poster

Bronco Billy

 • USA

  Bronco Billy

Dobrodružný / Western / Drama / Romantický / Akční / Komedie

USA, 1980, 116 min

 • B!shop
  ****

  Absolutne pohodova zalezitost, ktera nema buhvijak slozitej dej, ale prijemne odsejpa a sem tam je skvele vtipna. Clint je ve svejch padesati porad jeste ve forme, strili naproste precizne a i kdyz je hodne videt, jak se musel snazit, aby ty triky na koni zvladnul a nejsem si jistej, ze to byl vzdycky on, vsechno mu to clovek proste veri. Plus solidne hraje, takovej pohodovej frajer, ale stejne je nejvtipnejsi, kdyz se nasere, naskoci mu zily na cele a zacne valit zurive oci. Z ostatnich hercu se tu seslo pohodovy obsazeni, ale nejvic asi zaujme Geoffrey Lewis jako takovej lehce magor. Film je obcas komedie, obcas paradni romantika, kdy dava Clint rozmazleny mestsky zensky paradni kapky a obcas pohodova variace na divokej zapad a ty dve hodinky paradne utecou, takze fakt nechapu to nizky hodnoceni.(5.10.2009)

 • T2
  ***

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $24,265,659Tržby Celosvetovo $-/55%/(28.10.2005)

 • Pohrobek
  ***

  Zdařile promíchaná a spolehlivě fungující směs komedie a dramatu s osvědčenou "manželskou" dvojicí Eastwood + Locke. O tom, jak si tihle dva hledali k sobě cestičku a jak při tom museli zapracovat na svých charakterech. Zároveň mírně sentimentální boření hrdinských mýtů Divokého západu.(25.8.2005)

 • Bebacek
  ***

  "Stalo se jedné noci" koncept nefunguje sám o sobě, takže ani Eastwood s tím nic nenadělá.(9.5.2010)

 • sud
  ****

  Skvělá westernová komedie, ve které se Clint Eastwood strefuje nejen do kovbojských mýtů, komediantů a histerek, ale i sám do sebe. 70%. P.S.: Vyhněte se českému dabingu. Clint Eastwood s hlasem Marcela Vašinky je ukrutnost.(12.3.2005)

 • - Natáčení mělo trvat osm týdnů, ale Eastwoodovu týmu se podařilo dobu natáčení zkrátit na šest a uzavřít rozpočet na celkem slušné částce 5 milionů dolarů. (ClintEastwood)

 • - Kovboj Bronco nebo také Broncho Billy byl hrdinou asi čtyř stovek filmů z éry němého kina, jako například Broncho Billy's Redemption (1910) nebo Broncho Billy's Revenge (1915). (ClintEastwood)

 • - Clint Eastwood o snímku prohlásil, že pokud chtěl jako tvůrce nějakým filmem něco říct, najdeme to v Bronco Billy. (ClintEastwood)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace