Bába

Krátkometrážní / Drama

Česko, 2008, 22 min

Lukáš Hyksa
  • lena60

Zklamání. Snad především proto, že Bába oproti mému očekávání neměla absolutně nic společného s realitou. Příběh umírající babičky upoutané na lůžko, o niž se tu s láskou a tu s nenávistí stará její mladinká vnučka, je vymyšlený naprosto nevěrohodně. Nespatřila jsem v něm ani náznak zmiňovaného talentu Zuzany Špidlové. Bohužel.(19.10.2009)

Pověst ceněný snímek bohužel předchází, především v hereckých výkonech a celkové gradaci je ještě na čem pracovat. (44. MFF KV - 3.7.08)(12.7.2009)

Skoro až poetika Nové vlny. A ta síla.(30.7.2009)

44th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2009 - THE BEST OF THE PRAGUE SHORT FILM FESTIVAL - 90%(3.7.2009)

Povedená záležitost, která kromě dost dusné atmosféry nabízí i velmi opatrnou etickou otázku... Vědoma si svých možností ale zůstává tak nějak na půl cesty mezi dokumentárností a stylizací. Líbily se mi přirozené dialogy, herci i prostý, ale funkční protiklad stáří versus mládí. A taky fakt, že Bába nestraní ani jednomu z pólů. Téma nesentimentálního umírání je na české poměry taky celkem neokoukané... Celkově příslib.(14.5.2009)