poster

Železný stisk

 • český

  Policejní kordon

 • anglický

  The Gauntlet

Akční / Thriller / Krimi / Drama

USA, 1977, 109 min

 • MrCreosote
  ****

  V podtitulu Železného stisku by mělo stát: "Film, při kterém bylo vystříleno více kulek než v obou světových válkách dohromady." Věřím, že ty všudypřítomné deště střel byly myšleny jako výsměch všem agresivním filmům (bojím se říct skutečnosti), v nichž se nejdříve střílí, a poté zase střílí. K téhle kriminálce postavené na struktuře road movie s mnoha dílčími epizodami to celkem sedí, prostředí Arizony a Nevady mám navíc strašně rád, takže menší chybky odpouštím a jdu opět hrát hrát GTA San Andreas (nedivil bych se, kdyby zdánlivě sebevražedná Eastwoodova mise insirovala právě tvůrce této hry).(24.8.2012)

 • ClintEastwood
  ****

  Nebýt toho za vlasy přitaženého závěru s nezničitelným autobusem, byl by The Gauntlet za plný počet. Pocta akčním filmům 70. let a skvělá zábava s výborným Clintem Eastwoodem, který na rozdíl od série o Drsném Harrym působí velice nerozhodně, nejistě a naivně, což je velice zajímavý a zábavný pohled. Jedno je jisté, už v roce 1977 Clint Eastwood opakovaně dokazoval, že je velice schopným režisérem a například scéna, kdy se po silnicích nahání vrtulník s Harleyem Davidsonem, který řídí Clint - patří k naprosté špičce tohoto zábavného a napínavého snímku.(17.11.2009)

 • zlabus
  **

  Můj 24. a zatím výrazně nejhorší Clintův režijní počin. Dirty Harryho miluji a neuvěřitelně mě baví, ovšem tenhle Drunken Harry je opravdu šlápnutím vedle jak hrom. Scénář vůbec nepůsobí jako celek, ale spíš jen jako série zdánlivě nesouvisejících epizodek, které jsou naroubovány na klasické schéma o špinavých poldech a jedné trosce, které se rozhodne dokázat, že zas taková troska není. Eastwood má sice charismatu na rozdávání a jeho chemie se Sondrou Locke poměrně funguje, ale to je bohužel tak všechno, co nám The Gauntlet nabídne. Několik slušně natočených momentů (např.incident ve vlaku) je totiž bohužel snadno vytěsněno neuvěřitelně přetažnou (a znacně nesmyslnou) honičkou vrtulníku s motorkou a hlavně naprosto strašným finále. Inu, každý den není posvícení, ale na Clinta rozhodně jen tak nezanevřu. 50%(11.10.2013)

 • EdaS
  ****

  Stylová béčková podívaná (s áčkovým rozpočtem) s charismatickou dvojkou Eastwood - Locke (ona teda není vyložená krasavice, ale něco na ní je a s Clintem jim to krásně jiskří). Místy je to hodně přestřelené až hloupé, ale já to prostě takhle můžu.(26.12.2008)

 • Skip
  ***

  Škoda toho stupidního závěru, který celý slušně rozjetý film vyloženě srazil na kolena.(13.11.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace