poster

Saw 6

 • Kanada

  Saw VI

 • slovenský

  SAW VI

Horor / Mysteriózní / Thriller

Kanada / USA / Velká Británie / Austrálie, 2009, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Faustka
  ****

  Symbol „nekonečna“ se mění v neúprosnou realitu. I ze záhrobí „Jigsaw“ dál neúnavně ovládá svou mašinérii přisluhovačů, a to s jediným záměrem; pomstít se. ..Až do „nevyhnutelného“ závěru..(?) Pasti řízené sebedestrukce jsou stoupající číslicí vynalézavější a krutější, jen výsledný efekt žít/zemřít je neměnný:) Vychytávka „Seznam se… s Strahmem“, převzatá z filmu Stav milosti, též splnila to, pro co byla určena. A tak můžeme volat po VII, VIII, IX, X, ….(20.7.2010)

 • Ruut
  ****

  Podstatně lepší než hrůzná pětka a zhruba stejně dobré jako 2 + 3 + 4. Stačí? Líp to asi v rychlosti shrnout nejde. ----- update po druhém shlédnutí: přidávám jednu hvězdičku a řekl bych dokonce že tenhle díl je snad i o kousek zajímavější než kterékoliv jiné pokračování původní Pily ...(22.10.2009)

 • Pepinec
  ***

  James Wan nechal v roce 2004 zadělat na legendu, když stvořil první díl série Saw. Už jen proto, čím vším je opředeno předchozích pět dílů si divák najde cestu do kina i na šesté pokračování, a pakliže uznává Saw jako nově vzniknuvší kult hororového žánru tohoto století, mile rád mu přidělí tři hvězdy. Uznávám totiž, že za samostatný film by ode mě Kevin Greutert tolik nedostal. Nové zvraty v předešlém ději sice stále zůstávají logické (po stále polopatyčtějším vysvětlování), avšak bortí divákovi již minimálně jednou utvořenou představu na můj vkus až příliš fantasticky. Kdo ví, jak dlouho budou tvůrci schopni vymýšlet nové a nové mezery, a cpát do nich nové a nové kulišárny. Kouzlo to už ztratilo, poněvadž o ničem jiném dějové linky nejsou zhruba od třetího dílu. Kumšt si to však zatím stále drží, zuby nehty. Snad si sami tvůrci příliš nezničí své dílo. Jo, málem bych zapomněl - těším se na sedmičku! :-) P.S: Dodatek po nonstop Saw projekci. Vesměs souhlasím se svým výše uvedeným komentářem po tehdejší návštěvě kina. Dodal bych jen to, že je patrný pokles ve výkonu, obdobně jako tomu bylo u čtvrté skládanky. Mnohem více, než kdykoli jindy, ve mně vyvolávalo pochybnosti objasňování děje, čímž se film zabývá především. Najednou je obrovský nepoměr mezi množstvím otázek a odpovědí. K pointě tohoto dodatku potřebuji užít spoileru, čili se omlouvám všem, kteří tím pádem dále číst nebudou. Pokud by na konci Hoffman skutečně zemřel rukou Jill, a byl tak dokonáním poslední vůle Johna Kramera dokonale uzavřen kruh, udělil bych hvězdy čtyři. Za tu okatost ještě více natáhnout již tak vytahané kalhoty však čirý průměr.(23.7.2011)

 • Radko
  ***

  Fajný návod na vysporiadanie sa s poisťovacími manažérmi a ich podvodnými (= zmluvnými) podmienkami. Inak samozrejme pokračuje Saw v recyklovaní pôvodnej myšlienky. Obsahuje vždy jednu špinavú, zle osvetlenú a strašidelne pôsobiacu miestnosť, ktorú, aj keď dotyčná obeť dočasne pokorí splnením vopred pripravených podmienok a odloží tak vlastnú smrť na neskôr, vždy zároveň niečo alebo niekoho natrvalo stráca. Strašidelný zámok virtuálne, no tentoraz to nedržalo v režijných rukách totálne trdlo.(4.11.2015)

 • H34D
  **

  Saw VI by mohl působit jako chytrý film opředený filozofií, kdyby měl délku prvního krátkometrážního proma, jako celovečerní uměle nadstavované pokračování však stín tupé béčkovosti nepřekročí ani náhodou... Herci v čele s gumovým so called nástupcem Jigsawa jsou znudění, jejich charaktery šustí papírem a soutěží spolu jen o to, kdo si hysteričtěji zakřičí před svým peprným zánikem. Samoúčelnost brutalit je až do nebe volající, avšak naproti tomu lidská fascinace násilím znamená nikdy nehynoucí důvod pro tvorbu zvráceného umění (tedy nejen filmu)... 4/10(27.11.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace