Chytré, pravdivé a nakonec i svérázně romantické chlapské vyznání. Film roku, bitches!(17.7.2009)

Nevzpomínám si, kdy naposledy jsem viděl takhle vtipný film. Bomba! Edit: Při druhé projekci mnohem slabší. K mému překvapení (a navzdory vzpomínkám z prvního zhlédnutí) to zas až taková bomba není.(20.8.2009)

Naprosto bezproblémový road trip nejen pro odrostlejší teenagery. Spíš hodně příjemný než třeskutě vtipný a spíš opravdu zajímavý než nesmyslně samoúčelně odvázaný (většina scén je v rámci škatulky (!) "civilně normální", nejezdí tu zhulení tygři atp.). Kultovka z toho asi nebude, ale opakované dávce se nikdy bránit nebudu. P.S. Druhá návštěva kina všechno potvrzuje - Pařba je držák a možná z ní nakonec BUDE kultovka :). 3*->4*.(9.6.2009)

Mam z toho trochu rozporuplny dojmy. Na jednu stranu paradni komedie, u ktery jsem se az na par hluchejch mist bavil prakticky nepretrzite, ale na druhou stranu zase nic extra vyjimecnyho. Mame tu neoriginalni pribeh i vtipy, herci jsou sice sympataci, ale jejich charaktery jsou uz taky mockrat provareny. Ale proste se zadarilo a jako celek to skvele funguje, pribeh ve slusnym tempu odsejpa, hraje chytlava hudba a vtipy se s nicim moc neserou a parkrat se podari nakej brutalni. Z postav nejvic zaujme vymasteny hovado Galifianakis, kterej fakt nema chybu. Ale proste, ze by to bylo neco tak masakralniho, abych film zaradil mezi 250 nejlepsich, pripadne aby mel k dnesku na csfd 87% tak to urcite ne a zaverecny rozuzleni "Kde je Doug" jsem taky cekal drobet zajimavejsi. Ale minimalne tenhle rok se jedna o jednu z nej komedii, to zase jo.(18.6.2009)

Opravdu vtipný odvaz! Omlouvám se, všem spoludivákům v kině, jelikož přes můj smích asi nic neslyšeli. Naštěstí tu ale máme titulky..a v původním jazyce to bylo opravdu skvělé. To se ale nedá říct o českém dabingu. Pro chvíle, kdy se chcete řehtat, řehtat a řehtat.(29.10.2010)