Ohnivá liška

• Austrálie

• Kanada

Akční / Thriller

USA, 1982, 136 min

Vlastně je to taková průměrná špionážní historka, ale poslední (letecká) třetina je spíš zdlouhavá než dramatická.(2.11.2005)

Dostatečně efektní a akční, aby to bylo zábavné. Eastwoodova postava vypadá, že má i nějakou hloubku a nehraje si na neprůstřelného Jamese Bonda (jinak mého oblíbence na kterého nedám dopustit). Prostě to nebylo špatné.(24.2.2003)

Spíše slabší špionážní thriller, než akční béčko, jak by se film mohl na první pohled tvářit. Tohle ti tolik nesedlo Clinte.(26.5.2013)

..jde to.... z Rusů samozřejmě Clint udělá idiotky, ale co už, splnilo to vlastenecký účel. Nejzbytečnější role tohoto slavného umělce u filmu.!!(3.9.2007)

Mám slabost pro tudle starou peckou z dob studené války uvedenou u nás warner home videem z kraje 90. let.(25.2.2013)

• - Film byl natočen na motivy románu Craiga Thomase "Firefox", který se stal v roce 1977 po svém vydání bestsellerem.
    Craig Thomas později napsal pokračování s názvem "Firefox Down". To přímo navazuje na první díl od okamžiku, kdy Gant zvítězí v souboji nad druhým prototypem Firefoxu. Thomas první vydání tohoto románu věnoval Clintu Eastwoodovi: "Pro Clinta Eastwooda - pilota Firefoxu". (sinel)

• - Trup makety Firefoxu 1:1 byl vyroben z konstrukce staré radiověže obalené deskami z překližky. Uvnitř byl motor z Volkswagenu, který byl spojen řetězem se zadním kolem a umožňoval Firefoxu pohyb při pojížděcích scénách. (Foxhound#1)

• - Scény, které se odehrávají v Sovětském svazu, byly natočeny v Rakousku. Dále se štáb podíval do Kalifornie, Velké Británie, Grónska a Montany. (L_O_U_S)