poster

Madisonské mosty

 • USA

  The Bridges of Madison County

 • Slovensko

  Madisonské mosty

Drama / Romantický

USA, 1995, 135 min

Režie:

Clint Eastwood

Předloha:

Robert James Waller (kniha)

Scénář:

Richard LaGravenese

Kamera:

Jack N. Green
(další profese)
 • Stegr
  ****

  80% - Příjemný film, který vyzdvihují velmi dobré herecké výkony ústřední dvojice...(17.6.2007)

 • Roman.Ticka
  ****

  Poetický příběh krásně zahraný s jasným poselstvím o tom, že láska je dar, který není dán každému a pokud má někdo to štěstí ji potkat, je to zázrak okamžiku, třeba jen čtyř dní nebo studny, z níž se dá čerpat celý příští život. Několik úchvatných scén dává filmu speciální nálepku, již už nelze s jistotou odpárat. Např. deštivý pohled na auto s cizí SPZ z každé strany mince - té co o tom "něco" ví a uvnitř ji drásá boj s dilematy a té, co žije v blahé nevědomosti klidné a bez emocí - co je lepší, toť otázka? Nikdy bych neřekla, kolik je v tak prosté nenápadně krásné Meryl erotického náboje, nebo právě proto?(25.12.2012)

 • tron
  ****

  „Staré sny boli dobré sny. Síce mi nevyšli, ale mal som ich rád.“ Má sa za to, že režisérske práce hereckej legendy Clinta Eastwooda začali byť obecne rešpektované až v roku 2003 (teda po kriminálke TAJOMNÁ RIEKA), ale minimálne už v roku 1995 nakrútil poctivý kus filmárčiny, ktorá ho odlišuje od iného kovboja, Roberta Redforda, ktorý sa miestami ako režírujúci herec predsa len príliš stráca v okolitej prírode. Eastwood sa naopak spolieha skôr na dialógy, medziľudské vzťahy a vyhrotené situácie (v ktorých sa väčšinou málokedy čo i len dvíha hlas), zbavuje postavy filmárskej afektovanosti a kreše z nich obyčajných, uveriteľných ľudí, ktorí po obede umývajú taniere. V MADISONSKÝCH MOSTOCH ide o zaujímavý milostný vzťah medzi dvoma zrelými starnúcimi ľuďmi, ktorí už plus mínus vedia, čo od života chcú – a keď vezmeme do úvahy, že ich stvárnili Meryl Streepová a Eastwood osobne, i po hereckej stránky sú MADISONSKÉ MOSTY výborné. K tomu pekná výprava, atmosféra rámcovaná „súčasným“ a prekvapivo o nič nezaujímavejším mini príbehom „o dcérach a synoch“, IQ réžia a strhujúci dojemný záver o tom, že niekedy stačí iba otvoriť dvere na aute. Už keď som MADISONSKÉ MOSTY videl prvý raz myslím niekde v polovici deväťdesiatych rokov, hlboko na mňa zapôsobili, len som ešte nevedel povedať prečo. Dnes ich pokladám, napriek drobným chybičkám na kráse, za jeden z najultimatívnejších filmov o láske.(14.2.2009)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Mezi kandidátkami na Eastwoodovu filmovou partnerku byla původně například Anjelica Houston, která si s Eastwoodem později zahrála v thrilleru Krvavá stopa (2002). (ClintEastwood)

 • - O roli Francesci (Meryl Streepová) se ucházely také Cher, Isabella Rossellini i Catherine Deneuve. (casyy)

 • - Scenárista Richard LaGravenese oproti knize děj posunul do minulosti a zarámoval příběhem Francesciných (Meryl Streep) dětí, které se teprve po její smrti dovídají o celé aféře. Navíc svoji adaptaci oprostil od Wallerovy přece jen příliš "kuchyňské" prózy a především na rozdíl od předlohy učinil středem příběhu Francescu. (kenny.h)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace