Ohnivá liška

• Austrálie

Akční / Thriller

USA, 1982, 136 min

• Rocky62

Několik vizuálních vychytávek spolu s atmosférou studené války se bohužel dostává do konfrontace s nelogickými kiksy a štědrou hromádkou klišé. První polovina sice zaujme svou špionáží, nicméně všechny Eastwoodovy kroky jsou v této části příliš průhledné. Nepatrný zlom přichází v části druhé, kdy se z persekuce výtečníky KGB stává letecká akrobacie a divák se konečně dočká nějaké akce. Finále, které u mě mělo šanci vymáčknout hvězdu navíc, však bylo výborně posráno samotným závěrem. SPOILER!: Amerika možná byla "překvapivě" zachráněna, ale mé duševní zdraví ovlivněné tímto závěrem nikoliv.(5.11.2013)

Spíše slabší špionážní thriller, než akční béčko, jak by se film mohl na první pohled tvářit. Tohle ti tolik nesedlo Clinte.(26.5.2013)

• StarsFan

Hih, tak konečně vím, podle čeho se jmenuje můj internetový prohlížeč.(10.9.2006)

Hodinku aj štvrť sa pozeráme na suchú špionážnu kravinu, pri ktorej v duchu privolávate aspoň zopár minút akcie, pretože nuda tu exceluje v celej svojej kráse. Zvyšok predstavuje vzdušnú naháňačku za ultramoderným letúňom, ktorá je rovnako rozťahaná, nedynamická a skúpa na action. Ak už na ňu teda dôjde, je trikovo a režijne slabo zmáknutá a vyvolá skôr nechcený úsmev. Zdá sa, že Eastwood tento spektákel točil nasilu.(24.6.2015)

Prijemnej spionazni thriller mixnutej s leteckym filmem. Vzdalene to pripomina bondovku, rek bych, ze je tohle trochu realistictejsi. Film se da celkem dobre rozdelit na dve casti, v ty prvni pronika Clint do Ruska, setkava se se svejma kontaktama, maskuje se, meni identity. A tentokrat to neni ten velkej drsnak Clint, jasne, nevypada jako zadna mekota, na druhou stranu je i vystrasenej a dela chyby. Druha cast filmu je pak ciste letecka, kdy si to Clint s ukradenou stihackou miri do Ameriky. Tady jde uz ciste o letecky souboje a i kdyz trikove slabsi, i tohle je fajn. Takze jako celek to funguje docela slusne a ty dve hodiny pohodove utecou.(6.2.2010)