Děti

Tom Shankland

Nanu Segal

Kostýmy:

Andrew Cox

Tohle je pro mě skoro vymodlený námět. Většina lidí, když řeknu, že při každé smrti dítěte ve filmu otevírám šampaňské, koulí očima, ale já ho otvírám opravdu pro to, že v 99% jiných filmů jsou děti nesmrtelné a i když se o ně máme mnohdy bát, všichni víme, že se jim nic nestane. A tady jsou navíc krásné zlé. Vůbec ten psychologický boj rodičů, kdy přesevšechno nechtějí své děti zabít, je velmi zdařilý. Spousta lidí odcházela ze sálu strachy. Ostatní se smáli z vlastních úleků, nikoli kvůli hlouposti filmu. Asi nejzajímavější horor posledních let. Navíc hodně sympatický režisér.(11.7.2009)

Tyhle dětské horrory (rozuměj = horrory s dětmi, ne pro děti) mají potenciál už od dob, co je starý Bradbury vynalezl.(21.7.2009)

Nejuječenější horor, jaký jsem kdy viděl. V první polovině filmu neustále pištěly děti, v druhé polovině dospělí. I když je to spíš béčko, tak díky poněkud bizarnímu námětu je to docela úchylná zábava, obzvlášť pokud nemáte rádi děti. A za vytetovaného andělíčka z obalu Ágaetis byrjun na břiše jedné z postav dík!(6.7.2009)

Zvláštní, originální a těžko popsatelný film, který sice je svým způsobem horrorem, avšak děsí diametrálně odlišným způsobem, než na jaký sme zvyklý. Více než strach poutá film těžko odhadnutelným vývojem, který vyplývá z dětské nevyzpytatelnosti a těžkých rozhodnutí, před která jsou postavy stavěny. Perfektní spád, solidní střih a dokonalá vyšperkovanost každé jedné scény dělá z filmu svěží horror, přestože vás po něm noční můry nechají spát.(15.9.2011)

Dobrý horor, asi by stálo za to podívat se na to ještě jednou. I když tam jsou roztomilé děti a snížek, tak atmosféra je občas hodně pekelná. Tohle se Britům povedlo, ten konec jsem sice nějak nepobral, ale jinak je to horor na úrovni a jak říkám, druhé zhlédnutí možná přinese hvězdičku navíc. 65%(24.6.2010)