Saw 6

• Austrálie

Horor / Mysteriózní / Thriller

Kanada / USA / Velká Británie / Austrálie, 2009, 90 min

• Fr

John je mrtvý a jeho dílo je téměř u konce….. Hustý úvod sebepoškození za účelem přežití a hra ve které se z dravců stává kořist. Jigsaw se stále více stává Zorro mstitelem a já sleduju jen samou krev a poslouchám stejný řev. Něco jako tvůrčí myšlenka? Té se asi dočkáme v sedmičce. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Jste pojišťovák. 2.) Chcete vědět, jestli je víc půlka břicha nebo ruky. 3.) Hledáte důvody, proč si vážit života. 4.) Stále jste nepřišli na to, kdo nastoupil na ,,Skládačkovo“ místo. PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(24.5.2010)

Přidejte na brutalitě, domyslete příběha je tu další díl Saw. Příběh sám o sobě zapadá do skládanky, neni špatný, zasloužil, ale to by nesmělo jít o 6. v pořadí. Někdo by si měl uvědomit, že toho už bylo dost. Ještě několik pokračování a jedinou cílovou skupinou budou duševně narušení.(19.1.2010)

Je to bieda, ale oproti predošlým dielom v podstate prekvapenie.Ako som hovoril už v predošlých komentároch - jednotlivé filmy Saw sú celkom dobré, ale ako celok to funguje oveľa lepšie.Každý diel je stále niečim zaujímavý (mne osobne sa celkom páči, že každý diel sa vracia vo flahbackoch o niečo naspäť) a ani jeden ma nesklamal až tak, aby som ho hodnotil pod priemer.Je to naťahovačka, ale ten dej sa my ľúbi.Tento ďalší diel s hororovej série Saw je rozhodne dobrý prírastok do "rodiny". 60% - 3*(7.12.2010)

Je to celkom dobrý hororový thriller z tejto vydarenej série. Má dosť dobrý príbeh o mužovi z poisťovne, ktorý so svojim tímom prešetruje poistné zmluvy, aby nespravodlivým systémom spoločnosť neprišla o viac peňazí na úkor klientov a tak sa stane súčasťou hry, v ktorej môže rozhodnúť o živote svojich najbližších a priateľov. A zatiaľ sa detektív Hoffman snaží zviesť vyšetrovanie na zlú stopu, aby mohol nerušene pokračovať v hre. Spracovanie je celkom slušné, ale aj tak sa z toho ešte dalo získa aj o trochu viac. Ako celok to pôsobí dobrým dojmom, opäť výborný úvod so zaujímavou pascou, dve hlavné zaujímavé línie, nejaké flashbacky a záver, to všetko pri úplne ideálnej dĺžke, takže nudiť sa tu nedá, ale všade sa nájdu nejaké detaily, ktoré mi to trochu narúšajú na rozdiel napríklad od predchádzajúceho dielu, ktorý to mal doladené lepšie. A hlavne ten záver, ktorý je síce nečakaný, ale ani ma to až tak moc nezaujalo, no to sa týka hlavne línie s pascami, tá detektívna je v poriadku. Ale celé to vynahradzuje opäť postava Hoffmana, ktorý ma tu skutočne baví a tak sa na to dobre pozerá po celý čas. Celkom spokojný som aj po hororovej stránke, niektoré pasce ma už vo svojej podstate až tak moc nezaujali, napríklad dlhý beh cez paru, ale tá úvodná je aj v rámci série skutočne zaujímavá, toto bol dobrý nápad, páči sa mi aj pasca s dýchaním, ktorá je aj slušne napínavá a bavili ma aj situácie, pri ktorých sa má hlavný hrdina rozhodnúť, kto prežije a kto nie, síce tu chýba nejaký lepší nápad, ale zaujme to. A poteší aj Hoffmanova ručná akcia. Čo sa týka hereckého obsadenia, Tobin Bell tu už ani nemá moc čo ponúknuť, ale aj tak niektoré flashbacky s ním zaujmú, najlepší je opäť Costas Mandylor v úlohe Hoffmana, ale nesklamú ani zvyšné postavy a hlavne tie z predchádzajúceho dielu. Réžia a technická stránka sú bez problémov. Oproti predchádzajúcemu dielu je to o trochu slabšie, ale stále je to plnohodnotný diel, ktorý si dobré hodnotenie zaslúži. 72%(27.10.2012)

Ne ne, minulý díl nebyl náhoda. Propad série se podařilo zastavit a máme tady docela povedenou šestku. Na začátek si opět zopáknem o co šlo minule a jde se na věc. Tentokráte si John Kramer vzal na mušku jednoho vykutáleného pojišťováka, který mu kdysi zatrhl alternativní léčbu v Norsku....Detektiv Mark Hoffman se za každou cenu snaží utajit svou skutečnou identitu. Líbila se mě atmosféra, děj i postavy. 70% a z mého pohledu druhý nej díl série. A spolu s jedničkou jedinný který si zaslouží archivaci.(26.4.2014)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 68. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - Film nebyl promítán kritikům. (Cheeker)

• - Natáčelo se od 30.března do 13. května 2009. Postprodukce skončila 11. 9. 2009. Hollywoodská premiéra se konala v Mann's Chinese Theater 22. října 2009. (Chatterer)