Noční můra v Elm Street

Nočná mora z Elm Street

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2010, 92 min

• Marius

Močná norka z EMO strip.(28.6.2010)

• Bloody13

Navenek je skořápka zlaťoučká a naleštěná, jádro uvnitř však prázdné, bez vůně a chuti. I tak by se dala charakterizovat nová NoES. Chybí tady skoro všechno, co dělalo jedničku tak výjimečnou. Sympatické postavy, kterým bychom mohli fandit, pořádná dávka napětí, krve a originálního záporáka. Ne že by Jackie Earle Haley byl vyloženě špatný, se svojí úlohou se popral statečně a se vztyčenou hlavou, ale chybí mu jednoduše Englundův šarm. Musim upozornit, že mě se remake Pátku třináctého líbil, nová Noční můra mě, jakožto fandu původní série, samozřejmě zklamala. Díky, ale z tohodle sérii fakt nechci. Více v mé recenzi tady.(11.5.2010)

• choze

Hele, ta opice, co pro Platinum Dunes celou dobu píše scénáře, se tentokrát vyšvihla i před kameru.(2.5.2011)

• xxmartinxx

Freddy je moje nejoblíbenější hororová postava... tohle není Freddy, ale trapná kopie. Scény, které přesně kopírují originál, nevyzní - Haley je ztracený v zástupu idiotů a všechno se to utápí v moři hlubokého podprůměru. Buď se to mělo vydat vlastní cestou a udělat z Freddyho něco jiného, nebo to mělo ctít předlohu. Tohle má být něco mezi tím a zoufale to ztroskotává. A kam se poděl typický humor? Ani o tom nechci přemýšlet...(1.6.2010)

• Cervenak

Nočná mora, pri ktorej si aj na remake Piatku trinásteho spomeniete s obdivom k jeho scenáristickému a režijnému umeniu. Ak raz natočia Freddy vs. Freddy, bude to iba kraťas, pretože Englund nakrája z Haleyho rezance v priebehu niekoľkých sekúnd.(5.6.2010)

• - Ve filmu lze dvakrát spatřit ceduli s nápisem „Elm Street“, ale nikdy o ní nepadne řeč. (HellFire)

• - Nanesení make-upu Fredyho trvalo 6 hodin. (HellFire)

• - Pôvodne sa malo jednať o prequel, v ktorom by sme videli, ako ešte živý Freddy Krueger vraždí deti, uniká spravodlivosti a na konci je zaživa upálený nahnevanými obyvateľmi mestečka. Nakoniec sa producenti rozhodli ísť na istotu a nakrútiť tradičný remake. (tron)