Last Night

Scénografie:

Tim Grimes

Kostýmy:

Ann Roth

Dvě podoby nevěry v prvotřídní ukázce „K čemu?“ filmu. Obehraný námět, nevýrazné herectví, šedivá filmařina. Rychlejší pasáže řešené paralelním střihem jsou bez zjevného režisérského záměru prokládány delšími scénami, v nichž se dlouze konverzuje zásadně o vztazích. Copak ve filmech o nevěře platí zákaz jiných diskusních témat? Hezké interiéry, hezcí herci a vše-obklopující citová nenaplněnost. Antonioni revival (ale je fakt, že jeho filmy byly i hezky natočené). 55%(25.4.2011)

• MikaelSVK

Na môj vkus tam bolo až priveľa rozprávania a nič také čo by som si na konci tohto filmu zobral do budúcna príp. k srdcu. Herecké obsadenie však bolo na vysokej úrovni, to nemôžem poprieť. Za viac ako jedno zhliadnutie to však rozhodne nestojí a aj preto sú to pre mňa iba slabé 2**(29.2.2012)

Prázdnota, nedůvěra, odcizení - nejsou jen tématy tohoto filmu, ale i mé pocity z něj. Asi je nefér očekávat něco nového a chtít víc jen proto, že řeší věci tak notoricky známé, kterými si prošel, nebo někdy projde ve vztahu téměř každý, ale přesto - nejde přesně právě o tohle i hlavním hrdinům? Možná to nakonec dostanou, možná taky ne, jistě vím jen to, že já jsem se bohužel ničeho zvláštního nedočkala.(24.3.2011)

Vynikající atmosferická jednohubka, jež klade otázky k zamyšlení a prezentuje Worthingtona a Mendes trochu v jiném světle, než jak jsme na ně většinou zvyklí.(14.3.2012)

Debutující režisérka Massy Tadjedin mě na půl druhé hodiny zatáhla do vcelku milé společnosti, která má odpovědět na otázku, zda je horší fyzický úlet nebo silná a letitá tajná láska? Joanna a Michael se milují, respektují a ctí, ale přeci mezi sebou mají nějaké to tajemství. Zvlášť poté, když spisovatelka Joanna zjistí, jak vlastně vypadá Michaelova nová kolegyně z práce. Žádná JEN KOLEGYNĚ, ale navýsost atraktivní kost.. a co teprve, když s Michaelem pravidelně vyráží na pracovní cesty? A co když se i Joanna náhodou setkává se svou dávnou láskou? Last Night je příjemný konverzační výlet s atmosférou zejména nočního New Yorku, doprovázený melancholickým soundtrackem Clinta Mansella. Tvůrci navíc něco rozehrají, ale soudy a další osudy hrdinů nechají na divákovi. A to je jenom dobře. S emočním dopadem už je to trochu horší. Může za to zejména fakt, že linie Knightley-Canet je mnohem živelnější a hlubší (a herecky výrazně zajímavější a uvěřitelnější), než fyzično mezi plochou a tak trochu násilně do různých situací vtlačovanou dvojicí Worthington-Mendes. Dojem je tak místy chladnější, nedotaženější, některé kroky režisérky zase bez viditelného záměru.. Přesto tohle partnerské drama dokáže pomocí malých kompromisů docela velké věci.. skvělý závěr!!(6.8.2011)

• - Snímka Last Night otvárala Medzinárodný filmový festival v Ríme (2010). (MikaelSVK)

• - Jessica Biel sa uchádzala o hlavnú postavu (Joanna Reed), ktorú napokon získala Keira Knightley. (U_S_O)