Pařba ve Vegas

• Německo

Hangover

Vo štvorici po opici

Komedie / Road movie

USA / Německo, 2009, 96 min (Director's cut: 108 min)

O pařbě ve Vegas se ze začátku vůbec nemluvilo, a najednou to začalo v Americe trhat rekordy až to překročilo výdělek 100 milionů dolarů. Tak se to nacpalo i k nám do kin a vydrželo to tady jenom týden. Dost možná taky proto, že o tom prakticky nikdo nevěděl a najednou se vynořilo něco o čem nikdo neslyšel, včetně mě. Jenže během promítání v českých kinech tenhle film tady měl přes 90 procent a mně přišlo divný, že právě komedie má tolik, že jsem se na to musel podívat a ono na tom něco fakt je. Ačkoliv herci zas tak profláklý nejsou, komedie je to parádní. Asi jako v každé klasické komedii, tak i zde se objevuje jeden vůl, na kterýho se snáší veškerá pozornost a který ze všech stran nejvíc hláškuje a že mu ty hlášky padají z huby jak na běžícím páse, tak i tak padá a roste film s ním. Po prvním shlédnutí jsem se den na to podíval na film znova a kupodivu se mi to nepřestalo líbit. Tohle je opravdu komedie, na kterou se nezapomene. Možná vypadá levně, ale má toho v sobě fakt hrozně moc...a to jsem ani nemluvil o muzice, která je do komedie zanesena naprosto dokonale.(16.8.2009)

Vynikající komedie co má koule. Film pro nás chlapy s kouzlem dobrého scénáře a dobrou Phillipsovou režií. Nijak nás neokrádá, naopak dokonale pobaví! Nezaměnitelným výkonem trochu "neznámých" hlavních herců. Vynikající Zach Galifianakis - už ty jeho pohledy a postoj jsem se válel od smíchu. Okno s katastrofálními následky aneb nic pro ženy :)(14.4.2012)

Scénář: Jon Lucas, Scott Moore .. Svíca jak má být - nezapomenutelná.(18.6.2009)

• - Během natáčení byl ukraden jeden z Mercedesů (velmi potlučený a nápadný) z místa, kde byly skladovány. Další den se natáčely automobilové sekvence a díky tomu byla zastavena doprava místní policií. Člen produkce upozornil policii na velmi nápadný Mercedes mezi auty v koloně. Policie řidiče zatkla a auto vrátila produkci. (c.tucker)

• - Justin Bartha (Doug) a Bradley Cooper (Phil) spolu již hráli ve filmech Lemra líná (2006) a New Yourku, miluji tě! (2009). (dinamit_1)

• - Role striptérky Jade byla nejdříve nabídnuta Lindsay Lohan. Roli odmítla, protože si myslela, že komedie nebude mít úspěch. Po kladných reakcích na film Lohan řekla, že svého rozhodnutí lituje. (HellFire)