Železný stisk

The Gauntlet

Akční / Thriller / Krimi / Drama

USA, 1977, 109 min

• Xmilden

Hrozně hloupé, že ti policajti tomu autobusu neprostříleli gumy nad tím kroutím hlavou ještě teďka. Clintovi se tahle akční jízda vymkla z rukou. Příběh svou uvěřitelností hravě strčí do kapsy i mnohé sci-fi. 40%(9.3.2013)

• Superpero

Clint to docela dobře zahrál a neuvěřitelně špatně zrežíroval, chvílema jsem fakt nevěřil svým očím. Ten film postrádá jekejkoliv náboj, dynamiku, šťávu a atmosféra byla pro Eastwooda asi sprosté slovo. Jedinné co zbylo je scénář, který nelze popsat bez použití sprostých slov, a feel drsných 70. let, takže se dočkáme oplzlých keců o sexu, špinavých poldů atd. atd. Vrcholem je finále kde asi miliarda policajtů asi 5 minut střílí do autobusu ve kterém jede Clint Eastwood s tou holkou, ale nenapadne je prostřílet tomu busu gumy!!!!!! Prostě neuvěřitelnej shit se kterym Clint šlápnul vedle opravdu mílovými kroky.(5.5.2006)

Je zvláštní - ale i zákonité alespoň v tom smyslu, jak se tomu domnívám rozumět - , že suverénní umělecký výkon a osobnostní charisma i z velmi rutinního a nanejvýš průměrného (mnohdy ani to ne) scénáře dokáží vykřesat zážitek, který utkví v paměti a povznese, ba ozvláštní i mnohokrát obehrané téma. Clint Eastwood nepochybně patří mezi nejlepší příklady této pozoruhodného, opravdu vzácného jevu.(16.10.2008)

Když se na to podívám ze všech stran, je to přeci jen slabota a nejen z Clintových výtečných 70. let. Postavy a herecké výkony dobré, avšak občas vláčné tempo a závěrečná scéna s autobusem se mi zdá dosti přitažená za vlasy. Ale jo, i tak to jde. 50%.(2.3.2005)

Pro Clinta mám asi slabost, takže jsem při hodnocení trochu přimhouřil oči. Jisté je, že mu takovéhle role skvěle sedly a jako režisér byl řemeslně zručný prakticky vždycky. Logika scénáře sice hapruje ještě více, než bývá běžný průměr akčních filmů a z policajtů dělá film větší blbce než české vtipy, ale celé to stále docela dobře funguje.(5.5.2006)