poster

Děti

 • Velká Británie

  The Children

 • Slovensko

  Deti

  (festivalový název)

Horor

Velká Británie, 2008, 84 min

Režie:

Tom Shankland

Kamera:

Nanu Segal

Kostýmy:

Andrew Cox
(další profese)
 • Aluska88
  ****

  Holy shit! Tož toto byl kurňa poctivý masakr. Krajně znepokojivé. Řekla bych, že se rozhodně jedná o nejbrutálnější a emočně nejvypjatější příspěvek do žánru "Demonic, Evil Kids." Takové děti z Městečka prokletých či malí mutantíci z Cronenbergových Mláďat mi oproti těmto děckám nyní přijdou jako docela hodná a slušná malá stvoření. Sakra, vždyť i Damian byl vlastně hodný chlapec. Značně tíživá atmosféra je budovaná naprosto strhujícím způsobem. Situace se začíná postupně více a více vyhrocovat a od Teď se musí něco stát. velmi rychle přeskočí do K*rva to je mazec! Po celou dobu mě mrazilo a cítila jsem takový ten "druh" strachu, který nemáte, když se díváte na duchařské horory, ale který cítíte, když se před vámi ve filmu odehrává něco naprosto šíleného, děsivého a vlastně zároveň i reálného, co Vás naprosto dostane a kdy Vám tuhne krev v žilách. Když se díváte na něco, co představuje samotnou "esenci" zla. Děti jsou ukázkový psychický teror. A ten závěr, kdy tam všichni stojí okolo... Dear Lord...(1.6.2014)

 • xxmartinxx
  ***

  Skvělý build up, ale to je tak vše. Někdy jsem nechápal, jestli mají mít děti nějaké nadpřirozené schopnosti (rozhodně jsou v několika scénách nepřirozeně fyzicky silné), stejně jako mi unikalo chování všech dospělých. Ale přemýšlení hrdinů asi nemá smysl řešit u filmu postrádajícím základní motivace pro všechny činy všech postav. Možná jde o záměr, ale takový záměr je poněkud moc jednoduchý.(21.9.2013)

 • Hrabka
  ***

  Dobrý horor, asi by stálo za to podívat se na to ještě jednou. I když tam jsou roztomilé děti a snížek, tak atmosféra je občas hodně pekelná. Tohle se Britům povedlo, ten konec jsem sice nějak nepobral, ale jinak je to horor na úrovni a jak říkám, druhé zhlédnutí možná přinese hvězdičku navíc. 65%(24.6.2010)

 • kiddo
  ***

  Napětí v hororu má vycházet z toho, že identifikuju takzvané kladné postavy, oblíbím si je, fandím jim a bojím se o ně, protože si nepřeju, aby se jim stalo něco zlého. Co si ovšem mám počít s The Children, kde proti sobě stojí banda vykulených, mně bytostně nesympatických blbečků a vraždících rozmazlených spratků? Kvůli mé osobní zaujatosti je výsledkem to, že si přeju, aby se všichni co možná nejkrutěji pozabíjeli navzájem, všem přeju to nejhorší a místo hrůzy a napětí se nemůžu dočkat, až k tomu nejhoršímu dojde, neboť zadostiučinění cítím, ať už zemře dítě nebo rodič. Navíc minimálně první půl hodinu člověk bez znalosti synopse netuší, proč scény podmalovává „atmosférická, napínavá hudba“, když se dívá jen na partu zkažených fakanů, které rodiče nezvládají a z kterých se očividně vyklubou záporáci, protože neustále divně čumí. Kvalitu režie kvůli už zmíněným osobnícm antipatiím moc neposoudím, jen uvedu, že až do závěrečných titulků (které na pořádnou vyvražďovačku dorazí až příliš brzo) jsem měla problém přijít na to, kdo je čí rodič, sourozenec a kolik tam těch dětí vůbec je. Jako antikoncepční prostředek je to ovšem stále dobré a poučení, že když už zabíjíte vlastní děti, tak dospělý život má větší cenu než nějaké nedovyvinuté uřváně, je jistě vítané.(14.10.2009)

 • Isherwood
  ****

  Žánrová lahůdka, která nemá na kilometry daleko obdoby. Těžko říct, zda-li je režisér génius nebo magor, ale styl, jakým kočíruje malé zabijáky, je naprosto dokonalý. Vánoční nálada bere za své u rodinného oběda, kdy se poprvé bodne vidličkou a od té chvíle Shankland sbírá už jenom plusové body. Něco tak nervózního a fyzicky nepříjemného jsem neviděl léta. V momentě, kdy se divák povznese nad otázky ‚proč a jak?‘, musí zákonitě UVĚŘIT tomu, že toho ty děti jsou schopné, stejně tak jako rodičovské pohnutky jsou pochopitelné. Rozdýchvám. 4 a ½.(11.10.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace