poster

Čtvrtý druh

 • USA

  The Fourth Kind

 • Slovensko

  Štvrtý druh

Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2009, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Phobia
  **

  Natočeno dle skutečné události, bu-bu-bu... vlastně hů-hů-hů! Lynchova sova si nakoukala "Akta X" a rozletěla se na Aljašku terorizovat poklidný spánek obyvatel Nome. Pokud vás děsí ksicht Pátého elementu, případně Charlotte Milchard, co hrála "skutečnou" doktorku Tylerovou, pak si nacvrnkáte do spodního prádla! Rovněž synek dr. Tylerové může svým zjevem přivodit slabším povahám psychickou újmu. A jednou vám možná způsobí husí kůži zvukař, který by se mohl od vteřiny přihlásit ke spolupráci na dalším "Vřískotu". Ale jinak... pořád jsem čekala, kdy to bude gradovat, kdy konečně přijde to něco, u čeho si budu přetahovat peřinu přes hlavu, bát se jít na záchod, nebo si alespoň řeknu "tak kvůli tomuhle stálo za to Čtvrtý druh vidět"... a čekala jsem a čekala... a čekala... pořád jsem čekala... a pak byly závěrečné titulky. Pokud jste ovšem fanoušci UFO a ufounů, pak se taky netěšte - záběry jsou totiž "autentické", takže neuvidíte ani emzácké houno, zato rádoby psychologických žvástů si užijete požehnaně:-P. 41%(18.4.2011)

 • Fr
  ***

  Tento film je dramatizací událostí mezi 1. a 9. říjnem 2000 na Aljašce (Nome). Ve filmu jsou použité skutečné záběry. Existuje více než 65 hodin obrazových a zvukových záznamů...... ZÁLEŽÍ POUZE NA VÁS, JESTLI UVĚŘÍTE. NEBO NE. Vod tohodle úvodu je odvozený to vostatní. Pomali (ale jistě) budete nuceni dospět k nějakému závěru. Novej rozměr dávaj filmu autentický záběry. To jsou věci, který můžu, ale hlavně se sem hodí. Kde začíná fikce a končí skutečnost? Jsou to fakta, nebo výplod šílenství? Film nejen pro příznivce fantastickejch teorií či Summerský civilizace. (Třeba se na konci zamyslíš ty, ty i ty. - ty vlastně né...) PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *** P.S.: Film si užijete hlavně tehdy, když nebudete pátrat. Ti vostatní už jistě ...(9.3.2010)

 • Xmilden
  *

  Tento film určitě zažije dost rozporuplné reakce, jedni jej budou vynášet do nebes a věřit naprosto všemu co se ve filmu odehrálo a druzí, jako například já, budou rádi vůbec za to že to dokoukali do konce. Mě osobně již tyhle jakože dokumentární horory začínají pěkně lézt krkem, kde jsou ty časy Cloverfieldu, REC nebo prapootce všech těchto filmů Záhady Blair Witch. Čtvrtý druh je odvysílán formou barevného filmu a do něj vkládaného černobílého dokumentu. Herecké výkony nemá cenu řešit, protože jsou nejsrašidelnější věcí ve filmu. Ona tato podoba filmu by mi ani nevadila, pokud by ovšem při každé důležité scéně, kdy se něco zlověstného začně dít nezačla kamera zrnit a obraz se nadobro vytratil, takže nám zbyly jen nějaké chrčící zvuky. To teda pardón, ale o tomhle podrazu vědět, tak se na film ani nedívám. Filmu jsem navíc neuvěřil, takže mé hodnocení tomu naprosto odpovídá.(25.1.2010)

 • castor
  ***

  Počáteční minuty jsou výborné.. jenže nic netrvá věčně a snímek se BOHUŽEL hodlal stát něčím víc než jen béčkem o mimozemšťanech a ve vlastních ambicích se kapánek zašmodrchal. Zajímavý nápad, z kterého se trošku stává módní vlna.. někoho nadchne, jiného naštve. Já zůstal někde na půli cesty, o to snáz se mi na něj zapomínalo!!(31.3.2010)

 • verbal
  odpad!

  Sovy už zase nejsou tím, čím se zdají být! Tentokrát však nikoliv v rukou mistra. Úspěšná a levná marketingová matrice roztřepaných pseudodokumentů, sugerující nám údajnou autenticitu, se tentokrát nechutně zvrhla v devadesátiminutové psychologické sezení, které zaručeně působí lépe než rohypnol. Totální blábolivá nuda, která maximálně dává vyniknout neherectví paní Jovovichové ( psycholožka, kterou Milla paroduje, je desetkrát lepší herečka). Kromě QT jsem byl vždycky skeptický k egomaniakům, kteří jsou tak přesvědčeni o své genialitě, že si ten film napíšou, zrežírují, střihnou si v něm nějakou tu roli a patrně si ho i sami zaplatí. Potom jim ovšem nezbývá, než si ho sami i pochválit!! PS. Zdá se to divné jen mě, že Ti emzáci unášejí výhradně Američany?? Co ti si o té lidské rase musí myslet....(18.1.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace