Ohnivá liška

• Austrálie

• Kanada

Akční / Thriller

USA, 1982, 136 min

Hodinku aj štvrť sa pozeráme na suchú špionážnu kravinu, pri ktorej v duchu privolávate aspoň zopár minút akcie, pretože nuda tu exceluje v celej svojej kráse. Zvyšok predstavuje vzdušnú naháňačku za ultramoderným letúňom, ktorá je rovnako rozťahaná, nedynamická a skúpa na action. Ak už na ňu teda dôjde, je trikovo a režijne slabo zmáknutá a vyvolá skôr nechcený úsmev. Zdá sa, že Eastwood tento spektákel točil nasilu.(24.6.2015)

• StarsFan

Hih, tak konečně vím, podle čeho se jmenuje můj internetový prohlížeč.(10.9.2006)

Jeden zmala filmu, kde mi Eastwood neprisel jako sebevedomy typek (vsechno znam, vsude jsem byl), ale je prijemne civilni. Pribeh hodne provareny, ale letecke souboju muzu.(8.8.2002)

Prijemnej spionazni thriller mixnutej s leteckym filmem. Vzdalene to pripomina bondovku, rek bych, ze je tohle trochu realistictejsi. Film se da celkem dobre rozdelit na dve casti, v ty prvni pronika Clint do Ruska, setkava se se svejma kontaktama, maskuje se, meni identity. A tentokrat to neni ten velkej drsnak Clint, jasne, nevypada jako zadna mekota, na druhou stranu je i vystrasenej a dela chyby. Druha cast filmu je pak ciste letecka, kdy si to Clint s ukradenou stihackou miri do Ameriky. Tady jde uz ciste o letecky souboje a i kdyz trikove slabsi, i tohle je fajn. Takze jako celek to funguje docela slusne a ty dve hodiny pohodove utecou.(6.2.2010)

Mám slabost pro tudle starou peckou z dob studené války uvedenou u nás warner home videem z kraje 90. let.(25.2.2013)

• - Scény, které se odehrávají v Sovětském svazu, byly natočeny v Rakousku. Dále se štáb podíval do Kalifornie, Velké Británie, Grónska a Montany. (L_O_U_S)

• - Trup makety Firefoxu 1:1 byl vyroben z konstrukce staré radiověže obalené deskami z překližky. Uvnitř byl motor z Volkswagenu, který byl spojen řetězem se zadním kolem a umožňoval Firefoxu pohyb při pojížděcích scénách. (Foxhound#1)

• - Pojížděcí sekvence se natáčely na letecké základně Edwards. (Foxhound#1)