Expendables: Postradatelní

The Expendables

Expendables: Nezničiteľní

The Expendables

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2010, 103 min (Director's cut: 113 min)

Tož dokonale natočeno. Dokonalá akce, dokonalé herecké obsazení, dokonalá hudba a v neposlední řadě ... dokonale vybrané místo ... na dokonalém ostrůvku ... jako stvořeném pro rychle svišťící kulky a devastující výbuchy ... které z nepřátelských armád ... dělají "ZÁKLADNÍ - STAVEBNÍ - ČÁSTI TĚL".(23.12.2010)

Zpočátku nadprůměrné a překvapující akční béčko, které se v půlce změní ve zcela průměrné a předvídatelné akční béčko. Škoda.(27.8.2012)

Velmi nenáročná akční komedie, nicméně bohužel komedie asi v úplně jiných místech, než bylo tvůrci zamýšleno. Naivní příběh, velké výbuchy, spousta krve, plané silné hlášky... Ovšem obnovením klasického akčního žánru bych to nenazvala ani náhodou. Chybí tomu ta naivní béčkovost osmdesátek a velmi nedotažené počítačové triky mi k drsnému akčňáku seděly ještě míň, než plastický Sylvester. Rozleptaný Rourke je slabý odvar toho, co ze sebe dokázal udělat slavný Sly, který se snaží být tak drsný, že už se ani nedokáže usmát, ani srozumitelně mluvit, i když se snaží zuby nehty být strašně cool a sází jednu drsnou hlášku za druhou. Takhle si opravdu nepředstavuju stárnoucí akční legendu snažící se o důstojný odchod (nebo ne?). Rozhodně jsem se ale nenudila a musím tvůrcům přiznat že přes to všechno, co filmu vyčítám, je to nejlepší akčňák, který jsem za dlouhou dobu vyjma Jamese Bonda viděla.(20.12.2012)

Spokojenost na všech frontách. Od prostoru pro jednotlivé borce (pravda, kostel mohl být o minutku dvě delší), přes vtipné hláškování a utahování si ze sebe sama, až po pořádnou akční nálož, ve kterou se to ve správný moment vždy rozjede. Dalo by se tomu vyčítat kdeco, ale těm nostalgickým klasikám vlastně taky. Chvílemi jsem měl chuť hlasitě tleskat a křičet na celý sál. Zvláště 'přesdršťovka' v závěru si o to říkala pernamentně. 4 a 1/2. Asi pudu znovu. Edit: Šel jsem znovu a nadšení drhne. Hlavně užvaněnost první půlky a upozaděnou některých členů týmu (Couture, Crews) trošičku vadí. Ale od momentu, kdy Stallone vtrhne do sklepní kobky, je to jeden z vrcholných akčních úseků (asi nejenom) roku. Na zábavnost ale jinak vyhrál Joe Carnahan…(26.8.2010)

Jako vzpomínka na dobu dávno minulou to zajisté potěší nejednoho odrostlého kluka, ale člověk si za posledních deset let přece jenom zvykl na určitý - bourneovský, chcete-li - standart akčních filmů. Zajídá se mi představa, že béček šestákovějších jak Léon Clifton bude v budoucnu přibývat více než doposud. Být to film z 80's, je to jasná dvojka, ale člověk čas od času potřebuje dávku nostalgii a letos mu takový požadavek splňují jen Expendables (kam se hrabe MTVácký A-Team).(31.8.2010)

• - Je možné si všimnout, že voják, do kterého narazí na pláni Paine (Steve Austin), má také "květákové" ucho, o kterém již na začátku filmu hovořil Tool Road (Randy Couture). (Chris Masters)

• - Po komerčnom úspechu Smrtonosnej pasce 4.0 (2007) a Temného rytiera (2008) požadoval producent Avi Lerner, aby Stallone film pred uvedením do kín pripravil v dvoch verziách, a to s ratingom PG-13 a R. Po skúšobných premietaniach nakoniec padlo rozhodnutie, že snímka poputuje do kín v tvrdšej, R-kovej verzii. (m.a.t.o.)

• - Chrbát na oficiálnom plagáte k filmu patrí Jasonovi Stathamovi (Lee Christmas). (HFCJ)