Noční můra v Elm Street

Nočná mora z Elm Street

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2010, 92 min

• playboxguest

A já myslela, že horší než Freddy vs. Jason to být nemůže, no chyba lávky. Hned při prvním záběru na Freddieho mi bylo jasný, že tady něco nehraje. Robert Englund je jen jeden a herec, ztvárňující Freddieho zde, mu nesáhá ani po kotníky, o primitivní masce, která se leskne jak namazaná lubrikantem, radši ani nemluvím, děs běs, ale v tomhle smyslu s tím děsem asi režisér nepočítal. Jinak totální vykrádačka předchozích dílů, jen je směšné, že místo legendárních scén jsou tu zkopírované ty nejmíň nápadité, tudíž nejnudnější, Freddieho snové hrátky. Nic extra jsem od remaku mojí milované hororové klasiky nečekala, ale i přesto jsem zklamaná a je mi líto, že Freddieho vůbec znovu probudili a nenechali ho raději odpočívat v nepokoji.(1.1.2011)

• Hakha

Jako fanoušek, který vyrůstal na předchozích dílech je pro mě remakové ztvárnění utrpením. Co v předešlích dílech fungovalo zde nefunguje vůbec. S klidným svědomím doporučuji předešlé díly (nepočítám Freddyho smrt - Poslední noční můra), u kterých se budete bavit dvojnásob. Zde naprosto chybí invence, a to se jedná o vraha, který se objevuje ve snech. Kde jsou ty nápady z původní série, jako například oživlá motorka, holka měnící se na hmyz, týpek jako loutka, hlava pojídající dívku, Harry Potter atd., a to jsou tyto hororové klasiky o 20 let starší. Chybí tomu ta zábavná krutost, zde je jen nuda... Dopadlo to přesně tak, jak se od produkce Michaela Bayleho dalo očekávat. Mé hodnocení 1 hvězdička...(28.9.2010)

Musím súhlasiť, že tvár Freddyho Krugera bola v tomto filme horšou ako v originálnom filme. To je ale jediné, čo mi na "Nightmare on Elm Street (2010)" vadilo. Perfektný remake.............. Soundtrack Steve Jablonsky: 1. Freddy's Coming For You ,2. Main Title ,3. Missing Pictures ,4. Rufus ,5. Quiet Drive ,6. Jesse And Kris ,7. Jesse And The Police ,8. You Smell Different ,9. A Man Named Fred Krueger ,10. Research ,11. It's Hot In Here ,12. The School ,13. Where The Monster Lives ,14. Wake Me Up ,15. Boo ,16. Like It Used To Be ,17. One More Nap ,18. Jump Rope(5.5.2011)

Ak by som mal obrovske ocakavania, dal by som asi 2 alebo jednu hviezdicku, avsak bol som pripraveny na najhorsie a zase az take zle mi to neprislo. Bolo to sice nemastne neslane, jednoducho odflaknute, ale bavilo ma to, len mi strasne vadila pritomnost noveho herca Jackie Earle Haleyho v podani Freddyho Kruegera, ktory mi viac pripominal Voldemorta z Harryho Pottera, ako samotneho Freddyho a na toto si nemozem zvyknut. Ale to uz som pri porovnavani s originalnou NOCNOU MOROU Z ELM STREET (1984) od Wesa Cravena a ak tieto horory mam porovnavat, tak je tato nova Nocna mora odpadom, ak by som to bral, ako cistu premieru, bavilo ma to na 3 *... 08.12.2010 ________ Jackie Earle Haley - (Freddy Krueger) +++ Kyle Gallner - (Quentin Smith) +++ Rooney Mara - (Nancy Holbrook) +++ Katie Cassidy - (Kris Fowles) +++ Thomas Dekker - (Jesse Braun) +++ Kellan Lutz - (Dean Russell) +++ Clancy Brown - (Alan Smith) +++ Produkcia: Michael Bay +++ Hudba: Steve Jablonsky +++(8.12.2010)

• kitano

Prvý diel bola skvelá hra s divákom, kde prelínanie sna a reality fungovalo dokonale. Tuná je prelínanie realít len fraška snažiaca sa zakryť totálnu scénaristickú, režisérsku a hereckú nechopnosť. Plusové body putujú na adresu Haleyho, ktorý je ako nový Freddy dobrý. Priam výborný. No na to, aby som si ho mohol užiť, by musel byť film ako celok niečím viac, ako len ďalším krajne nepodareným teenageerskym americkým slasherom. (3/10)(10.6.2010)