Dobré srdce

USA / Island / Dánsko / Francie, 2009, 99 min

Dagur Kári

Dagur Kári

Rasmus Videbæk

Milý film, u kterého po první minutě víte, jak dopadne, ale i tak napjatě čekáte, co se bude dít. Zahřeje u drdce a vede k zamyšlení. Možná i slzu uroníte.(2.8.2010)

36. LFŠ Takhle to dopadnout nemělo!(3.8.2010)

Dobré srdce má jistě své kvality, tvůrci zde navodili autentickou atmosféru a komornost snímku rozhodně sluší. Jenže scénář je už slabší, především díky nepříliš kvalitně napsaným postavám a (bohužel) ten "nečekaný" závěr budete čekat už od poloviny filmu. I tak má ale smysl, evropské "dobrosrdečnosti" není nikdy dost.(26.2.2011)

• jhrasko

Skriptku tohto neznesiteľného paškvilu by som spolu s autorom zatvoril do filmárskej polepšovne. Alebo poslal doživotne späť na Island. Coxov mizogýn a Danov permanentne nachladnutý výraz mi liezli na nervy ihneď po prvom infarkte. Subjektívne neznesiteľný záver !(8.8.2010)

Paul Dano patří mezi nejzajímavější mladé herce a postavy loserů a podivínů jsou mu jako ušité na tělo. V tomto snímku ukazuje, že má možná až příliš "Dobré srdce." Brian Cox ho proto začne učit "správné barmanské výchově" a postupem času se z Lucase stane nejen profík ve svém oboru, ale také se trochu otrká a nenechá si s*át na hlavu. Jeho osud mě docela zarazil a bylo mi ho líto, ale zato jeho "dobré srdce" našlo to správné místo... Příjemný nezávislý kousek.(6.12.2015)