• Revanx

  Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(22.1.2009)

 • GodComplex
  ****

  Aaaah. Ukazkovy Noir se vsim vsudy, cernobila hra svetla a stinu, spousta chlapku v plastich a s kloboukama, promakana story plna double-crossingu (predloha Ernest Hemmingway, ktery byl sam fanousek filmu), excelentni femme fatale, nelinearni vypraveni, parada... 8/10(6.2.2013)

 • WANDRWALL
  **

  Od té doby, co Kain zabil Ábela, tak jdou dějinami lidstva zabijáci malý, větší, i největší, a stíháni jsou či nikoli... Tahle povídka od H. byla zpracována i v ČR, takže nejen tří filmových zpracování, jak je uváděno v obsahu. Je taky ideálním cvičením pro každého začínajícího filmaře a herce, co jsou na tom podobně jako filmař.(28.9.2010)

 • bassator
  ****

  36. LETNÍ FILMOVÁ ŠKOLA UHERSKÉ HRADIŠTĚ 2010 - INVENTURA - Filmová čítanka - film noir (The Killers / THE KILLERS / Zabijáci) - 27. 7. 2010 - kino Sportovní hala - Uherské Hradiště - 75%(3.8.2010)

 • dopitak
  ***

  Zásadní problém je v časové ose vyprávění. Hlavní postava příběhu (nikoliv filmu, tou je pojišťovací vyšetřovatel) natáhne kramle, a pak už nikoho nezajímá, proč se to stalo a jak to tehdy bylo. Uznávám sportovně, že vymyšlené je to dobře a zápletce nakonec nechybí logika, jenomže než se k tomu dostaneme, už dávno spíme. Další pečlivý dabing z dílny ČT - obsazení výborné, ale dialogy jsou napsané mizerně, sedmdesát let starý film musí používat dobové výrazy a ne jazyk dnešní.(15.6.2014)

 • - Siodmakův film byl jednou z mála hemingwayovských adaptací, které sám spisovatel obdivoval a neustále ho promítal svým hostům ve svém domě na Kubě. [LFŠ 2010] (Jeremy.jk)

 • - Natáčení probíhalo v Universal Studios na adrese 100 Universal City Plaza v Kalifornii. (Terva)

 • - Jedná se o první ze tří filmů podle povídek Ernesta Hemingwaye, v nichž hrála Ava Gardner (Kitty Collins). (Pavlínka9)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace