poster

Last Night

 • český

  Včera v noci

 • USA

  Last Night

 • slovenský

  Včera v noci

Drama / Romantický

USA / Francie, 2010, 90 min

Režie:

Massy Tadjedin

Scénář:

Massy Tadjedin

Kamera:

Peter Deming

Hudba:

Clint Mansell

Střih:

Susan E. Morse

Scénografie:

Tim Grimes

Kostýmy:

Ann Roth
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Matty
  ***

  Dvě podoby nevěry v prvotřídní ukázce „K čemu?“ filmu. Obehraný námět, nevýrazné herectví, šedivá filmařina. Rychlejší pasáže řešené paralelním střihem jsou bez zjevného režisérského záměru prokládány delšími scénami, v nichž se dlouze konverzuje zásadně o vztazích. Copak ve filmech o nevěře platí zákaz jiných diskusních témat? Hezké interiéry, hezcí herci a vše-obklopující citová nenaplněnost. Antonioni revival (ale je fakt, že jeho filmy byly i hezky natočené). 55%(25.4.2011)

 • MikaelSVK
  **

  Na môj vkus tam bolo až priveľa rozprávania a nič také čo by som si na konci tohto filmu zobral do budúcna príp. k srdcu. Herecké obsadenie však bolo na vysokej úrovni, to nemôžem poprieť. Za viac ako jedno zhliadnutie to však rozhodne nestojí a aj preto sú to pre mňa iba slabé 2**(29.2.2012)

 • zoe.x
  ***

  Prázdnota, nedůvěra, odcizení - nejsou jen tématy tohoto filmu, ale i mé pocity z něj. Asi je nefér očekávat něco nového a chtít víc jen proto, že řeší věci tak notoricky známé, kterými si prošel, nebo někdy projde ve vztahu téměř každý, ale přesto - nejde přesně právě o tohle i hlavním hrdinům? Možná to nakonec dostanou, možná taky ne, jistě vím jen to, že já jsem se bohužel ničeho zvláštního nedočkala.(24.3.2011)

 • claudel
  *****

  Vynikající atmosferická jednohubka, jež klade otázky k zamyšlení a prezentuje Worthingtona a Mendes trochu v jiném světle, než jak jsme na ně většinou zvyklí.(14.3.2012)

 • castor
  ****

  Debutující režisérka Massy Tadjedin mě na půl druhé hodiny zatáhla do vcelku milé společnosti, která má odpovědět na otázku, zda je horší fyzický úlet nebo silná a letitá tajná láska? Joanna a Michael se milují, respektují a ctí, ale přeci mezi sebou mají nějaké to tajemství. Zvlášť poté, když spisovatelka Joanna zjistí, jak vlastně vypadá Michaelova nová kolegyně z práce. Žádná JEN KOLEGYNĚ, ale navýsost atraktivní kost.. a co teprve, když s Michaelem pravidelně vyráží na pracovní cesty? A co když se i Joanna náhodou setkává se svou dávnou láskou? Last Night je příjemný konverzační výlet s atmosférou zejména nočního New Yorku, doprovázený melancholickým soundtrackem Clinta Mansella. Tvůrci navíc něco rozehrají, ale soudy a další osudy hrdinů nechají na divákovi. A to je jenom dobře. S emočním dopadem už je to trochu horší. Může za to zejména fakt, že linie Knightley-Canet je mnohem živelnější a hlubší (a herecky výrazně zajímavější a uvěřitelnější), než fyzično mezi plochou a tak trochu násilně do různých situací vtlačovanou dvojicí Worthington-Mendes. Dojem je tak místy chladnější, nedotaženější, některé kroky režisérky zase bez viditelného záměru.. Přesto tohle partnerské drama dokáže pomocí malých kompromisů docela velké věci.. skvělý závěr!!(6.8.2011)

 • - Snímka Last Night otvárala Medzinárodný filmový festival v Ríme (2010). (MikaelSVK)

 • - Jessica Biel sa uchádzala o hlavnú postavu (Joanna Reed), ktorú napokon získala Keira Knightley. (U_S_O)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace