poster

Bronco Billy

 • USA

  Bronco Billy

Dobrodružný / Western / Drama / Romantický / Akční / Komedie

USA, 1980, 116 min

 • ClintEastwood
  ***

  Roztomilá westernová komedie o dospělém muži s dětskou duší a jednom velkém americkém snu. Eastwood jako kovboj parodující sám sebe - to rozhodně stojí za zhlédnutí. Vynikající je scéna v bance, kde dojde k loupeži a Bronco, který se zrovna nachází uvnitř se zachová jako pravý hrdina starého západu.(17.11.2009)

 • B!shop
  ****

  Absolutne pohodova zalezitost, ktera nema buhvijak slozitej dej, ale prijemne odsejpa a sem tam je skvele vtipna. Clint je ve svejch padesati porad jeste ve forme, strili naproste precizne a i kdyz je hodne videt, jak se musel snazit, aby ty triky na koni zvladnul a nejsem si jistej, ze to byl vzdycky on, vsechno mu to clovek proste veri. Plus solidne hraje, takovej pohodovej frajer, ale stejne je nejvtipnejsi, kdyz se nasere, naskoci mu zily na cele a zacne valit zurive oci. Z ostatnich hercu se tu seslo pohodovy obsazeni, ale nejvic asi zaujme Geoffrey Lewis jako takovej lehce magor. Film je obcas komedie, obcas paradni romantika, kdy dava Clint rozmazleny mestsky zensky paradni kapky a obcas pohodova variace na divokej zapad a ty dve hodinky paradne utecou, takze fakt nechapu to nizky hodnoceni.(5.10.2009)

 • Pohrobek
  ***

  Zdařile promíchaná a spolehlivě fungující směs komedie a dramatu s osvědčenou "manželskou" dvojicí Eastwood + Locke. O tom, jak si tihle dva hledali k sobě cestičku a jak při tom museli zapracovat na svých charakterech. Zároveň mírně sentimentální boření hrdinských mýtů Divokého západu.(25.8.2005)

 • - Před začátkem natáčení navrhl producent několik změn v Hackinově scénáři. Jednou z nich měla být scéna vykoupení Leonarda z věznice, ale to Eastwood kategoricky zavrhl s tím, že nechce platit šerifovi, který ho uráží. (ClintEastwood)

 • - Pro Eastwooda, který už měl za sebou řadu westernových rolí, to byla skvělá příležitost, jak parodovat sám sebe. (ClintEastwood)

 • - Hudbu k filmu měl na starosti Snuff Garrett, spoluautor titulní písně, která měla původně tvořit hudební doprovod k úvodní scéně, ale nakonec zazní až při závěrečných titulcích. (ClintEastwood)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace