Noční můra v Elm Street

• slovenský

Nočná mora z Elm Street

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2010, 92 min

Remake legendárního hororu z 80. let nebyl ani zdaleka tolik špatný, jak jsem očekávala. Dokonce bych řekla, že ze všech kultovních hororů, které si za poslední léta musely vytrpět dívat se na své znovuzrození, jen aby si pánové z nejvyšších míst Hollywoodu mohli opět namastit kapsičky na teenagerském obecenstvu, které po takových filmech lační, je Noční můra v Elm Street vcelku snesitelným filmem. V rámci žánru však nepřináší absolutně nic nového. Tradiční formát s partičkou mladých lidí, hezkých, prsatých holek a hezkých kluků, kteří se musí postavit své největší "Noční můře" se křečovitě drží osvědčených postupů. Očekávané lekačky, plytké dialogy. Alespoň ta atmosféra byla vydařeně hororová. Jackieho Earle Haleyho považuju za vysoce talentovaného "velkého herce malých rolí", ale když jsem prvně pohlédla to té jeho "Zjizvené tváře", která postrádala všechno, čím disponuje ta Freddyho původní, snad kromě umělého a laciného CGI efektu, byla jsem zhrozena, co to sakra provedli s tou jeho hrůzu nahánějící tváří. Ale alespoň Freddy občas utrousí nějakou tu vtipnou hlášku a vlastně tak celé tohle "moderní klišé" drží nad vodou.(20.10.2013)

• Dudek

Remake Noční můry v Elm Street selhává téměř ve všech oblastech. Tou stěžejní je asi Freddy Krueger, který se díky nevhodným úpravám změnil z charakterního vraha v tuctovou figurku s opičím obličejem. Volba masky, která má nejspíše směřovat k větší realičnosti postavy, se již od prvního Freddyho zjevení na scéně, ukazuje jako nevhodná. Nejenže působí směšně, ale zároveň postrádá snadno zapamatovatelné rysy. Z Kruegera se tak stává psychopaticky šeptající figurka, ze které si zapamatujeme tak maximálně pruhovaný svetr. Nepovedené jsou i scénáristické zásahy do vrahova charakteru, které opět vedou spíše k průměrnosti, než k odbočení od rutiny a tedy i logicky větší zajímavosti postavy. Kosmetickými zákroky prošel i vzhled filmu, který se oprostil od veškeré špinavosti a působí čistým, ba až přehnaně nablýskaným dojmem. Tuto změnu lze vypozorovat jak na samotných postavách, tak i na většině lokací (třeba bělostná škola má k přirozenosti hodně daleko). Domnívám se, že tím se tvůrci snaží současnou generaci varovat před světem plným pozlátka, do kterého s nadšením směřují, či se v něm již nachází. Ani ve vysněném životě totiž nejste před Freddym Kruegerem, ba zlem jako takovým, chráněni. Druhou možností samozřejmě je, že se jedná o pouhou módní záležitost. Podobnou očistu totiž můžeme sledovat u většiny současných mládežnických hororových snímků. Nijak nevadí, že nová Noční můra notně zaostává za originálem, větším problémem je, že jej ani nijak nedoplňuje ani neaktualizuje, čímž se stává naprosto zbytečným snímkem.(10.10.2010)

• Momo_desu

Presne takýto podpriemer som aj čakala. Film nám neponúkol nič nového. A nechápem jedno, prečo Freddy aj napriek tomu, že mal nos mi pripomínal ohoreného Voldemorta v pásikavom svetríku. Bol mi strašne nesympatický vyzeral ako zdegenerovaný Freddy, po nezdarenej operácii. Fujtajbl(28.1.2013)

• Pumiiix

A Nightmare on Elm Street 2010 je pro mě teda veliké zklamání. Tak odbitý a nudný remake jsem teda nečekal. Kdybych neznal první Noční můru (+všechny díly i FvsJ) a Freddyho ( R.Englund ), tak bych možná dal slabší tři hvězdičky. Takhle dám slabší dvě. Jackie Earle Haley není vůbec špatný herec, ale jako Fredy je nudný, má strašně nepovedenou ( dokonce iritující ) masku a jeho „watchmen chraplák“ se taky k této postavě nehodí. Film je naprosto bez nápadu. Remaky Pátku třináctého a Halloweenu mě bavily daleko více. -4/10(4.10.2010)

• Kryšpín

Ani jsem netušil, jak moc mi budou chybět rysy Roberta Englunda. Tady mi to přišlo jako parodie na celou Elm street sérii. Škoda slov v tomto komentáři.(10.10.2010)

• - Točilo se i ve školách Elk Grove High School a John Hersey High School v Illinois. (Chatterer)

• - Kyle Gallner na castingu natolik ohromil, že mu byla role Quentina přidělena prakticky okamžitě, a stal se tak prvním obsazeným hercem. (Allien.9)

• - Ve filmu lze dvakrát spatřit ceduli s nápisem „Elm Street“, ale nikdy o ní nepadne řeč. (HellFire)