Noční můra v Elm Street

Nočná mora z Elm Street

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2010, 92 min

• tron

„Mýlil som sa. Nejde po nás preto, lebo by sme klamali. Ide po nás, lebo sme hovorili pravdu.“ Je to Bay, takže amatérstvo typu Asylum (napr. Duch podzemia) to nie je. Lenže celé je to úplne zbytočné pre každého, kto videl Cravenov (podľa mňa nezostarnutý) originál. Skutočne si neviem prestaviť, že by tento doslovný remake mohol zaujať niekoho, kto je fanúšikom série. Skutočne nie. Fanúšikovia si ho na 80% pozrú, ale z piety k originálu. Páčiť sa im nebude. Tomu neverím. Mne (videl som všetky časti série viackrát, ale vyložene ma nadchol len prvý diel s Johnnym Deppom) nedal absolútne nič. Vraždy ma vôbec nebavili, ešte horšie (lebo boli až rozčuľujúco zbytočné a neférové) boli SKOPÍROVANÉ scény (vaňa), prehnaná bayovská vizuálna štylizácia ma pravdupovediac už začína nudiť a vrcholom bolo bizarné správanie postáv (študentka má počas hodiny nočnú moru, zvrieskne naprieč celou školou a učiteľ sa jej stoicky spýta, či je v poriadku). To, že Bay mal odvahu ignorovať Englunda, nahradil ho Jackie Earle Haleyom a výrazne (ale nie extrémne) zmenil jeho vzhľad, hodnotím ako najkladnejšiu vec tohto úplne zbytočného filmu. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org.(14.10.2010)

• Bloody13

Navenek je skořápka zlaťoučká a naleštěná, jádro uvnitř však prázdné, bez vůně a chuti. I tak by se dala charakterizovat nová NoES. Chybí tady skoro všechno, co dělalo jedničku tak výjimečnou. Sympatické postavy, kterým bychom mohli fandit, pořádná dávka napětí, krve a originálního záporáka. Ne že by Jackie Earle Haley byl vyloženě špatný, se svojí úlohou se popral statečně a se vztyčenou hlavou, ale chybí mu jednoduše Englundův šarm. Musim upozornit, že mě se remake Pátku třináctého líbil, nová Noční můra mě, jakožto fandu původní série, samozřejmě zklamala. Díky, ale z tohodle sérii fakt nechci. Více v mé recenzi tady.(11.5.2010)

• Xmilden

Kde začít? Nejraději bych celý hollywoodský teen styl v hororech nakopal do prdele! Tolik krásných umělých postaviček, aby člověk pohledal. Co mě ale nejvíce nadzvedává je klipařský styl scén, prakticky zde neexistují delší záběry, Freedy se málokdy dočká souvislejšího záběru, a když se tak stane tak je to celé nějaké rozmazané. A to nemluvím o faktu že kamera nikdy nenabídne pořádný detail na cokoliv co by mohlo nějakou nechutností zavánět. Viz prohlížení nějakých fotek v rukou našich hrdinů. Tohle už vážení nejsou horory, ale pohádky. Naprosto se vytratilo napětí, místo toho se zde dočkáme asi 50 lekaček. Naprosto předvídatelné. Nevadí mi remake jako takový a Jackie Earle Haley rozhodně nebyl špatnou volbou. Vadí mi ale samotné zpracování, vyměklost (je zajímavé že pohled na krev nebo pořezané tělo nikomu nevadí), herci hrozní. Potěší několik scén, přecejen původní Noční můra již slaví 26 let. PS: Neskutečně bije do očí rozdíl mezi nesmlouvavou Piranhou a tímto teen kouskem. Zmiňuji se o tom,protože právě Noční můru jsem zhlédl jako první horor po Pirani, která pro mě představovala přesně ten typ hororu jak se má dělat remake.(16.10.2010)

Jak Noční můře, tak i Freddymu určitě víc seděly 80tý a 90tý léta, který byly pro slashery dobou zaslíbenou, tohle bohužel hodně doplácí na trendy dnešních hororů a vytratil se jak vtip, tak atmosféra a legendární postava Freddyho tady prostě je čtvrtinová, za což do značný míry může i výběr herce, kterej vypadá jak nějakej mutant, Englund je pořád suveréně numero uno. Ale jinak si myslim, že to tak nějak zapadá do škatulky průměrných slasherů, který nejsou nic exta, ale pobaví a dokonce bych řek, že to je o něco lepší než nějaký pozdější díly ze série Noční můry a kdyby to nebyl remake, tak to určitě dostane od hororvých exprdů víc než odpady, ale je mi jasný, že pokud to je pro někoho srdcovka, tak tomu pořádně naloží(25.9.2010)

• Tom Hardy

Všechno špatně. Nejnovější remake z producentské stáje Michaela Baye má blízko k filmovému odpadu. Postavy do jedné nesympatické, každý se tu chová jako debil (nezvykle vedou rodiče), filmařsky to o strachu neslyšelo a kdysi velký Freddy je upozaděná figurka s pár hláškami a naprosto mrtvolnou (a směšnou) novou ohořelou maskou. Žádná mimika, žádný styl - šeptající béčkový psychopat, který svému předchůdci nesahá ani po kotníky. Věřil jsem, že když naběhne onen známý hudební motiv a Freddyho drápy začnou úřadovat, vezmu to na milost. Jenže atmosféra se z tohohle remaku vypařila. Osobně doufám, že má Bay za tuhle ubohost pořádné noční můry. Více zde.(2.10.2010)