poster

Ivetka a hora

 • Slovensko

  Ivetka a hora

Dokumentární

Česko, 2008, 83 min

Režie:

Vít Janeček

Scénář:

Vít Janeček

Kamera:

Braňo Pažitka
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • bassator
  *

  Za snahu... - 30. 10. 2009 - 10%(30.10.2009)

 • Terva
  **

  40 %(21.6.2011)

 • Klobouček
  ****

  Dokumentaristé nalezli úžasnou Ivetku a natočili o ni velice průměrný dokument. Ivetčin život je ale natolik poutavý, že spasí i nebohé filmaře. Co se kritiky formy dokumentu týče - vadí mi nepřehlednost postav, nenápaditá kamera, žádná výraznější práce se zvukem a pak především absence informací o tom, jak vlastně Ivetka žije. Najít úžasného člověka a nechat jej mluvit na kameru je chválihodný čin, ale byl bych rád i za nějaké osobité zpracování.(17.11.2008)

 • honajz
  ****

  Některé drobnosti mi přišly nedotažené do konce, nebo málo vysvětlené, ale celkově velice působivý dokument, který než o samotném zjevení je o člověku, o jeho emocích, o hledání sebe sama a o tom, že ani holka, které se zjevila Panna Marie, nemusí být hned vzorem ctnosti, dokud si neudělá jasno sama v sobě. Každopádně mě ten dokument držel v napětí víc, než leckterý současný film, který je napínavým jen podle zaškatulkování.(12.12.2008)

 • Slarque
  ****

  Začátek mě docela vyděsil. Ale ještě dřív, než jsem to s představou, jak koukám osmdesát minut na to, jak lidé klečí a modlí se, vypnul, mě to začalo zajímat. Hlavní hrdinka je totiž nebývale otevřená a upřímná a na to, jaké měla mediálně profláklé mládí, nečekaně normální. Vít Janeček je potom dostatečně profesionální, aby toho dokázal využít, ale jemu projevenou důvěru nezneužít. Takhle si představuji kvalitní dokument.(3.11.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace