Zase takovej zazrak to neni, v ramci produkce komedii za posledni roky urcite nadprumer, ale ceske klasice se zdaleka nevyrovna.............(5.8.2009)

Nejzábavnější, nejnabušenější a nejmonumentálnější komediální pařba snad za posledních 10 let, tohle fakt nemá obdoby, bavil sem se pořád, smál se snad každou minutu a trojici Cooper, Helms a Galifianakis sem si oblíbil jako málokoho, obzvlášť Galifianakis je špičková postava a jeho retardovaný dotazy jsou geniální, stejně jako celá jejich ultimátní pařba ve Vegas a když k tomu připočtu ještě nejlepší závěr s fotkama, co sem kdy viděl, tak s okamžitou platností požaduju, aby se tomuhle filmu dalo udělit 6*(18.6.2009)

Naprosto bezproblémový road trip nejen pro odrostlejší teenagery. Spíš hodně příjemný než třeskutě vtipný a spíš opravdu zajímavý než nesmyslně samoúčelně odvázaný (většina scén je v rámci škatulky (!) "civilně normální", nejezdí tu zhulení tygři atp.). Kultovka z toho asi nebude, ale opakované dávce se nikdy bránit nebudu. P.S. Druhá návštěva kina všechno potvrzuje - Pařba je držák a možná z ní nakonec BUDE kultovka :). 3*->4*.(9.6.2009)

V zástupu dospěláckých ale přitom dětinsky pozitivních a zatraceně odvázaných podívaných je tenhle kousek opravdu králem! Našlo se zde i spoustu věcí, které mi vadily a byly tak samoúčelné až jsem se popadala za hlavu, ale stejně to jako celek prostě fungovalo a já se bavila nejvíc jak jen to šlo. Čtyři kamarádi, čtyři charaktery, jedna obří zábava. Scény s tygrem super, stejně tak fotky v závěrečných titulkách... doufám, že moje rozlučka bude minimálně stejně tak d/Divoká... :)(6.9.2009)

Být to ještě o chlup více za hranou, o chlup více nekorektní (byť, jak sleduji zdejší hodnocení, by to některé útolocity nejspíš složilo), táhlo by to jako týden nošené fusky. Takhle to občas zavání nějakým tím laciným parfémkem "normální" crazy komedie. Phillips výborně vybalancoval žánrovou podívanou s pár opravdu ulítlými momenty, které z téhle ranní kočky dělají docela zapamatovatelnou záležitost (hlavně pěvecká čísla vládnou). Blahem jsem z toho nepadal, ale k nějakým peristaltickým záchvěvům a znechucenému dávení jsem měl daleko. Film pro všechny, ve kterých je kus chlapa.(16.1.2010)

• - Film se s výdělkem 44 979 319 amerických dolarů z tří tisíc dvou set šedesáti devíti kin po prvním víkendu dostal na první místo žebříčku tržeb filmů, a to před film Vzhůru do oblak (2009). Také měl téměř dvojnásobný výdělek než film Země ztracených (2009), který vydělal 18 800 000 amerických dolarů, přestože byl hlavním premiérovým filmem týdne. Překonal ho také v prvním dni premiéry, kdy výdělal 16 734 033 amerických dolarů z přibližně čtyř tisíců pěti set kin a třech tisíců dvou set šedesáti devíti dalších míst. [Zdroj: Wikipedia] (dinamit_1)

• - Dle výzkumu se divák průměrně zasměje 2,5 za minutu. (Psychopat no.8)

• - Justin Bartha (Doug) a Bradley Cooper (Phil) spolu již hráli ve filmech Lemra líná (2006) a New Yourku, miluji tě! (2009). (dinamit_1)