Síta zpívá blues

Předloha:

Válmíki (kniha)

Scénografie:

Nina Paley

Hare Ráma, hare Krišna!!! Záverečná scéna: kreslená hrdinka, odvrhnutá nehodným mužom, sa ukladá k spánku vo svojom špinavom, tmavom byte. Dočítava staroindický epos Rámajána a kladie ho na poličku. Rozozvučí sa neprekonateľná indická dvojkombinácia = sitar a mridanga. V tom okamihu už hodnotenie definitívne stúpa zo štyroch hviezdičiek na absolútne maximum. Sestra, nech Slnko vždy svieti v Tvojej duši!(15.2.2013)

Puvabny :)(17.8.2013)

Jestli tenhle film nebyl pro Ninu Paley především terapeutickou pomůckou pro sebe sama, tak jí zcela určitě a účině nabídla všem po celém světě, jejichž vztah je v troskách. Ty neskutečně autentické pocity, které mohou být vyléčeny jen za pomoci sdílené bolesti a jejího přetransformování do výkladu klasického eposu, to je něco zkrátka úžasného. Málokdy jsem tak rozpolcená mezi mrazení z realističnosti a pastvou pro oči, humorem a nádherným blues.(26.9.2012)

• Laxik

70% fyzické bolesti, 10% normální animák, 20% čistá genialita.(22.12.2012)

Nádherné pojetí příběhu indické Rámájany. Graficky je to sice asi v pěti výtvarných stylech, což někdy působí až rušivě, ale jinak jako celek prostě nádhera. 100 %(15.7.2012)