poster

Železný stisk

 • český

  Policejní kordon

 • anglický

  The Gauntlet

Akční / Thriller / Krimi / Drama

USA, 1977, 109 min

 • Vitason
  ***

  Clint jede autem, Clint jede sanitkou, Clint jede policejním autem, Clint jede na motorce, Clint jede vlakem, Clint jede obrněným autobusem... uf. Jak sami vidíte, tak nic převratného se v Železném stisku neodehrává. Jedná se totiž o průměrné béčko, kterému sice nechybí akce, ale zato nápady. Vše je takové unylé a i to závěrečné cedníkování autobusu není žádná sláva. A když se k tomu přidá i to, že samotný Eastwood zde není příliš výrazný a film místo něj musí táhnout Sondra Locke v roli drsné prostitutky, při čemž vypadá jako něžný andílek, tak z toho vychází čistý šedý průměr, který neurazí, ale ani nenadchne.(18.10.2011)

 • Chrustyn
  **

  Šílená nuda.(30.10.2007)

 • sportovec
  ***

  Je zvláštní - ale i zákonité alespoň v tom smyslu, jak se tomu domnívám rozumět - , že suverénní umělecký výkon a osobnostní charisma i z velmi rutinního a nanejvýš průměrného (mnohdy ani to ne) scénáře dokáží vykřesat zážitek, který utkví v paměti a povznese, ba ozvláštní i mnohokrát obehrané téma. Clint Eastwood nepochybně patří mezi nejlepší příklady této pozoruhodného, opravdu vzácného jevu.(16.10.2008)

 • LiVentura
  ****

  Tvrdý policista svůj a život své svěřenkyně nedá lacino, i když jsou proti němu jeho vlastní lidé.. Místy dost překombinovaný, střelecky, film, ale Eastwoodovi odpustíte vše.! :-)(14.5.2012)

 • Tom Hardy
  **

  Eastwoodovka atypická tím, že Clint tentokrát hlavně drsně mluví a v tom jednání to zase taková sláva není (prakticky nevystřelí a víc ran dostane než rozdá). Většinu času to má ale docela dobrou atmosféru a i ta netradiční dvojice polda/štětka víceméně funguje. Bohužel jde film totálně do kopru v závěru. Ementál-bus by ještě šel při velké dávce tolerance přežít, ale zúčtování v hloučku policistů už je čirá parodie. Nejzajímavější na tomhle filmu je, že ho naprosto okatě vykradli autoři 16 bloků (polda/svědek, cesta k soudu, zkomrumpovaná policie, autobus) a dokázali udělat lepší film. 50%(21.2.2017)

 • - Během závěrečné scény bylo na autobus vezoucí Bena a Gus do centra Phoenixu vystřeleno 8000 střel. (ClintEastwood)

 • - Natáčení probíhalo v Nevadě, Arizoně a Las Vegas. (reich)

 • - Spoiler: Gus Mally, kterou hraje Sondra Locke, má být v tomto filmu znásilněna, stejně jako v hereččině předchozím snímku Psanec Josey Wales (1976). V obou případech ji zachrání Clint Eastwood, jehož milenkou byla ve skutečném životě, a který si ji do obou filmů prosadil. (Zdroj: z knihy: Americký rebel-Život Clinta Eastwooda - Marc Eliot) (Mirokukii)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace