poster

Hlad

 • Velká Británie

  Hunger

 • Slovensko

  Hlad

Drama / Životopisný / Historický

Velká Británie / Irsko, 2008, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Isherwood
  ****

  Maximálně ‚fyzické‘ a bytostně nepříjemné pokoukání. Formálně strohé a přitom velmi výrazné. Herecky minimalistické a přitom plně funkční. Příběhově chudé, ale myšlenkově bohaté. Těžkotonážní pěsťovka mezi oči.(14.3.2010)

 • Rogue
  ****

  Hodně bizarně vystavěný scénář z hlediska postav (zapomenutý nový vězeň, dozorce, nástup fassbendera), režijně super (celkový odstup, detaily vs. dlouhé záběry), ale nějak se nemůžu zbavit pocitu, že emoce to mohlo ždímat mnohem líp... Do Van Santa ještě kus cesty zbývá.(15.10.2013)

 • AngelAngie
  ***

  Flipper k tomuhle filmu napsal vynikající komentář a já mu musím dát jedině za pravdu. Film jsem si pustila s velkým očekáváním a to bohužel nebylo vyplnělo, protože jsem přeci jen čekala určitý příběh, který mě pohltí a já alespoň z části budu soucítit s postavou/ami. Tohle se nestalo. O kvalitách filmu bych si nedovolila psát v negativním slova smyslu, je bravurně zahrán, režie precizní. Jen na můj vkus příliš odtažité a ani důmyslnost skrýší (pašování věcí do věznice či z věznice), ony tolikrát zmiňované výkaly atd.. mi k filmu větší vztah nevytvořily. Nebo naopak - možná to bylo "pouze" tohle, co mě "nutilo" se dívat... ať už tak nebo tak, pro mě spíše zklamání...(6.10.2009)

 • Mahalik
  ****

  Film, který nesnese přirovnání, protože pracuje v extrémním prostředí, s atypickými lidmi - ve spolupráci s výtvarností. Baladická chlouba národní, kterou nevidět, ušetřím tak své tělo od magorský bolesti, ale nepoznám chlápky, jimž byl odepřen Ráj. A od teď mám nového Boha: Fassbendera!(11.7.2011)

 • Šakal
  ****

  Nebudu se pouštět do nějakých hlubokomyslných soudů o smyslu tohoto činu ( hlavního hrdiny ), obhajovat ho či zatracovat. Vyřknutí konečného " ortelu " ponechám na každém z vás. Co ale musím jednoznačně vyzdvihnout na tomto snímku, to je mistrná režie Stevena McQueena, brilantní kamera, zejména smysl pro DETAIL a výborné herecké výkony všech představitelů v čele s EXCELENTNÍM Michaelem Fassbenderem. Snímek je natočen na motivy skutečné události a líčí poslední měsíce života Bobbyho Sandse ( člena IRA ), který se rozhodne ( spolu s dalšími členy ) protestovat formou hladovky proti zacházení tehdejší britské justice s vězni a uznání statutu " politický vězeň ". Téma IRA zpracované tentokráte trochu odlišným způsobem. Nečekejte přehršel akce, spoustu dialogů, těch je zde poskrovnu, ale když už , tak k věci! Než jeden 30 minutový dialog, stačí jeden detailní všeříkající záběr kamery a člověku běhá mráz po zádech. Zejména poslední dny hladovky jsou " pouze pro silnější povahy. " Pomalé tempo dává divákovi dostatek času a prostoru o všem přemýšlet a vstřebávat tento silný zážitek. Člověk díky citlivé režii a všudypřítomné " nemilosrdné " kameře prožívá celé ty muka s hlavním hrdinou ( od nudy, strachu, bezmoci, utrpení, po konečné odhodlání ) . Na začátku člověk vůbec " něco takového " nečeká ( snímek se rozjíždí pomaleji a dává jen lehce tušit v náznacích, co přijde v následujících okamžicích). O to silnější dopad a intezivnější zážitek na člověka čeká s blížícím se závěrem snímku. Pro mě osobně hodně silný a intezivní zážitek! ! p.s. jediným nedostatkem tohoto snímku ( a chápu, že pro někoho bude dosti podstatným ) tak zůstává fakt, že tvůrci si nedali téměř žádnou práci s " osvětlením " motivů hlavního hrdiny. Zůstávají pouze u slabých náznaků, divákovi to předkládají jako fakt ( počítají s jeho dostatečnou informovaností o této tehdejší situaci ) a tím příběh trochu " trpí. " Nicméně tento snímek se zabývá něčím jiným...... p.s.2 komu se líbilo Gibsonovo Umučení krista, troufám si tvrdit, nebude zklamán. Koho tento snímek ponechal zcela chladným, doporučuji i tento snímek minout velkým obloukem.....(31.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace