Madisonské mosty

Clint Eastwood

Richard LaGravenese

Jack N. Green
  • Malarkey

Tenhle film jsem někdy večer zapnul, a jelikož jsem na přehrávači měl repeat, tak se mi za noc otočil asi třikrát, kvůli svojí šílený délce...jinak by to zvládnul určitě víckrát. Bylo to tak úmorný, že jsem nebyl schopnej ten notebook alespoň jít zaklapnout, vytáhnout ze zásuvky, nic. Po každý scéně jsem šel okamžitě do bezvědomí. Clint Eastwood tímhle měl období, kdy točil divný filmy, než se zase spravil. Tenhle, pokud by bylo v naší zemi povoleno mučení, by byl na prvním místě. Vidět ho celýho, víckrát jak jednou je na po kraji všech existujících možností. Krom toho se mi hrozně líbí, jak tu většina lidí tvrdí, že u toho filmu málem zhebli nudou, což docela chápu, ale vesměs mu naloží docela velký hodnocení a ve výsledku se dokonce blíží osmdesátce. Tak co je na něm proboha jinak tak zajímavýho, když všichni si pamatujete jenom to, jak jste se uprostřed filmu vzbudili v křesle uplně poslintaný spánkem?(7.7.2010)

Znovu si člověk uvědomí, jak jednoduše může každé slovo komentáře pokazit ten neskutečně silný příběh. Znovu mu dojde, jak dokonalí herci Maryl Streep a Clint Eastwood doopravdy jsou, kolik emocí vyjádří jedno malé gesto. A i když ten film divák vidí po několikáté, znovu bude věřit v happy end.(12.2.2012)

Dlouho jsem "kultovnímu filmu amerických důchodců" odolávala. Nakonec jsem neodolala a nelituji. Nádherný příběh dvou lidí, kteří dokážou ve čtyřech dnech prožít to, co si jiní zbytečně rozmělní na mnoho let. Pravdivé, uvěřitelné a střízlivé. Meryl Streep i Clint Eastwood fantastičtí.(27.6.2007)

• - Scenárista Richard LaGravenese oproti knize děj posunul do minulosti a zarámoval příběhem Francesciných (Meryl Streep) dětí, které se teprve po její smrti dovídají o celé aféře. Navíc svoji adaptaci oprostil od Wallerovy přece jen příliš "kuchyňské" prózy a především na rozdíl od předlohy učinil středem příběhu Francescu. (kenny.h)

• - Román "Madisonské mosty" spisovatele Roberta Jamese Wallera se celé měsíce držel v USA na žebříčku nejprodávanějších knih, přestože kritiky byl hodnocen coby nepovedená červená knihovna. Velkou senzaci tak způsobilo, když filmová práva zakoupil Clint Eastwood. (kenny.h)

• - Mezi kandidátkami na Eastwoodovu filmovou partnerku byla původně například Anjelica Houston, která si s Eastwoodem později zahrála v thrilleru Krvavá stopa (2002). (ClintEastwood)