poster

Děti

 • Velká Británie

  The Children

 • Slovensko

  Deti

  (festivalový název)

Horor

Velká Británie, 2008, 84 min

Režie:

Tom Shankland

Kamera:

Nanu Segal

Kostýmy:

Andrew Cox
(další profese)
 • Dan9K
  ****

  Tohle je pro mě skoro vymodlený námět. Většina lidí, když řeknu, že při každé smrti dítěte ve filmu otevírám šampaňské, koulí očima, ale já ho otvírám opravdu pro to, že v 99% jiných filmů jsou děti nesmrtelné a i když se o ně máme mnohdy bát, všichni víme, že se jim nic nestane. A tady jsou navíc krásné zlé. Vůbec ten psychologický boj rodičů, kdy přesevšechno nechtějí své děti zabít, je velmi zdařilý. Spousta lidí odcházela ze sálu strachy. Ostatní se smáli z vlastních úleků, nikoli kvůli hlouposti filmu. Asi nejzajímavější horor posledních let. Navíc hodně sympatický režisér.(11.7.2009)

 • Mr.Apache
  ***

  Tyhle dětské horrory (rozuměj = horrory s dětmi, ne pro děti) mají potenciál už od dob, co je starý Bradbury vynalezl.(21.7.2009)

 • Dadel
  ***

  Nejuječenější horor, jaký jsem kdy viděl. V první polovině filmu neustále pištěly děti, v druhé polovině dospělí. I když je to spíš béčko, tak díky poněkud bizarnímu námětu je to docela úchylná zábava, obzvlášť pokud nemáte rádi děti. A za vytetovaného andělíčka z obalu Ágaetis byrjun na břiše jedné z postav dík!(6.7.2009)

 • oje
  ****

  Zvláštní, originální a těžko popsatelný film, který sice je svým způsobem horrorem, avšak děsí diametrálně odlišným způsobem, než na jaký sme zvyklý. Více než strach poutá film těžko odhadnutelným vývojem, který vyplývá z dětské nevyzpytatelnosti a těžkých rozhodnutí, před která jsou postavy stavěny. Perfektní spád, solidní střih a dokonalá vyšperkovanost každé jedné scény dělá z filmu svěží horror, přestože vás po něm noční můry nechají spát.(15.9.2011)

 • Hrabka
  ***

  Dobrý horor, asi by stálo za to podívat se na to ještě jednou. I když tam jsou roztomilé děti a snížek, tak atmosféra je občas hodně pekelná. Tohle se Britům povedlo, ten konec jsem sice nějak nepobral, ale jinak je to horor na úrovni a jak říkám, druhé zhlédnutí možná přinese hvězdičku navíc. 65%(24.6.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace