Železný stisk

The Gauntlet

Akční / Thriller / Krimi / Drama

USA, 1977, 109 min

• dobytek

Hlavní myšlenka filmu je docela dobrá, ale takovou hromadu chyb a nelogičností pohromadě jsem už hodně dlouho neviděl. Ze začátku to vypadalo hodně slibně, ale potom už to byla jen přehlídka toho, že Clinta Eastwooda zkrátka neni možný zabít. Kulky lítaj všude kolem, jenom ne do Clinta. A když už ho má na mušce sniper, tak ho trefí jenom do nohy. No a nakonec Clint projede autobusem ulicí, kde po stranách stojí asi 1000 fízlů a střílej do něj všim, co maj po ruce. Sice je ten autobus děravej jak řešeto, ale pořád jede dál a když se nakonec zastaví a Clint z něj vystoupí, tak těch cca 1000 fízlů na něj akorát čumí... Navíc mě teda dostala nehorázná stupidita dialogů. No napadlo by vás popisovat někoho takovymhle způsobem? " Ten chlap měl tvář jako z kamene a hlas jako z hrobky." Takhle prostě nikdo nemluví, natož kurva. Jo, tohle se ti, Clinte, prostě moc nepovedlo. 40% Víc ani prd...(29.10.2007)

Když se na to podívám ze všech stran, je to přeci jen slabota a nejen z Clintových výtečných 70. let. Postavy a herecké výkony dobré, avšak občas vláčné tempo a závěrečná scéna s autobusem se mi zdá dosti přitažená za vlasy. Ale jo, i tak to jde. 50%.(2.3.2005)

V podtitulu Železného stisku by mělo stát: "Film, při kterém bylo vystříleno více kulek než v obou světových válkách dohromady." Věřím, že ty všudypřítomné deště střel byly myšleny jako výsměch všem agresivním filmům (bojím se říct skutečnosti), v nichž se nejdříve střílí, a poté zase střílí. K téhle kriminálce postavené na struktuře road movie s mnoha dílčími epizodami to celkem sedí, prostředí Arizony a Nevady mám navíc strašně rád, takže menší chybky odpouštím a jdu opět hrát hrát GTA San Andreas (nedivil bych se, kdyby zdánlivě sebevražedná Eastwoodova mise insirovala právě tvůrce této hry).(24.8.2012)

Škoda toho stupidního závěru, který celý slušně rozjetý film vyloženě srazil na kolena.(13.11.2007)

• blackrain

Clinta Eastwooda mám ráda jako herce i jako režiséra, ale v tomhle snímku za moc nestál ani v jednom případě. Přitom tohle byl takový nadějný příběh a mohla se z toho udělat pořádná jízda okořeněná pořádnými honičkami a střílečkami.(7.10.2010)