Čaroděj z nafukovacího stromu (TV seriál)

Animovaný / Rodinný

Česko, 2006, 13x9 min

Josef Dvořák

Nejsilnější stránkou je komentář, který je namluven Josefem Dvořákem. I když místy vykrádá sám sebe (Maxipes Fík), tak jeho hlas je hodně zábavný.(19.6.2014)

Tahle večerníčková série začínala na velmi hezkých 20 % a, jak vidno, klopotně se vyšplahala na dnešních 30 %. Hodnocení současných večerníčkových seriálů je a bude deformované tím prostým faktem, že uživatelé CSFD holt nejsou ve věku, kdy by téhle produkci holdovali, a když už ji náhodou shlédnou, tak ji hodnotí dospěláckýma očima. Mezi hodnocením starých večerníčkových řad a nových projektů je propastný rozdíl. Těm starým pomáhá nostalgie, která nejednu hvězdičku přidá, a ta nová dílka se nekompromisně posílají do odpadu. Primárně je potřeba zdůraznit, že Čaroděj z nafukovacího stromu se natáčel pro cílovou skupinu 5 - 8-letých dětí. Nemá sice tak dobrý scénář, ale má solidní a hlavně moderní výtvarné pojetí i animaci, a co se toho scénáře týče, je myslím lepší než Maková panenka a dokonce má nepatrně větší švih než Víla Amálka. Dal bych tři hvězdičky, ale raději tomuhle podceňovanému dílku trochu přidám. Celkový dojem: 65 %. K největším kladům patří hlas zkušeného vypravěče Josefa Dvořáka, který se blíží k tomu, co předvedl v Maxipsu Fíkovi, a lehce ironický styl dialogů přizpůsobený dětskému věku.(6.11.2008)

• štísko

Zdá se mi to přeci jen o chlup lepší než nedávno jdoucí princezna z kloboukových hor. Josef Dvořák a slušná animace pomohli jinak dost slabému večerníčku alespoň ke dvěma hvězdičkám.(28.10.2008)

• Master19

Animace je na výborné úrovni a průvodní hlas Josefa Dvořáka je také bezchybný. Dalo by se říci, že by to měla být sázka na jistotu, ale ono je to takové nějaké přihlouplé...(28.10.2008)

• Karlos80

Už jen ten vskutku originální název napovídá k tomu že to bude zřejmě pěkná hovadinka, po zapnutí tv a po pár minutách jsem se o tom přesvědčil (animace, postavy ani plošková technologie kterou by večerníček natáčen mě hned od první chvíle ani trochu nezaujali) a nazachránil to ani jinak výtečný Josef Dvořák..Ne, opravdu ne tohle není ono. Dnes už se večerníček až na malé vyjímky snad udělat neumí:-((2.11.2008)