poster

Síta zpívá blues

 • USA

  Sita Sings the Blues

Animovaný / Muzikál / Komedie / Romantický

USA, 2008, 82 min

Režie:

Nina Paley

Předloha:

Válmíki (kniha)

Scénář:

Nina Paley

Producenti:

Nina Paley

Střih:

Nina Paley

Scénografie:

Nina Paley
(další profese)
 • georgieMT82
  *****

  Hare Ráma, hare Krišna!!! Záverečná scéna: kreslená hrdinka, odvrhnutá nehodným mužom, sa ukladá k spánku vo svojom špinavom, tmavom byte. Dočítava staroindický epos Rámajána a kladie ho na poličku. Rozozvučí sa neprekonateľná indická dvojkombinácia = sitar a mridanga. V tom okamihu už hodnotenie definitívne stúpa zo štyroch hviezdičiek na absolútne maximum. Sestra, nech Slnko vždy svieti v Tvojej duši!(15.2.2013)

 • Dannysek4U
  ****

  Puvabny :)(17.8.2013)

 • NinadeL
  *****

  Jestli tenhle film nebyl pro Ninu Paley především terapeutickou pomůckou pro sebe sama, tak jí zcela určitě a účině nabídla všem po celém světě, jejichž vztah je v troskách. Ty neskutečně autentické pocity, které mohou být vyléčeny jen za pomoci sdílené bolesti a jejího přetransformování do výkladu klasického eposu, to je něco zkrátka úžasného. Málokdy jsem tak rozpolcená mezi mrazení z realističnosti a pastvou pro oči, humorem a nádherným blues.(26.9.2012)

 • Laxik
  **

  70% fyzické bolesti, 10% normální animák, 20% čistá genialita.(22.12.2012)

 • Terva
  *****

  Nádherné pojetí příběhu indické Rámájany. Graficky je to sice asi v pěti výtvarných stylech, což někdy působí až rušivě, ale jinak jako celek prostě nádhera. 100 %(15.7.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace