poster

Ohnivá liška

 • USA

  Firefox

 • slovenský

  Ohnivá líška

Akční / Thriller

USA, 1982, 136 min

 • woody
  *****

  Zápletku jako tahle(nejlepší pilot má ukrást sovětskou stíhačku řízenou myšlenkami v čemž mu pomáhá sir Humprhrey) si umím představit spíše ve zpracování Dudikoffa, Norrise a podobných a ne v podání Clinta(ano toho Clinta co potom získá 2 Oscary za režii).Opravdu nechápu proč je Eastwood tak nesnášen za své role hláškujících drsných poldů a mlčenlivých desperátů a pokud natočí něco, kde dělá chyby (potí se, je nejistý, neví co má dělat, pomalu se rozkoukává)tak je pro smích.Ale abych se vrátil k Firefoxu - výborný špionážní film, kde nejsou Sověti jen neschopní staří tupci a opilí generálové, které převeze sebehorší špion, lae docela chytře uvažující vojáci, které obalamutí jen na chvíli.Při té scéně v metru, kde se hlavní hrdina musí rychle dostat přes stráže než objeví mrtvolu, kterou před chvíli ukryl na záchodě jsem měl hodně zvednutý adrenalin.(2.11.2005)

 • Bauer
  ***

  Ta první hodinka mi hodně připomínala Bondovky.Druhá půlka už byla spíš akční průměrný film s výborným Eastwoodem.Pro mně je to jen průměr a je to celkem škoda protože se z toho mohlo vytřískat více.(13.5.2006)

 • kinderman
  ***

  Když se režisér a představitel hlavní role usadí v kokpitu superstíhačky, nezmůže nic ani John Dykstra (speciální efekty Star Wars a pěkná aluze na průlet příkopem ve Hvězdě smrti), protože od C.Eastwooda se čeká víc než nevzrušené komentování manévrů a odpalování raket pro potřeby černé skříňky.(22.8.2010)

 • Gemini
  ***

  Dostatečně efektní a akční, aby to bylo zábavné. Eastwoodova postava vypadá, že má i nějakou hloubku a nehraje si na neprůstřelného Jamese Bonda (jinak mého oblíbence na kterého nedám dopustit). Prostě to nebylo špatné.(24.2.2003)

 • B!shop
  ****

  Prijemnej spionazni thriller mixnutej s leteckym filmem. Vzdalene to pripomina bondovku, rek bych, ze je tohle trochu realistictejsi. Film se da celkem dobre rozdelit na dve casti, v ty prvni pronika Clint do Ruska, setkava se se svejma kontaktama, maskuje se, meni identity. A tentokrat to neni ten velkej drsnak Clint, jasne, nevypada jako zadna mekota, na druhou stranu je i vystrasenej a dela chyby. Druha cast filmu je pak ciste letecka, kdy si to Clint s ukradenou stihackou miri do Ameriky. Tady jde uz ciste o letecky souboje a i kdyz trikove slabsi, i tohle je fajn. Takze jako celek to funguje docela slusne a ty dve hodiny pohodove utecou.(6.2.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace