Železný stisk

Policejní kordon

The Gauntlet

Akční / Thriller / Krimi / Drama

USA, 1977, 109 min

Tvrdý policista svůj a život své svěřenkyně nedá lacino, i když jsou proti němu jeho vlastní lidé.. Místy dost překombinovaný, střelecky, film, ale Eastwoodovi odpustíte vše.! :-)(14.5.2012)

• nash.

Slibný námět, drsný Clint a lepá děva Sondra jsou solidní základ, na němž bohužel nebylo vystavěno nestárnoucí dílo, ale jen rychle stárnoucí zábava o dvojici pronásledované bandou neschopných mafiánů a ještě neschopnějších poldů, aspirujících svým konáním na titul filmových pitomců desetiletí. Těch pár výborných momentů, v nichž Clint jako režisér dává tušit svou sílu, sice zaujme, ale film nezachrání.(30.8.2011)

• Tom Hardy

Eastwoodovka atypická tím, že Clint tentokrát hlavně drsně mluví a v tom jednání to zase taková sláva není (prakticky nevystřelí a víc ran dostane než rozdá). Většinu času to má ale docela dobrou atmosféru a i ta netradiční dvojice polda/štětka víceméně funguje. Bohužel jde film totálně do kopru v závěru. Ementál-bus by ještě šel při velké dávce tolerance přežít, ale zúčtování v hloučku policistů už je čirá parodie. Nejzajímavější na tomhle filmu je, že ho naprosto okatě vykradli autoři 16 bloků (polda/svědek, cesta k soudu, zkomrumpovaná policie, autobus) a dokázali udělat lepší film. 50%(21.2.2017)

Pro Clinta mám asi slabost, takže jsem při hodnocení trochu přimhouřil oči. Jisté je, že mu takovéhle role skvěle sedly a jako režisér byl řemeslně zručný prakticky vždycky. Logika scénáře sice hapruje ještě více, než bývá běžný průměr akčních filmů a z policajtů dělá film větší blbce než české vtipy, ale celé to stále docela dobře funguje.(5.5.2006)

• dopitak

Zajímavé, jak se tady hodnocení rozchází. Skvělá hudba uvádí tento film. Ale to je všechno. Clint hraje moc dobře, ale to prostě nestačí. Souhlasím zcela s tím, co napsal Superpero. Nudný film, zoufalá režie, příšerný konec, kdy se kordon policistů kouká na to, jak se tam ti tři postřílí. Bauer a spol asi koukal na jinej film, jinak si to nedovedu vysvětlit .-((14.3.2008)

• - Spoiler: Gus Mally, kterou hraje Sondra Locke, má být v tomto filmu znásilněna, stejně jako v hereččině předchozím snímku Psanec Josey Wales (1976). V obou případech ji zachrání Clint Eastwood, jehož milenkou byla ve skutečném životě, a který si ji do obou filmů prosadil. (Zdroj: z knihy: Americký rebel-Život Clinta Eastwooda - Marc Eliot) (Mirokukii)

• - 250 000 dolarů stálo natočení efektní scény exploze helikoptéry. (ClintEastwood)

• - Již po několika úvodních scénách je zřejmé, že postava Bena Shockleyho je ironickým obrazem dobře známeho policisty Harryho Callahana ze San Franciska. (ClintEastwood)