Hlad

Hunger

Hlad

Drama / Životopisný / Historický

Velká Británie / Irsko, 2008, 96 min

Flipper k tomuhle filmu napsal vynikající komentář a já mu musím dát jedině za pravdu. Film jsem si pustila s velkým očekáváním a to bohužel nebylo vyplnělo, protože jsem přeci jen čekala určitý příběh, který mě pohltí a já alespoň z části budu soucítit s postavou/ami. Tohle se nestalo. O kvalitách filmu bych si nedovolila psát v negativním slova smyslu, je bravurně zahrán, režie precizní. Jen na můj vkus příliš odtažité a ani důmyslnost skrýší (pašování věcí do věznice či z věznice), ony tolikrát zmiňované výkaly atd.. mi k filmu větší vztah nevytvořily. Nebo naopak - možná to bylo "pouze" tohle, co mě "nutilo" se dívat... ať už tak nebo tak, pro mě spíše zklamání...(6.10.2009)

Hodně bizarně vystavěný scénář z hlediska postav (zapomenutý nový vězeň, dozorce, nástup fassbendera), režijně super (celkový odstup, detaily vs. dlouhé záběry), ale nějak se nemůžu zbavit pocitu, že emoce to mohlo ždímat mnohem líp... Do Van Santa ještě kus cesty zbývá.(15.10.2013)

Film, který nesnese přirovnání, protože pracuje v extrémním prostředí, s atypickými lidmi - ve spolupráci s výtvarností. Baladická chlouba národní, kterou nevidět, ušetřím tak své tělo od magorský bolesti, ale nepoznám chlápky, jimž byl odepřen Ráj. A od teď mám nového Boha: Fassbendera!(11.7.2011)

Dlouho jsem měla Hunger v šuplíku a asi jsem podvědomě tušila proč ho tam takovou dobu nechávám. Velmi těžko stravitelné historické drama, protože je opravdu hodně drsné a jestli je byť jen částečně podle skutečných událostí, tak si nedovedu a ani nechci představit reál. I tak to působilo silně věrohodně a pocitově jsem to snášela opravdu dost těžce. Připomínky bych měla jen asi ke zbytečně citově vydírajícímu dialogu s knězem a k tomu, co je člověk ochoten pro svou roli podstoupit. Pro Michaela to určitě znamenalo hodně sebezapírání v jídle, ale výsledek byl dostatečně přesvědčivý. Myslím si, že tyhle filmy stačí vidět jednou a dost. 70%(29.11.2013)

Celý čas si vravíte, čo je cieľom filmu, ktorý iba kubrickovsky strohým vizuálnym okom zobrazuje nehorázne zaobchádzanie s IRA väzňami v anglickom kriminále. Aj v druhej polovici, kedy scenár zabudne na predošlé postavy a zaostrí na Fassbenderovho dobrovolného mučedníka, ostávame iba pozorovateľmi vecí, z ktorých tuhne krv v žilách. Tu je už ale film v inom leveli vďaka hercovmu megatalentu. Zmysel napokon filmu dodá až fakt, že ono utpenie, ktoré postava(y) prežila(i), nebolo zbytočné. Silný výpal do divákovej hlavy.(27.2.2010)