Absolutní moc

Absolútna moc

Thriller / Krimi / Drama

USA, 1997, 121 min

• Dudek

Přestože jsem se na Absolutní moc docela dost těšil měl jsem už na samotném začátku svěšenou čelist. Tenhle film je opravdu to nejhorší co jsem v poslední době viděl. Už samotná počáteční scéna je trapně protahovaná a ještě k tomu špatně natočená. Pokud k tomu připočteme prostoduchý scénář a samotnou primitivní synopsi nemůžeme se dostat k lepšímu výsledku než třiceti procentům, které s přimhouřeným okem také dávám. Ne Eastwoode, tohle opravdu ještě nemáš zapotřebí. 30%(11.6.2006)

Absolute Power je typická Eastwoodovská detektívka "novšieho" vydania...So všetkými kladmi (predovšetkým casting) aj zápormi (predovšetkým logické medzery a do očí bijúce chyby réžie a strihu)..Kto nečaká sofistikovanú a strhujúcu krimi a chce s vypnutým mozgom "relaxovať" pri pomalšom nenáročnom filme, je myslím na správnej adrese:)(23.8.2008)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $50,068,310Tržby Celosvetovo $92,768,310║ Clint Eastwood a jeho taký rutinérsky thriller, kde koľko toľko uspokojí pokiaľ človek nemá príliš veľké očakávania ale je fakt veľká škoda že neponúkne nič na vyše, čím by okorenil miestami naivný dej. Mohla to byť silná politická dráma, obsadenie na to mal viac než skvelé. /60%/(31.5.2005)

Clint natočil výborný thriller s originálním scénařem, výbornými herci a dobrou hudbou. Pár chybiček se ovšem najde. Ale 57% u tohoto kousku se mi přesto zdá málo....(4.8.2007)

Námět filmu je zajímavý ale film se bohužel utápí ve zbytečných úvahách a dialozích na úkor děje což je hodně na škodu. První půlka je výborná ale druhá je už jen slabý odvar z té první a to včetně dost odfláknutého konce. Za skvělou první půlku a jako vždy výborného Clinta Eastwooda přesto tři hvězdičky.(22.2.2010)

• Clint Eastwood