poster

Síta zpívá blues

 • USA

  Sita Sings the Blues

Animovaný / Muzikál / Komedie / Romantický

USA, 2008, 82 min

Režie:

Nina Paley

Předloha:

Válmíki (kniha)

Scénář:

Nina Paley

Producenti:

Nina Paley

Střih:

Nina Paley

Scénografie:

Nina Paley
(další profese)
 • Bakllazaan

  http://www.sitasingstheblues.com/watch.html ke stáhnutí v grandiózní kvalitě(28.5.2009)

 • Dannysek4U
  ****

  Puvabny :)(17.8.2013)

 • georgieMT82
  *****

  Hare Ráma, hare Krišna!!! Záverečná scéna: kreslená hrdinka, odvrhnutá nehodným mužom, sa ukladá k spánku vo svojom špinavom, tmavom byte. Dočítava staroindický epos Rámajána a kladie ho na poličku. Rozozvučí sa neprekonateľná indická dvojkombinácia = sitar a mridanga. V tom okamihu už hodnotenie definitívne stúpa zo štyroch hviezdičiek na absolútne maximum. Sestra, nech Slnko vždy svieti v Tvojej duši!(15.2.2013)

 • thommas
  *****

  Geniální animovaný film podle indického eposu. Tři odlišné styly animace propojené komentáři tří stínových loutek, jenž se dohadují o letopočtech, chytře si utahují z hlavních postav a hledají slabá místa příběhu ("Já být Sita, tak rovnou sednu Hanumanovi na hřbet a uteču z Lanky" - "Třeba chtěla, aby ji zachránil její manžel, ne nějaký opičák." - "A nebo prostě nevěří opicím!" - "Jo, to je možný, spousta lidí nedůvěřuje opicím.") Vše propojuje autorčin autobiografický milostný příběh o rozchodu a muzikálová vystoupení s jazzovým vokálem Annette Hanshaw. Paleyin humor, mnohdy zrcadlově nasměrovaný, je prostě a jednoduše neodolatelný. /// CREATIVE COMMONS / FREE Film / Nina Paley / CC BY-SA 3.0 / MP4 Video (4,1 GB) / MP4 Video (2,4 GB) / MP4 Video (832 MB)(22.4.2009)

 • Laxik
  **

  70% fyzické bolesti, 10% normální animák, 20% čistá genialita.(22.12.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace