Madisonské mosty

Drama / Romantický

USA, 1995, 135 min

Clint Eastwood

Předloha:

Robert James Waller (kniha)

Richard LaGravenese

Jack N. Green

Joel Cox

Scénografie:

Jeannine Oppewall

Kostýmy:

Colleen Kelsall

To, co se stalo, se stává v životě jen jednou. Nádhera... Stalo-li se vám něco podobného, rozcupuje vás ten film na kousky.(8.7.2010)

Jeden ze 100 nejlepších romantických filmů - 100 Greatest Romance Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(30.9.2012)

Znovu si člověk uvědomí, jak jednoduše může každé slovo komentáře pokazit ten neskutečně silný příběh. Znovu mu dojde, jak dokonalí herci Maryl Streep a Clint Eastwood doopravdy jsou, kolik emocí vyjádří jedno malé gesto. A i když ten film divák vidí po několikáté, znovu bude věřit v happy end.(12.2.2012)

"Ještě vejce? Nebo si na linu naposled zapícháme?" Ve věcech víry v lásku na první pohled jsem přirozený ateista, ale fandím jí. Nicméně sledovat, kterak se jedna taková láska naplnila, přestože se zase tak úplně nenaplnila, pro mne nebylo úplně snadné. Jsem totiž malý člověk, který se ve světě velkých emocí ztrácí, cítí se nesvůj a ví, že tam vlastně nepatří.(28.12.2016)

Jo, tohle není film pro pány a dámy s kompexy ze svých dopatlaných vztahů (či jinými tenzemi napětím tlaky ;-), natožpak pro nějaké novoprímovní trouby, odchované telenovelami a dítlovštinami všech podob, forem a karakterů... Tohle je romantické drama pro dospělé. Moc dobrý a inteligentní film. A dál to myslím netřeba víc komentovat. Zkrátka a dobře...(6.11.2005)

• - Než Eastwood tento snímek natočil, zabývaly se myšlenkou zfilmovat tento bestseller i jiné režisérské osobnosti, Sydney Pollack, Bruce Beresford či Steven Spielberg. (ClintEastwood)

• - Film se částečně natáčel v městečku Winterset v Iowě, ve kterém se narodil John Wayne. (sinel)

• - Shodou okolností jméno Francesci Johnsonové, kterou ztvárnila Meryl Streepová, připomíná dva z nejbližších lidí režiséra Clinta Eastwooda: Francesca je křestní jméno jeho druhé nejmladší dcery a Eastwoodova první žena se za svobodna jmenovala Johnsonová. (casyy)