Vymahač (TV film) (festivalový název)

• Norsko

Torpedo

Drama / Krimi / Thriller / Akční

Norsko, 2007, 4x45 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (2)

Jorgen Langhelle se opět (jako ve filmu Tyven, tyven) snaží zachránit rodinu a vztah s dcerou. Ovšem tentokrát nezůstane divák na pochybách, zda vinen, či nevinen. Nervovala jsem se celých 180 minut, co tahle norská televizní minisérie trvá. Teď mi dochází, jak nebezpečnými oblastmi jsme letos na tom kole projížděli. :-) Je to země zločinu. A já za největší zlo na silnici u Svinesundu považovala motorkáře. Ještě, že jsme zrovna nepotkali Cedomíra (Dejana Cukice). Zajímavé je, že Dejan Cukic je původem Srb, který odešel do Dánska, aby se v Srbsku vyhnul vojenské službě. A ve Skandinávii na něj zbývají jen role teroristů a mafiánů, válečných zločinců a jiných lotrů. Torpedo (Vymahač) je snad první norský thriller, u které se manžel nerozčiloval, že hrdinové jednají nelogicky. :-) Jenže logicky neznamená sympaticky.(2.11.2008)

Velmi syrově natočené krimi, kde mě sice finální rozuzlení napadlo, ale stejně jsem se dočkala nejednoho překvapení. Co mě moc potěšilo, že hlavní hrdina nebyl žádný ultrakladný jedinec, ale v podstatě normální člověk, který chyboval, rozhodoval se podle aktuálních informací a možností a když dostal přes hubu, ty šrámy mu zůstaly ;-) Dle mě mu po tom všem muselo nutně hrábnout, ale to už by asi byl jiný příběh. Já jsem velmi spokojená, norská krimi nezklamala. (Viděno v rámci Severské filmové zimy 2016)(23.2.2016)