Noční můra v Elm Street

• slovenský

Nočná mora z Elm Street

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2010, 92 min

Vsichni tady na to sice kydaj hnuj, ale me se to libilo. Je to remake jednicky, coz znamena, ze tu je spousta scen skoro do detailu okopirovana, ale po pravde receno, ne tak pusobiva jako v originalu. Nicmene film de i trochu vlastni cestou, legendu o Freddym podava lehce jinym stylem a ackoliv mi vyhovovalo spis puvodni vysvetleni, ani tohle neni spatny. No a je tu i par hororovejch scen, ktery v originalu videt nebyli. Takze co se tyce pribehu v pohode, atmosfera taky povedena a Bayer umi udelat nejaky to napeti nebo lekacku, pripadne i nejakou tu brutalitku. Trosku problem je s hercema, ty jsou vam v podstate ukradeny a je to takova sebranka divnejch blbecku. Dalsi drobnej problem je, ze zatimco v originale clovek kolikrat vahal, jestli je tohle sen nebo skutecnost, tady to uhadnete behem sekundy. Nicmene kamen urazu je ale samotnej Freddy, nejde ani tak o to, ze Englund je neprekonatelnej, precejen Haley je solidni uchylacek a na roli se hodi, navic to tvurci dobre vyvazili, takze ackoliv to je zabijak, pred kterym se clovek musi mit na pozoru, zaroven neopomene ani hlaskovat. Problem je jinde, jednak ty Freddyho hlasky vypadaj jak kdyby je ani nerikal on, proste vidite jak Freddy jde nekoho rozsekat a do toho misto hudebniho podkresu se poustej hlasky. Ono je to taky zpusobeny tim, ze mu neni moc casto videt do xichtu. No a druhej, zavaznejsi problem, je maska. Ta je totiz silne mimo, je mi jasny, ze to chteli udelat radne nechutny a prekonat original, jenze vysledek vypada spis jak nejakej mimozemstan, kde se navic uplne ztraci Haleyho charisma. Nicmene tech 90 minut sem se dobre bavil a i kdyz jsem se nebal, coz ostatne ani u puvodniho filmu, atmosfera byla solidni, tak nevidim duvod, proc nedat slusny hodnoceni.(28.9.2010)

• Pumiiix

A Nightmare on Elm Street 2010 je pro mě teda veliké zklamání. Tak odbitý a nudný remake jsem teda nečekal. Kdybych neznal první Noční můru (+všechny díly i FvsJ) a Freddyho ( R.Englund ), tak bych možná dal slabší tři hvězdičky. Takhle dám slabší dvě. Jackie Earle Haley není vůbec špatný herec, ale jako Fredy je nudný, má strašně nepovedenou ( dokonce iritující ) masku a jeho „watchmen chraplák“ se taky k této postavě nehodí. Film je naprosto bez nápadu. Remaky Pátku třináctého a Halloweenu mě bavily daleko více. -4/10(4.10.2010)

• tron

„Mýlil som sa. Nejde po nás preto, lebo by sme klamali. Ide po nás, lebo sme hovorili pravdu.“ Je to Bay, takže amatérstvo typu Asylum (napr. Duch podzemia) to nie je. Lenže celé je to úplne zbytočné pre každého, kto videl Cravenov (podľa mňa nezostarnutý) originál. Skutočne si neviem prestaviť, že by tento doslovný remake mohol zaujať niekoho, kto je fanúšikom série. Skutočne nie. Fanúšikovia si ho na 80% pozrú, ale z piety k originálu. Páčiť sa im nebude. Tomu neverím. Mne (videl som všetky časti série viackrát, ale vyložene ma nadchol len prvý diel s Johnnym Deppom) nedal absolútne nič. Vraždy ma vôbec nebavili, ešte horšie (lebo boli až rozčuľujúco zbytočné a neférové) boli SKOPÍROVANÉ scény (vaňa), prehnaná bayovská vizuálna štylizácia ma pravdupovediac už začína nudiť a vrcholom bolo bizarné správanie postáv (študentka má počas hodiny nočnú moru, zvrieskne naprieč celou školou a učiteľ sa jej stoicky spýta, či je v poriadku). To, že Bay mal odvahu ignorovať Englunda, nahradil ho Jackie Earle Haleyom a výrazne (ale nie extrémne) zmenil jeho vzhľad, hodnotím ako najkladnejšiu vec tohto úplne zbytočného filmu. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org.(14.10.2010)

• Faustka

Nedopusťme aby množící se remaky dali zapomenou na dobrou a osvědčenou klasiku. Mé odhodlání nezaujatosti se rozplynulo jako pára hned po té, co jsem byla obšťastněna pohledem na vylepšeného Freddyho Kruegera(otřesně-úchylná zběsilost); tak tímto momentem veškeré předsevzetí, že nebudu příliš kritická bylo nenávratně v tahu. Nevýrazné děti Elm Street jsou použitelné, leda tak na nějaké ty pedofilní hrátky, po dosažení puberty už ani to ne. Zoufalství a čirá beznaděj mě obestřela, že by snad ještě někdy… což by byla ta nejhorší noční můra.. ROBERTE PUSŤ SE DO NICH!!!(22.10.2010)

První setkání s Freddym dopadlo dobře, ač horory až tak moc nemusím, cíleně si je nevybírám/nevyhledávám, tak na nového Freddyho jsem byl zvědav. Dokázal jsem se vžít do postav, do jejich situací, atmosféra mě pohltila.(28.9.2010)

• - V žádném z plakátů k filmu se neobjeví Freddyho (Jackie Earle Haley) celá tvář. (t.mon)

• - Bylo napsáno 15 různých verzí scénáře. Film je kombinací 4 z nich. (HellFire)

• - Propagační materiály k filmu byly rozváženy pod názvem „Back Scratch". (Langy10)