poster

Síta zpívá blues

 • USA

  Sita Sings the Blues

Animovaný / Muzikál / Komedie / Romantický

USA, 2008, 82 min

Režie:

Nina Paley

Předloha:

Válmíki (kniha)

Scénář:

Nina Paley

Producenti:

Nina Paley

Střih:

Nina Paley

Scénografie:

Nina Paley
(další profese)
 • Terva
  *****

  Nádherné pojetí příběhu indické Rámájany. Graficky je to sice asi v pěti výtvarných stylech, což někdy působí až rušivě, ale jinak jako celek prostě nádhera. 100 %(15.7.2012)

 • Laxik
  **

  70% fyzické bolesti, 10% normální animák, 20% čistá genialita.(22.12.2012)

 • gudaulin
  *****

  Po vykalkulovaném a přeceňovaném Milionáři z chatrče mi "Sita zpívá blues" udělala velkou radost a rehabilitovala v mých očích svět indické kultury. Na kvalitní animaci nejrůznějšími technikami jsme u nás zvyklí, ale kromě několika stylů animace Sita přináší pět výtvarných technik, preciznost provedení, humorný nadhled a nápaditou konfrontaci se západním světem jednak tím, že v jedné linii vyprávění Sita zpívá jazzové písně z 20. let, a jednak paralelním příběhem americké manželské dvojice ze současnosti, na kterém režisérka líčí, že ženy to s námi muži neměly snadné v minulosti a nemají to snadné ani dnes. Malou satisfakcí jim může být, že to funguje naprosto přesně i obráceně. Samotný film vypráví v jednoduché rovině příběh manželky Sity a jejího chotě Rámy podle klasického díla indické literatury Ramajana. U nás nejspíš oceníme i exotické výtvarné pojetí vycházející z indických kulturních tradic. Sita je nápaditá, barvitá a má jednoduše švih. Tipuju ji na vítěze letošního Anifestu. Celkový dojem: 95 %.(3.5.2009)

 • mr.filo
  ****

  Toto je nejjednodušší a graficky velmi zajímavý způsob jak pochopit příběh života Rámova. Hlavní vypravěčka a animátorka se na klasický starověký indický epos dívá ženskýma očima, tedy očima Rámovi manželky Síty. Tak trochu Bollywood , ale kdo by čekal že se podaří příběh ze 6. stol. př. n. l. propojit s muzikálem a se současným párem z USA. Film i všechny podklady k vytvoření vlastního historického eposu jsou CC, tedy zdarma. http://sitasingstheblues.com/watch.html(25.1.2012)

 • PollyJean
  ****

  Okouzlující, roztomilé, vtipné a plné nápadů, a to zdaleka nejen po výtvarné stránce. Přitom velmi jednoduché, až primitivní. Snad jen zpívat se tam až tolik nemuselo, ale koneckonců, byl to muzikál, že.(15.7.2012)

 • - Film i všechny podklady k vytvoření vlastního historického eposu jsou CC, tedy zdarma. (mr.filo)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace