Dobré srdce

The Good Heart

Dobré srdce

Drama / Komedie

USA / Island / Dánsko / Francie, 2009, 99 min

36. LETNÍ FILMOVÁ ŠKOLA UHERSKÉ HRADIŠTĚ 2010 - FOKUS: ISLAND - Retrospektiva: Dagur Kári (The Good Heart / THE GOOD HEART / Dobré srdce) - 29. 7. 2010 - kino Slovácké divadlo - Uherské Hradiště - 60%(3.8.2010)

• sochoking

Tak ako to vidím ja je, že oni vám natlačili 500 dielny seriál do 95 minút, lebo toto sa nikde inde nedeje! Už už som si myslel, že... Wááááw, náhrada za Kaurismäkiho , ale s príchodom tej ženskej to šlo dolu vodou! Môj záver: Názorná ukážka toho, ako sa dá zpackať vynikajúci nápad.(18.11.2010)

• honajz

Hvězdu dávám za herecké výkony, jinak je to přesně ten typ festivalových filmů, jakých je už moc. Kdysi to možná bylo zajímavé, když to netočil každý šmudla s videokamerou z bazaru. Navíc je film neuvěřitelně cynický, jeho výpovědní hodnota v podstatě nulová, a ani technicky nebo filmařsky mne to nijak nezaujalo. Nehledě na tu scenáristickou obezličku s onou neuvěřitelnou náhodou na pusté noční ulici těsně před koncem. Jak něco nevyplývá logicky z děje, prostě to autorům nevěřím. Navíc od první chvíle se dá zhruba předpokládat, jak to skončí, a docela mne i naštvalo, že to tak skončilo. Rovná linka, příběh žádný, takže to nemá ani nějaké vyznění.(4.3.2014)

Souhlasím s názorem, že tento film je opravdu velmi bizarní. Na jednu stranu působí velmi amatérsky, herecké výkony nejsou nijak vybroušené, postavy mnohdy působí až příliš ploše a bez výrazu, především zpočátku zanechávají člověka emočně chladným. Naopak svým způsobem fascinující a mrazivý zároveň je chladnokrevný cynismus, s jakým režisér k danému tématu přistupuje, od svých postav si udržuje zřetelně jasný odstup. Co ovšem na tomto filmu oceňuji, je jeho velmi zvláštní melancholická a posmutnělá atmosféra, kterou je prodchnut celý film od začátku do konce, určitá nejednoznačnost, celková tragikomická poloha a především konec, který mi opravdu vyrazil dech. //Pozor, nepatrný spoiler.// Že bude autor až natolik cynický a název Dobré srdce bude skutečně mít „dvojí význam“ jsem netušila. //LFŠ 2010(5.12.2010)

Klubové prostredia mi velmi sedia...a tento filmik je pravou ukazkou presne toho, akym smerom su poštelované moje filmove chutky:). BTW velmi som tam citil jarmuschovu skolu, ale to skor pridalo, ako uskodilo:)...4,5/5 nazdar(6.9.2010)