Expendables: Postradatelní

The Expendables

Expendables, The

Expendables: Nezničiteľní

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2010, 103 min (Director's cut: 113 min)

Rozhodně víc film na čtení skrytých i otevřených odkazů, než podívaná na koukání.(11.8.2010)

Koukám, že Stallone se pokusil na stará kolena obohatit akční žánr moderní variací na Sedm statečných. Mňo, i když se ve scénáři až příliš často opakovalo jedno slovo ("bang"), musím uznat, že to nebylo špatné, tedy s přihlédnutím k faktu, že jde o Stallona v důchodcovském věku. Btw. Sly se mi v tomhle snímku docela zamlouval, byla to jedna z jeho nejlepších rolí a působil na mě docela lidsky. A to ho nemám rád.(24.3.2013)

Totální nadšenost. Nemám rád akční hrdiny a akční filmy, ale tenhle mě skutečně dostal. Film má spoustu geniálních bojových i akčních scén a přitom si drží nadhled a nepostrádá skyté narážky na všechny hlavní herce. Nemá smysl nic dodávat, tohle je skvělý film a pro fandy těchto akčních herců to musí být svátek, jako prase. 90% 01.09. 2010 10/19 nejočekávanějších 2010(1.9.2010)

Borci z akčňáků 80. let zestárli a já taky. Oni už nejsou co bývali a já mám zase lepší filmový vkus. Naprosto nejtrapnější je Arnieho cameo. Nejenže v té minutě prokáže jak je naprosto herecky impotnetní, ale navíc ta scéna ve filmu vadí a je tam zcela jasně zbytečná.(4.1.2011)

Nostalgii po osmdesátkovské akci rozhodně nepociťuji, ale THE EXPENDABLES mi bodlo víc než dost a místo vzpomínání na Stalloneho psí kusy z předcházejících dekád jsem se královsky bavil a nebál bych se proto říct, že je to jeden z jeho vrcholů. Pečlivě vybraný ansábl je v rámci svých možností bezchybný, jen bych si přál trochu víc akce od dobráka Rourkea (který začíná být nápadně podobný monstróznímu vzhledu Kathleen Turner) a dánského atleta Dolpha. Mírným zklamáním je naopak Eric Roberts, který svojí zápornou roli hraje docela vlažně. Stallone se pak jako strojvůdce s ničím moc nemaže, EXPENDABLES jsou 90 minut téměr non stop poctivé akce, režijně dobře zvládnuté. Začne to dřív než skončilo a na konci zůstane nefalšované nadšení. Takhle mě hrubá práce svalů bavila naposledy u 300.(24.8.2010)