poster

Čtvrtý druh

 • USA

  The Fourth Kind

 • Slovensko

  Štvrtý druh

Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2009, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Xmilden
  *

  Tento film určitě zažije dost rozporuplné reakce, jedni jej budou vynášet do nebes a věřit naprosto všemu co se ve filmu odehrálo a druzí, jako například já, budou rádi vůbec za to že to dokoukali do konce. Mě osobně již tyhle jakože dokumentární horory začínají pěkně lézt krkem, kde jsou ty časy Cloverfieldu, REC nebo prapootce všech těchto filmů Záhady Blair Witch. Čtvrtý druh je odvysílán formou barevného filmu a do něj vkládaného černobílého dokumentu. Herecké výkony nemá cenu řešit, protože jsou nejsrašidelnější věcí ve filmu. Ona tato podoba filmu by mi ani nevadila, pokud by ovšem při každé důležité scéně, kdy se něco zlověstného začně dít nezačla kamera zrnit a obraz se nadobro vytratil, takže nám zbyly jen nějaké chrčící zvuky. To teda pardón, ale o tomhle podrazu vědět, tak se na film ani nedívám. Filmu jsem navíc neuvěřil, takže mé hodnocení tomu naprosto odpovídá.(25.1.2010)

 • Dragoni
  **

  "Záleží pouze na vás, zda tomu uvěříte nebo ne." -> Chtěl jsem tomu uvěřit a záhady kolem UFO mám opravdu rád, ale snaha v sugerovat a přesvědčit násilně diváka . . o existenci jiné rasy z tří záběrů, na které jsem čekal celou hodinu a nebylo z nich nic poznat, a jediné čím snímek zapůsobí je neštěstí matky, které unesli její dceru a jedna pořádná lekačka, film nezachrání a tentokrát tomu nepomohla ani Milla, která hrála dost nepřesvědčivě. Od hororu očekávám strach, od mysteriózna (ne)uvěřitelnost a od thrilleru napětí a spád, všechno se mi dostalo jak šafránu křovákům. 40 %(31.5.2010)

 • -bad-mad-wolf-
  *

  To byla zase jednou fraška. Sám o sobě by tenhle film mohl být průměrným béčkovým sci-fi thrillerem, snaha proměnit ho v dokument mu ale efektně podsekává nohy a pro jistotu ještě vráží kudlu do zad. Scénárista se bezostyšně snaží nachytat snad jen tu nejhloupější část publika. Pokud pominu všeobecnou nudu a tragické dialogy, může mi někdo prozradit, zda je opravdu tak snadné získat policejní záběry vraždy a neidentifikovatelného plavidla na obloze (které je v jeden moment přeci jen moc zřetelné)? A proč byl signál rušen i během hypnózy? Pokud emzáci dotyčné sledovali nonstop a nechali skrze lidská těla reprodukovat svůj hlas (o levitaci nemluvě), proč rušili obraz? Pokud byla psycholožka prostě magor, k čemuž směřoval druhotný výklad, proč je na začátku a na konci tolik keců o mimozemšťanech? Celé tohle veledílo vyznívá jako levoboček seriálů Akta X a Krajní meze, říznutý pseudodokumenty alá Paranormal Activity. Čtvrtý druh nevyděsí, neznepokojí, nepřiměje k zamyšlení, nepobaví a bohužel ani rychle neuteče. Pointa nepřítomna. Vskutku debilní film. A to jsem byl jednu dobu do veškerého UFO materiálu blázen...(3.6.2010)

 • Davies182
  ***

  Jedno se musí tomuto poměrně novátorskému hororu nechat: lekačky a strašidelné scény působí ve tmě nadmíru efektivně. V neproniknutelné temnotě kinosálu to mohlo být o nervy, mě musela stačit záře televizoru. Lekací scény se zdaleka nedají předvídat (znáte to také z těch laciných hororů) a seriózně jsem měl pocit, že mi dokonce jednou hrozila srdeční zástava. Prostě jsem se bál - hodně. Škoda, že nudných míst je tu požehnaně a herci se snad jakoby schválně nesnaží moc hrát, když vedle sebe mají na obrazovce své reálné předlohy. Je to něco nového, ale možná se to dalo udělat lépe. A jestli věřím? Dovolím si citovat: Mr. Mulder, they´ve been here for a while...(25.10.2010)

 • LIVINGDEAD
  odpad!

  The Fourth Kind: stupidní sračka! Ala Paranormal activity. Když se něco mělo dít, tak rozmazaná kazeta. Bože, neuvěřil jsem ani slovu. Kupa pomatenců. Milla Jovovich u mne klesla na minimum. A mimochodem, taky se občas ve 3:30 hod. budím..... a jdu do práce A za oknem občas vídám kosi a holubi. Je možné, že mne taky unášejí a znásilňují :-)(28.2.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace