poster

Ohnivá liška

 • USA

  Firefox

 • slovenský

  Ohnivá líška

Akční / Thriller

USA, 1982, 136 min

 • woody
  *****

  Zápletku jako tahle(nejlepší pilot má ukrást sovětskou stíhačku řízenou myšlenkami v čemž mu pomáhá sir Humprhrey) si umím představit spíše ve zpracování Dudikoffa, Norrise a podobných a ne v podání Clinta(ano toho Clinta co potom získá 2 Oscary za režii).Opravdu nechápu proč je Eastwood tak nesnášen za své role hláškujících drsných poldů a mlčenlivých desperátů a pokud natočí něco, kde dělá chyby (potí se, je nejistý, neví co má dělat, pomalu se rozkoukává)tak je pro smích.Ale abych se vrátil k Firefoxu - výborný špionážní film, kde nejsou Sověti jen neschopní staří tupci a opilí generálové, které převeze sebehorší špion, lae docela chytře uvažující vojáci, které obalamutí jen na chvíli.Při té scéně v metru, kde se hlavní hrdina musí rychle dostat přes stráže než objeví mrtvolu, kterou před chvíli ukryl na záchodě jsem měl hodně zvednutý adrenalin.(2.11.2005)

 • LiVentura
  ***

  ..jde to.... z Rusů samozřejmě Clint udělá idiotky, ale co už, splnilo to vlastenecký účel. Nejzbytečnější role tohoto slavného umělce u filmu.!!(3.9.2007)

 • T2
  *

  Rozpočet$21milionovTržby USA $46,708,276Tržby Celosvetovo $47,300,000║ Amerika a už niekoľkokrát omieľaná / prevarená studená vojna zo Sovietmi a to v dosť nudnom prevedení, prvú hodinku sa tam skoro nič nedeje je to len o cestovaní z miesta na miesto, prehodenia zopár suchých viet,... a druhá hodinka mierne pridá na akčnosti ale nie je to nič ohromujúce za čo by stále sedieť pri tomto filme dve hodinky. Zatiaľ najslabší film čo som videl s Eastwoodom, u mňa fakt dosť veľké sklamanie. /25%/(3.12.2007)

 • Slarque
  ***

  Vlastně je to taková průměrná špionážní historka, ale poslední (letecká) třetina je spíš zdlouhavá než dramatická.(2.11.2005)

 • gouryella
  ***

  Jeden zmala filmu, kde mi Eastwood neprisel jako sebevedomy typek (vsechno znam, vsude jsem byl), ale je prijemne civilni. Pribeh hodne provareny, ale letecke souboju muzu.(8.8.2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace