Legendární příběh muže, který vzal spravedlnost do vlastních rukou.
Po čtyřleté válce severu proti jihu a následujícím desetiletí obnovy je americký jih stále zemí velké nerovnosti. Pracovníci na plantáži soudce Duka se rozhodnou stávkovat. Jsou to bývalí otroci a po vyhlášení stávky se rozpoutá pravé peklo, když na ně Duke pošle několik ostrých mužů. Jediný kdo se za bývalé otroky postaví je bílý farmář Paxton. Řetězec událostí za sebou nechává mnoho mrtvých a není ušetřen ani Paxton. Je soudcem křivě obviněn a odsouzen. Ve vězení je pak přivázán ke kůlu a ponechán pomalé smrti. Podaří se mu ale uniknout a nyní je zpět, aby pomstil nejen svoji křivdu. (oficiální text distributora)

PetrJulian

Zbytečný film. Já nějak nechápu, jak se vůbec můžou točit filmy, o kterých je jasné, že to budou propadáky. Asi jenom proto, aby herci měli práci. A může mi někdo vysvětlit, JAK se podařilo hlavnímu hrdinovi definitivně uniknout z toho vězení, to jsem nějak nepochopil. No a zbytek předvídatelný a jasný. ()

daEmoNickY odpad!

Budu hodnotit tak jak cas bezi. [[[[[[ po 15 minutach filmu ]]]]]] John Rambo na divokem zapade? Panejo. Tento film nedosahuje kvality originalu. ................. Nevim proc ale hlavni hrdina mi pripomina Sylvestra Stalloneho smichneho s Karlem Schwarczenbergem ;) . Dalsi Jana Trisku. A pisi proto je to jedinec, co se mi zatim libi. ............................................ Prehravani je fajn. Buster a Charlie to umi. Jim Carrey to umi. Jack Nicholson to umi. Stephen Chow to umi. Arnie je taky komediant ;) . Pokud bych vyjmenoval vsechny herce co tu hraji byl by to pomerne dlouhy list ;) Hrani v tomto filmu mi pripomina dabing ........ Sledovat tento film je jako sledovat nafilmovane herce pozujici pri dabing sestakoveho romanu . ............................................ Spatna kamera. Proc? Pokud mam scenu 1 proti 20 tak nebudu zabirat 3 lidi ale zvyraznim silu a mnozstvi pripadne beznadeji pomoci polohovani kamery. Pripadne zabirani obou davu a jedince najednou ................................. Prilis mnoho zaberu na tvare. Tvar Bustera jsem videl parkrat a vzdy mi srdicko poskocilo. Bastricek dovedl vyjadrit vsechny emoce jednou tvari a fungovalo to. Achjo. Zaber na tvare je jako, tohle prirovnani jsem kdovikde pochytil , snazit se delat eleganci pouzivanim cerne barvy. ................................... [[[[[[ 30 minut ]]]]] Padousi se chovaji docela realne. Udelal bych to stejne az na par veci. Mozna bych nezabijel tu zenu ale urcite bych se pobavil. Ted si uvedomuji ze tu neni hudba. To je dobre. ................... Tento film by byl skvelou prilezitosti pro udelani komedie. Na tento film .......... [[[[[[[ 35 minut ]]]]]]] utek? okopirovany nejaky film z Jean Paul Belmondem (nejsem si jisty jestli to je prave on, utikal tam s jednim, snad, cernochem kdesi ,snad, v africe) ? [[[[[ 40 minut ]]]]] uz ten film nevnimam, nepredpokladam ze se dostanou s neprekvapivou zapletkou k tomu aby to bavilo a prekvapilo. Ted tipuji ze budou vykradat film El Mariachi. Nebyl sice tak zabavny jako Desperado. Zabavnost si ale matne pamatuji, oba jsou dobre. Jeden je minimalisticky. Druhy je pohodovy. [[[[[ 50 minut ]]]] Tak tohle jsem uz nekde videl ;) .......................... [[[[[ 1 hodina ]]]] Proc nosit drivi do lesa. Co z toho filmu stoji zato? Zaber na nadra a "necekana" a "neobycejna" postelova scena 1:15:40 - 1:16. Zajimalo by me nakolik nekoho dokaze presvedcit tvrzeni ze 20 vterin z filmu se da snest, stejne jako soft-porno. ............ Takze tam nakonec dali aji hudbu. Proc jsem tak zly a sarkasticky? Je to vporadku? Nebel bych radsi delat neco jineho? Ahcjo. Tipuji ze hudba tam je nakonec bud protoze nekdo nepochopil k cemu ve filmu slouzi nebo protoze to strihali horkou jehlou. ............... 1:26 je dukazem, pokud je tento film autenticky, ze cernosi ovladaji voodoo a umeji byt neviditelni pripadne ovladaji umeni teleportace ........................... Cernoch stopuje jednoho "kukluxaka" (proc maji v tomto filmu podobne rousky mi unika, nechtejte po me abych to zjistoval), ktery nenavidi cerne a s chuti se ujal jejich lovu. Praskne vetvicka. Kukluxak se pomalu otaci a cernoch na nej civi s pripravenou zbrani. Kukluxak si pomalu sunda kapuci. A je to cernoch! Co si hral na kukluxaka. No to me stipnete, protoze to se mi snad zda ! A ten cernoch, kukluxach toho stopare zastreli. Zpoza stromu dalsi vystrel. Spravne, to se teleportoval dalsi cernoch. Cerny mstitel ...... Uz mi dela problem jenom ten scenar popisovat. Stydim se sam za sebe. Za to, ze za tento sloh bych v pate tride a dostal ctyrku. A byl bych rad. ;) ................. Jo k tem maskam, proc je maji kdyz si je vzdycky sundaji predtim nez vystreli a houby v nich vidi. Navic se v nich urcite poti a neslysi nic krom vlastniho dechu. .................................... Prestelky v tomhle filmu davaji asi takovej smysl jako v Komandu.. Filmar muze bejt kazdej. Uwe Boll rulezzz. EDIT tak nejak se predstavuju dobry propojeni hudby, myslenky, kamery a hrani. Tak nejak se to tohoto "zbytecneho" filmu tyka ;) () (méně) (více)

MickeyStuma

Drsný příběh z období po konci války Severu proti Jihu o rasové problematice, otroctví a vražedné nevraživosti nemající před ničím zábrany. Snímek obsahuje drsnou scénu zabití chlapce a znásilnění jeho matky, což se stalo motivem pomsty jedince, který se do té doby nijak bojovně či alespoň obranně neprojevoval. Nenávist bílých otrokářů k afroameričanům, a nejen k nim, by se z každičké scény mohla doslova ždímat. Námět nemálo přitažlivý a v celé podstatě takřka rodokapsově slibný. Jenomže již při prvním obrazovém záběru přijde zklamání. Jedná se o televizní projekt snažící se vytvořit něco podobného, co nabízejí ty velkorozpočtové. Scénář je skutečně skvělý a to tak, že je ho pro televizi škoda. Tohle chtělo velký rozpočet a schopného režiséra, který by z toho udělal vskutku nemalý drsný western s tématikou o pomstě v atmosféře nerespektování konce otroctví. Vznikl nevěrohodný film, kde se padouši snaží o hrůzu a hlavní hrdina je takový bulík, že mu nelze uvěřit mrknutí. Co se týče námětu, samozřejmě se nejedná o nic nového. Tohle tu bylo nesčíslněkrát a v mnohých žánrech. Ale stále táhne a povzbudí, když se projeví patřičné grády. Tento nízkorozpočtový pokus o western je hodně špatný film, který může být vhodný akorát tak k zalepení prázdného místa televizním programu. Raději slibný divácký návrat k osvědčené klasice, než toto. ()

Real Tom Hardy odpad!

Rovných 10 rokov predtým, než Gudegast zbúchal svoj režisérsky debut v podobe opojného Den of Thieves, produkoval western hodný zabudnutia a zároveň uvažovania o opodstatnenosti jeho existencie. Rovnako ako nemusel film existovať, neexistujú v ňom akékoľvek herecké výkony či aspekty kvalitnej filmárčiny. Kamera je horšia ako v európskom porne minulého storočia, a o vyšších leveloch (réžia/scenár) nehovoriac. Hľadám snorím aspoň jedno pozítívum – žiadne nejestvuje. Ponaučenie: pozerať takmer dvojhodinový western pochybných atribútov ešte aj so známym predpokladom, že daný žáner moc neobľubuješ, len kvôli pár scénam s Jennifer O'Dell, nikdy nie je dobrý nápad. Utrpenie ako vínko. ()

ArdathBay

Obal navnadí, obsah znechutí. Film připomíná amatérský počin nějakých nadšenců s mizerným, stokrát viděným, předvídatelným scénářem a mizernými hereckými výkony. Děj je nápaditý jako manželský sex po 30 letech a jediné proč by oko divákovo mělo spočinout na obrazovce, je krásná Jennifer O'Dell. Film, který neměl být natočen... P.S. Vůbec se nedivím, že jméno režisérovo na CSFD uvedeno není . ()

• Film se natáčel v americkém státě Texas, konkrétně ve městech Brackettville, Magnolia, Hempstead a Montgomery. (ČSFD)