poster

Děti

 • Velká Británie

  The Children

 • Slovensko

  Deti

  (festivalový název)

Horor

Velká Británie, 2008, 84 min

Režie:

Tom Shankland

Kamera:

Nanu Segal

Scénografie:

Suzie Davies

Kostýmy:

Andrew Cox
(další profese)
 • -bad-mad-wolf-
  ****

  Líbí se mi, jak tahle děcka kašlou na jakýkoliv příběh a zůstávají absurdní, téměř bezdějovou věcí se slušnou porcí iracionálního děsu. Drobné náznaky o bakteriálním původu bestiální agresivity jsou skoro až na škodu, jelikož bezejmenná anonymita celého masakru filmu nečekaně pomáhá. Samozřejmě, mohli bychom spekulovat o tom, jak se dospělí chovají debilně, jak má tenhle natvrdlou palici a jaká se z támhleté holky během okamžiku stane úderná vraždekyně dětí, nicméně logický podklad tu má zhruba stejný význam, jako ten příběhový. Děti spoléhají především na kontrast dětské tvářičky a brutálního masakru, na zdánlivou absenci hororových prvků a obvyklostí: Drtivá většina filmu se odehrává za denního světla v nevinném prostředí zasněžené usedlosti, obraz je navíc často zahlcen barevností dětského oblečení i hraček. Nepřítomny jsou lekačky i čitelná démonizace. Na přítomnost hororového žánru vlastně výrazněji upozorňuje pouze hudba. Největším násobitelem výsledné kvality je ovšem formální stránka - bezchybné používání kamery a střihu, vhodně obsazené postavy, umná vizuální gradace. Poslední záběr je nádhera.(4.6.2012)

 • JAn
  ****

  Mrazivé a bezvýchodné. Zvrhlé. Vždyt jsou to jen děti. Nebýt posledních dvou minut, neváhám udělit absolutorium.(18.6.2009)

 • Jeremy.jk
  ***

  Uff, trochu psycho, kdo si chce pořídit děti ? :-) 60%.(15.2.2010)

 • juta
  ***

  Čekal jsem poněkud větší odvaz a taky rychlejší spád, bez zbytečného natahování, když to má jen 84 minut. Dětičky mohly být ještě více creepy, strach z nich nešel a také občas to myšlení mohlo být blíž realitě. Jinak to ušlo.(16.2.2013)

 • Radko
  ****

  Veľmo dobrá analýza rodiny. Naše deti nás raz zničia. Zožerú. A my, dobrí rodičia, čo sa celé roky snažili, sme dopadli takto. Prečo? Bože, prečo? Boh mlčí. No zástupy detí, potrebujúcich sa priživiť na peňaženkách, domoch a nakoniec aj zdraví a živote tých, čo ich odkojili a vychovali sú tu. Stále. A stále viac. Nuž a je to aj napínavé, vtipné a desivé.(29.9.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace