Absolutní moc

Absolute Power

Absolútna moc

Thriller / Krimi / Drama

USA, 1997, 121 min

Poriadne našlapaný eastwoodovský thriller, ktorý aj napriek svojmu pomalému tempu nestráca ani sekundu napätia. Veľmi zručne natočené i zahrané, Clint začína byť lepší za kamerou ako pred ňou. Politický thriller v menšom meradle a možno práve preto viac zaberala táto šablóna. A ja som veľmi rád, že patrím k menšine, ktorá na tento film nedá dopustiť, pretoža ma nesmierne milo prekvapil. 80%.(12.5.2006)

Zatím pokud mohu srovnávat s úrovní jiných Clintových filmů, tak se mi Absolutní moc líbila o chloupek méně než Pravda zabíjí anebo Vesmírní kovbojové. Přestože je nepravděpodobné že by se něco takového stalo prezidentovi Spojených států, film má zpočátku slušné tempo a prvotřídní herecké osazenstvo. Gene Hackman tentokráte notně umírněný oproti Nesmiřitelným. 60%(4.12.2010)

• kobejn

Pohádka máje...o zlym prezidentovi a jeho týmu a hodnym zloději, kterej zahraňuje svoji dcerku...klišovitá báchorka vycucaná z prstu, přitažená za vlasy jak blázen, ale natočil to "kovboj" Clint, takže se nebudu vzrušovat, hráli v tom dobří herci, a i když to byla naprosto nevěrohodná historka, přesto mě bavila a na jedno shlédnutí to bohatě stačilo... narozdíl od té hrůzy co natočil ve stejném roce bez své herecké účasti....(13.1.2013)

Námět filmu je zajímavý ale film se bohužel utápí ve zbytečných úvahách a dialozích na úkor děje což je hodně na škodu. První půlka je výborná ale druhá je už jen slabý odvar z té první a to včetně dost odfláknutého konce. Za skvělou první půlku a jako vždy výborného Clinta Eastwooda přesto tři hvězdičky.(22.2.2010)

Vcelku dobrý thriller od kterého bych nic nečekal, kdyby jej točil někdo jiný. Takhle jsem dostal fádně zpracovaný thriller s dobrou zápletkou. Clint Eastwood a Gene Hackman odehrávají pouze svůj standart, v "Nesmiřitelných" však zářili mnohem víc. Jasně, Clinte, každý den není posvícení. Ale i takhle spokojenost.(22.10.2007)

• Clint Eastwood