Dobré srdce

The Good Heart

Dobré srdce

Drama / Komedie

USA / Island / Dánsko / Francie, 2009, 99 min

Krásně příjemný minimalistický film, u kterého jsem se zasmál, ale i smutnil. Herecké osazenstvo brilantní, neseděla mi akorát April. Ať již herecky nebo jako postava.(16.11.2010)

- Takže jsi jí měl rád ? - Řekněme , že čistá nenávist to nebyla .(11.4.2011)

Až na ten závěr, který byl padlý na hlavu a je toho opravdu škoda, to byl velmi dobrý film s dobře napsanými a zahranými postavami, který ani chvíli nenudil, i když místy byl humor spíš hodně hořký, ale tak už to v životě bývá.(20.10.2011)

• jhrasko

Skriptku tohto neznesiteľného paškvilu by som spolu s autorom zatvoril do filmárskej polepšovne. Alebo poslal doživotne späť na Island. Coxov mizogýn a Danov permanentne nachladnutý výraz mi liezli na nervy ihneď po prvom infarkte. Subjektívne neznesiteľný záver !(8.8.2010)

Stává se Vám ve filmu často, že se Vám líbí tak z 95ti % a pak to závěrem absolutně posere? Že to zase tak často není? No já se ani nedivím, taky jsem se s tím dlouho nesetkal. Dobré srdce je totiž naprosto parádní film. Ze života, o lidech, o jejich smyslech života. Nádherně se na to kouká, ale pak přijde konec a režisér, jak kdyby zasimuloval, uklouz a rozbil si držku o led. Prostě a jednoduše tak výborný příběh závěrem neuvěřitelně zadřel. Když už nic jiného, tak ten závěr si zasloužil alespoň větu. Jenže ani na tu tenhle film nemá. Jinak to ale přes to všecko byla radost sledovat. Takových milých ale zároveň smutných filmů se nenajde ani po prsty u jedné ruky. Ale pozor...pořád je tam ta Skandinávie. Pozitivní to je, ale tak jakoby, osobitě.(18.4.2011)