poster

Síta zpívá blues

 • USA

  Sita Sings the Blues

Animovaný / Muzikál / Komedie / Romantický

USA, 2008, 82 min

Režie:

Nina Paley

Předloha:

Válmíki (kniha)

Scénář:

Nina Paley

Producenti:

Nina Paley

Střih:

Nina Paley

Scénografie:

Nina Paley
(další profese)
 • Dannysek4U
  ****

  Puvabny :)(17.8.2013)

 • Laxik
  **

  70% fyzické bolesti, 10% normální animák, 20% čistá genialita.(22.12.2012)

 • thommas
  *****

  Geniální animovaný film podle indického eposu. Tři odlišné styly animace propojené komentáři tří stínových loutek, jenž se dohadují o letopočtech, chytře si utahují z hlavních postav a hledají slabá místa příběhu ("Já být Sita, tak rovnou sednu Hanumanovi na hřbet a uteču z Lanky" - "Třeba chtěla, aby ji zachránil její manžel, ne nějaký opičák." - "A nebo prostě nevěří opicím!" - "Jo, to je možný, spousta lidí nedůvěřuje opicím.") Vše propojuje autorčin autobiografický milostný příběh o rozchodu a muzikálová vystoupení s jazzovým vokálem Annette Hanshaw. Paleyin humor, mnohdy zrcadlově nasměrovaný, je prostě a jednoduše neodolatelný. /// CREATIVE COMMONS / FREE Film / Nina Paley / CC BY-SA 3.0 / MP4 Video (4,1 GB) / MP4 Video (2,4 GB) / MP4 Video (832 MB)(22.4.2009)

 • NinadeL
  *****

  Jestli tenhle film nebyl pro Ninu Paley především terapeutickou pomůckou pro sebe sama, tak jí zcela určitě a účině nabídla všem po celém světě, jejichž vztah je v troskách. Ty neskutečně autentické pocity, které mohou být vyléčeny jen za pomoci sdílené bolesti a jejího přetransformování do výkladu klasického eposu, to je něco zkrátka úžasného. Málokdy jsem tak rozpolcená mezi mrazení z realističnosti a pastvou pro oči, humorem a nádherným blues.(26.9.2012)

 • Terva
  *****

  Nádherné pojetí příběhu indické Rámájany. Graficky je to sice asi v pěti výtvarných stylech, což někdy působí až rušivě, ale jinak jako celek prostě nádhera. 100 %(15.7.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace