Pokrevní bratři 2

The Boondock Saints II: All Saints Day

Pokrvní bratia 2

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2009, 113 min

Jsem svatý, miluju flaušový kabáty a vlasy ohne trend...tak kde je, kurva, problém? No, miláčci, bude to v tom, že čeho je příliš, toho je zkrátka moc. Jako nemůže Wilema Dafoe se sluchátky a klasikou nahradit kdejaká laciná čůza ve western oblečku a Rocco nemůže být dublován nějakým arabským (nebo kýhovýra) kreténem se šátkem Agassiho, tak je jasné, že bezva irský dupák, ni duplikované fórky a střelecké ekvilibristiky, nemůžou posunout dál biják, který byl naprosto originálním. Nadopovat zmíněný originál a steroidy nabušit scénář, kdy výsledek je pak jen karikaturou toho, co mělo, dle mého skromného a nemocného úsudku, vzniknout, je zhola i vlasatě blbost. Opakování je evidentně tentokrát matkou hlouposti, toť vše. O mrtvý kočce... jaksekurvajmenovala... nemůže bejt ani řeč.(8.7.2015)

Druhý díl na sebe nenechal dlouho čekat a komentář mohu v podstatě okopírovat z jedničky. Opět skvělá akce, ale mnoho uřvaných keců. Nechápu, proč téměř každá scéna vyvrcholila křikem jednoho přes druhého. Pozor, oproti jedničce tu máme změnu - detektivem již není Willem Dafoe, ale Julie Benz (ano, ta z posledního Ramba) a celý film jsem si říkal, kdo z těch dvou mě více iritoval. Nakonec přece jen hodnotím méně negativně Julie, na ní se alespoň dobře koukalo. Ovšem to, jak přijde na místo činu a okamžitě do detailu ví, co se přihodilo, tak to mi vadilo. Závěrečných 30 minut je po pravdě velmi slušných a celkové zakončení se mi líbilo. Nahrává to samozřejmě na pokračování, tak uvidíme, jestli opět z odstupem 10-ti let se dočkáme třetího dílu. Počet procent dávám stejně jako dílu předešlému. 65%(18.8.2013)

Po kulervoucí jedničce je toto dosti značným zklamáním. Boondock Saints 2 se sice snaží kopírovat její stylovost a trademarky, a v komponování nesmírně cool záběrů režisér opět pracuje na výbornou, ale ve chvíli kdy se ony záběry začnou i hýbat, a co hůře mají dát dohromady i něco jako fungující film, zklamává na celé čáře. Jede se podle prakticky úplně stejné šablony jako minule, dokonce i se stejnými postavami (Julie Benz je jen Willem Dafoe bez koulí a bez charisma), ale na ten původně jednoduchý základ dvou mstitelů proti všem se tu roubuje nesmyslná mytologie a superkomplexní prostředí se spoustou zbytečných přicmrndávačů a odboček, díky kterým pak ani v dvouhodinové délce není dost času na to odvyprávět všechno hladce a aspoň trochu souvisle. Akční scény pak vypadají sice hezky, ale do kvalit prvního dílu jim chybí přehlednost a dynamika, a dialogy mezi nimi taky ztratily svou jiskru a bezproblémové balancování nad hranicí trapnosti. Jako návrat do známého prostředí v rádobystejném stylu to potěší, ale i tak jde o návrat spíše nostalgicky smutný než radostný. 6/10(25.2.2010)

Zatímco jednička byla svým způsobem originální, dvojka je jen nastavená kaše, která sice nechutná úplně špatně, ale přeci jen už to není ono.(22.3.2012)

• havLord

Iritující FBI agent, trapně nenápaditá, rádobycool zpomalená akce a tuna blbejch keců. Neobstojí, ani pokud to bylo myšleno jako parodie.(24.2.2010)