to celkem chytlo, ale s přibývajícími sériemi už to propadá do průměru.(24.12.2010)