Ostré jako břitva (TV seriál)

Underbelly

Drama / Krimi / Mysteriózní

Austrálie, 2008, 68x45 min

Předloha:

Andrew Rule (kniha)

Caroline Craig, Rodger Corser, Peter O'Brien, Ian Bliss, Callan Mulvey, Alex Dimitriades, Kestie Morassi, Vince Colosimo, Emma Moore, Simon Lyndon, Jessica De Gouw, Ryan Johnson, Charlotte Gregg, Emma Booth, Firass Dirani, Steve Bastoni, Kevin Harrington, David O'Donnell, Brooke Callaghan, Anthony Simcoe, Simone Kessell, Toby Leonard Moore, Dustin Clare, Natalie Bassingthwaighte, Gareth Reeves, Wayne Pygram, Matt Passmore, John Brumpton, Martin Sacks, Les Hill, Gyton Grantley, Matthew Newton, Robert Mammone, Paul Tassone, Saskia Burmeister, Peter Phelps, Anna Hutchison, Myles Pollard, Lincoln Lewis, Damian Walshe-Howling, Anna McGahan, Ian Roberts, Jessica Mauboy, T.J. Power, Georgina Haig, Jenna Lind, Newt Wallen, Sullivan Stapleton, Danielle Cormack, Chelsie Preston Crayford, Matt Nable, Jonny Pasvolsky, Hugo Johnstone-Burt, Andrew Hazzard, Roy Billing, Dan Wyllie, Richard Brancatisano, Ashley Zukerman, John Batchelor, John Derum, Tim Phillipps, Ryan Corr, Catherine Farrah, Jodi Gordon, Andy McPhee, Megan Drury, Jessica Tovey, Radek Jonak, Fletcher Humphrys, Ella Scott Lynch, Anna Lawrence, Ed Oxenbould, Sophie Katinis, Jonathan Patrick Moore, Jane Harber, Samuel Johnson, Damon Gameau, Brendan Clearkin, Sam Anderson, Nathan Page, John Waters, Ashleigh Cummings, Rohan Nichol, Andrew Ryan, Damien Garvey, Silas James, George Koutros, Abby Earl, Tom Milton, Wayne Tunks, Matt Butcher, Maria Volk, Wil Traval, Leonine Smith, Adam Zwar, Laura Gordon, Peter Hardy, Jane Allsop, Don Hany, Jane Wormald, Pacharo Mzembe, Kaela Hilton, Jack Campbell, Damien Thomlinson

I. série: 70% /// III. série: 70% /// V. série: 70%(9.9.2011)

Jeden z nejlepších seriálů, na které jsem měl zatím možnost koukat. Musím říct, že mě to pohltilo od začátku do (prozatímního) konce, od prvního dílu první řady až do posledního té třetí. Navíc to perfektně dokresluje hudba. Za sebe se těším na září 2011 a další řadu. 95%(23.4.2011)

Velké výkyvy v kvalitě jednotlivých dílů...některé díly první série byly dokonalé. Ale např. první (který měl paradoxně nejvíc nalákat)?...Slabý průměr. Ale celkově dobrý seriál...postava Carla Williamse výborně napsaná i zahraná!(3.8.2013)

naprosto kulervoucí seriál - mafiánské čistky a mejdany nebyly nikdy natočeny lépe, navíc podle skutečných událostí.(28.8.2010)

The 10 year war that schocked Australia. Australská sága, jenž se drží reálných událostí jak jen může. Melbournské "Gangland Killings" jsou zde podrobně vykresleny i za pomoci skutečných jmen účinkujících a v některých případech velkou podobou herců na opravdové účastníky války gangů. Za doprovodu PARÁDNÍHO soundtracku jenom v obavách čekáte na další "hit". První série skvělá. Doufám, že druhá, která má působit jako jakýsik prequel k jedničce (události 1976 - 1987) bude minimálně stejně dobrá. "Fuck you, arseholes!" S01 - 80%(11.10.2009)