poster

Ostré jako břitva (TV seriál)

 • Austrálie

  Underbelly

 • Austrálie

  Underbelly: A Tale of Two Cities

 • Austrálie

  Underbelly: The Golden Mile

 • Austrálie

  Underbelly: Razor

 • Austrálie

  Underbelly: Badness

 • Austrálie

  Underbelly: Squizzy

Drama / Krimi / Mysteriózní

Austrálie, 2008, 68x45 min

Předloha:

Andrew Rule (kniha)

Hrají:

Caroline Craig, Rodger Corser, Peter O'Brien, Ian Bliss, Callan Mulvey, Alex Dimitriades, Kestie Morassi, Vince Colosimo, Emma Moore, Simon Lyndon, Jessica De Gouw, Ryan Johnson, Charlotte Gregg, Emma Booth, Firass Dirani, Steve Bastoni, Kevin Harrington, David O'Donnell, Brooke Callaghan, Anthony Simcoe, Simone Kessell, Toby Leonard Moore, Dustin Clare, Natalie Bassingthwaighte, Gareth Reeves, Wayne Pygram, Matt Passmore, John Brumpton, Martin Sacks, Les Hill, Gyton Grantley, Matthew Newton, Robert Mammone, Paul Tassone, Saskia Burmeister, Peter Phelps, Anna Hutchison, Myles Pollard, Lincoln Lewis, Damian Walshe-Howling, Anna McGahan, Ian Roberts, Jessica Mauboy, T.J. Power, Georgina Haig, Jenna Lind, Newt Wallen, Sullivan Stapleton, Danielle Cormack, Chelsie Preston Crayford, Matt Nable, Jonny Pasvolsky, Hugo Johnstone-Burt, Andrew Hazzard, Roy Billing, Dan Wyllie, Richard Brancatisano, Ashley Zukerman, John Batchelor, John Derum, Tim Phillipps, Ryan Corr, Catherine Farrah, Jodi Gordon, Andy McPhee, Megan Drury, Jessica Tovey, Radek Jonak, Fletcher Humphrys, Ella Scott Lynch, Anna Lawrence, Ed Oxenbould, Sophie Katinis, Jonathan Patrick Moore, Jane Harber, Samuel Johnson, Damon Gameau, Brendan Clearkin, Sam Anderson, Nathan Page, John Waters, Ashleigh Cummings, Rohan Nichol, Andrew Ryan, Damien Garvey, Silas James, George Koutros, Abby Earl, Tom Milton, Wayne Tunks, Matt Butcher, Maria Volk, Wil Traval, Leonine Smith, Adam Zwar, Laura Gordon, Peter Hardy, Jane Allsop, Don Hany, Jane Wormald, Pacharo Mzembe, Kaela Hilton, Jack Campbell
 • NinadeL
  *****

  Zatím si dávám jen Underbelly: Razor (13/13), ale ten sám o sobě funguje jako skvělá konkurence Boardwalk Empire. Léta 1927-1936 v Sydney jsou starým známým příběhem organizovaného zločinu, prohibice, veřejných domů... Tentokrát ale okořeněné skutečností, že to celé měly pod palcem dvě rozkošné ženské. Pomodleme se za Danielle Cormack, její krásné nohy a přízvuk. Bouřlivá 20. léta v Aussie Sydney, kterému vládly dvě královny - Kate Leigh se svým prodejem alkoholu a koksu a Tilly Devine se svými červenými lucernami. A jen tak mimochodem se člověk přiučí místním dějinám kriminalistiky. V závěru jsou pak na řadě slzy štěstí z dokonalého zážitku. To by bylo za rok 2011, 2013 má Underbelly: Squizzy (8/8) - gangsterku z Melbourne 1915-1927. První Aussie populární gangster a jeho kariéra. Skvělý úvod, začalo to obyčejnými vykrádačkami, ale velice rychle se to zalomilo na hranici války gangů. Komu bude patřit město? Budoucí filmove hvězdě nebo jeho třem milenkam? Já bych hlasovala pro ty baby.(14.7.2013)

 • Maddlis
  *****

  Jeden z nejlepších seriálů, na které jsem měl zatím možnost koukat. Musím říct, že mě to pohltilo od začátku do (prozatímního) konce, od prvního dílu první řady až do posledního té třetí. Navíc to perfektně dokresluje hudba. Za sebe se těším na září 2011 a další řadu. 95%(23.4.2011)

 • Lacike
  ****

  _Prva seria_: dej bol prilis skratkovity, prekreslenie postav mi prislo dost slabe(to ze tam neustale sukali jak v pornofilme mi nestacilo), policajti boli natolko neschopni az to bolo skoro trapne a hlavna dejova linia ma nejak velmi nedostala. Dufal som, ze sa dozviem nieco viac o Australskom podsvetí, ale namiesto toho sa tam dve tlupy idiotov zabijali navzajom. Policajti boli len kronikari, ktori to cele sledovali. Za cely cas som si nenasiel ziadnu postavu, ktorej by som aspon trochu fandil. Vzhladom na to, ze vsetci boli svine, tak to asi bolo schvalne tak natocene. Najviac ma bavilo sledovat byvale teenagerske hviezdy so serialu Heartbreak High v ulohach namachrovanych mafianov 6/10. _V druhej serii_ vsetky spominane nedostatky tvorcovia odstranili a preto davam jasnych 10/10. Kedze jednotlive serie na seba nenadväzuju, tak nevidim dovod preco prvu seriu nepreskocit a nezacat rovno druhou fantastickou seriou. _Tretia seria_: sice postrada eleganciu a styl druhej serie, ale nastastie nie je tak tupa ako prva seria 8/10.(18.3.2010)

 • Sonnik
  ****

  The 10 year war that schocked Australia. Australská sága, jenž se drží reálných událostí jak jen může. Melbournské "Gangland Killings" jsou zde podrobně vykresleny i za pomoci skutečných jmen účinkujících a v některých případech velkou podobou herců na opravdové účastníky války gangů. Za doprovodu PARÁDNÍHO soundtracku jenom v obavách čekáte na další "hit". První série skvělá. Doufám, že druhá, která má působit jako jakýsik prequel k jedničce (události 1976 - 1987) bude minimálně stejně dobrá. "Fuck you, arseholes!" S01 - 80%(11.10.2009)

 • Chipsonator
  ****

  Krimi seriál podle skutečných událostí jak má bejt. Má to šťávu, má to koule, má to skvěle napsané postavy (pouze ve filmu/seriálu můžou udělat z muže který si objednal a nebo sám zařídil několik vražd sympaťáka tak že mu fandíte) a hlavně to má přímo geniální hudební doprovod. Z první série jsem nadšen jediné co bych vytnul je to že tvůrci zřejmě rádi házej nové a nové postavy do rozjeté hry, díky čemuž jsem se občas v ději ztrácel, ale jinak jde opravdu o výborný krimi seriál který napsal sám život. Kurva už se těším na druhou sérku s Gannicem. 1.série 85%(24.9.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace