Bába

Krátkometrážní / Drama

Česko, 2008, 22 min

Lukáš Hyksa

Pověst ceněný snímek bohužel předchází, především v hereckých výkonech a celkové gradaci je ještě na čem pracovat. (44. MFF KV - 3.7.08)(12.7.2009)

Velké téma ve filmové zkratce. Výborný scénář, režie i herecký výkon Mariky Šoposké. Intenzivní zážitek (90%).(14.7.2014)

Dosti "nepříjemný" film, který je silný sám o sobě, pokud ale máte zkušenost se staráním se o těže nemocného člověka, tak se jeho dopad mnohokrát násobí. Po projekci mi věru nebylo do smíchu a nedivím se, že Bába v Cannes uspěla. (4.10.2010 Lumírova tříska)(8.10.2010)

Skoro až poetika Nové vlny. A ta síla.(30.7.2009)

Není o čem diskutovat, bakalářská práce třicetileté režisérky Kirchnerové (nyní již Špidlové) je kvalitním krátkometrážním počinem. Přesto si myslím, že je Bába spíše přeceňovaná. Herecký výkon Mariky Šoposké a především pak Ondřeje Havla je dosti průměrný, dialogy občas taky trochu pokulhávají. Kdyby se jednalo o jednadvacetiletou režisérku, řekl bych, že zde máme nadějnou slečnu. Ovšem před sebou máme vyzrálou paní, která sice zkušenostmi hýřit může, ale o zručnosti nedokážeme zatím říct vůbec nic. Uvidíme jak dopadne první celovečerní film.(4.5.2010)