Madisonské mosty

Drama / Romantický

USA, 1995, 135 min

Clint Eastwood

Předloha:

Robert James Waller (kniha)

Richard LaGravenese

Jack N. Green

Joel Cox

Scénografie:

Jeannine Oppewall

Kostýmy:

Colleen Kelsall

Sladkobolná romance, která uchvátí za srdce asi hlavně všechny zástupkyně něžnějšího pohlaví, jež už překročily čtyřicítku, děti jim pomalu odrůstají, jejich život jede stále jednotvárně ve vyjetých kolejích a nevypadá to, že by se v nejbližších několika desítkách let chystala nějaká změna ...(23.7.2002)

Nepopsatelně krásný film, jak tomu u snímků v režii Clinta Eastwooda bývá. Emotivní, dojemný, melancholický a při tom všem věrohodný. Se závěrem, při kterém se většině žen - a možná i některým mužům - zalesknou v očích slzy. Včetně mě.(16.6.2007)

• WANDRWALL

Ona přehrává, on dělá z mužů blbce. Kdo by o takhle se ukazující ženu stál? Jen muž ala vyschlý keř. Schéma je tak prosté a ulítlé, že vše se sune právě tak, jak je v tvrdém rozporu s běžnou realitou. Film pro lidi, co znají málo vztahy mužů a žen.(29.8.2010)

Toto bol jeden z mojich najväčších restov, už neviem po koľký krát mi to v tv ušlo, ale stále som sa utešoval, že však ja raz na to natrafím...Až raz tak o vianočných sviatkoch...Eastwood nesklamal. Jeho pohľad na tému- Láska kvitne v každom veku, ma jednoducho dostal, maximálne zaujal a to nepotreboval za celý film umelo dotvárať atmosféru nejakým nedôveryhodným napätím, dobrodružstvom, či akciou, ba dokonca ani zvýšením tóna hlasu. Film jednoducho magicky plynul, dialógy boli naoko jednoduché ako zo života, ale možno práve preto tak účinné. Skvelo zvolená jemná hudba to krásne dopĺňa a ja sa musím trochu hanbiť, že som po tom nešiel skôr. Objektívne možno silné štyri, ale ako zástupca žánru romantika-dráma, si určite zaslúži plný počet. Skvelá M. Steep. 100%.(30.12.2012)

• dobytek

Ani se mi nechce věřit, že to trvalo "pouhých" 135 minut. Já měl pocit, že jsem u toho seděl snad celej večer. Posledních cca 45 minut jsem si už při každý druhý scéně řikal, že tohle už je určitě konec a ono pořád nic. Ale on se celej film děsně táhne a nudnej děj je vyplněnej větama typu "Chcete limonádu? Nedáte si pivo? Máte chuť na kafe?". Prostě nuda... Líbila se mi zejména atmosféra celýho filmu a herecký výkony. I když Clinta Eastwooda bych stejně radši viděl třeba v roli drsnýho detektiva. Romantický filmy mě holt moc neberou, ale věřim, že svý příznivce si tenhle film určitě najde.(22.11.2008)