poster

Last Night

 • český

  Včera v noci

 • USA

  Last Night

 • slovenský

  Včera v noci

Drama / Romantický

USA / Francie, 2010, 90 min

Režie:

Massy Tadjedin

Scénář:

Massy Tadjedin

Kamera:

Peter Deming

Hudba:

Clint Mansell

Střih:

Susan E. Morse

Scénografie:

Tim Grimes

Kostýmy:

Ann Roth
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Terez.S
  *****

  Je to už pár dní, co jsem "Last night" viděla a stále tento film nemůžu dostat z hlavy. Mnohem víc mě zasáhla dějová linie mezi Keirou Knightley a Guillaume Canetem než ta mezi Samem Worthingtonem a Evou Mendes, možná proto, že byla daleko propracovanější, daleko "hlubší" a daleko uvěřitelnější - chemie mezi Keirou a Guillaumem by se dala krájet a jejich osudovou-nenaplněnou lásku jsme jim věřila se vším všudy. Oproti tomu fyzická přitažlivost mezi druhým párem působí ploše, povrchně a nezáživně. Nejen herecky. Nevím, kladu si otázku, která z těch nevěr je "horší" - jestli fyzická touha, sex a nebo nenaplněná láska mezi dvěma lidmi, kteří jsou možná "meant to be" a v myšlenkách se k sobě vrací od té doby, co se poznali, jen prostě nikdy nebyla vhodná doba být spolu. Co myslíte? Kupodivu mi v tomto filmu nebylo ani tak nepříjemně z nevěry jako takové, jako spíš z toho, že spolu možná žijí dva lidé, kteří se sice mají rádi a rozumí si, ale až tak k sobě "nepatří" .. i když láska má mnoho podob a je samozřejmě těžké určit, co je "správně" a co "ne" .. ten film je založený na konverzaci, střídavě sledujeme oba páry a věřím, že spoustu lidí, hlavně těch "beznadějně romantických" bude mít z "Last night" slušnou depresi .. zároveň si ale myslím, že se (ať už v jakékoliv rovině) v tomto filmu najde každý. Bohužel/bohudík.(10.4.2011)

 • Slarque
  **

  Vztahová dialogovka pro čtyři herce. Nejdříve mi připadal nevěrohodný Sam Worthington, ale říkal jsem si, že takhle napsanou postavu by se ctí neuhrál ani kdekterý lepší herec. Ke konci už mi přišla mimo i Keira Knightley. Celé to navíc působilo dojmem tříhodinového filmu, čemuž napomáhal i klavír Clinta Mansella na pozadí. Nuda o ničem.(6.8.2014)

 • LihO
  **

  Nemôžem si pomôcť, mňa to jednoducho ani trochu nebavilo. Lacná zápletka, atmosféra žiadna, scenár bez jedinej známky života,... to bolo tak zabité, že tomu nepomohlo už ani to obsadenie.(10.6.2011)

 • jojinecko
  ****

  Ach Keira, Keira, čo s tebou..už sa mi ozaj nechce písať v každom komente, že si moja najneobľúbenejšia herečka široko ďaleko..OK - môj problém! Keď sa odosobním od "vzájomných" antipatií, tak sa jedná o skrytý klenot "ako zo života". Skladačka, ktorá je veľmi citlivo a otvorene napísaná a ešte inteligentnejšie zrežírovaná. Skvelá práca a veľmi dobrý film s geniálnym záverom...(21.6.2013)

 • sokov
  ***

  Ach, to bylo ploché jako hrudník Keiry Knightley. Nějak nechápu, co tím chtěl tvůrce této zbytečnosti vlastně říci. Asi "nevěra je špatná" , nebo " fyzická nevěra není tak hrozná jako citová".. Ale podané neuvěřitelně nudným a nevýrazným způsobem. Tomuto se tady na čsfd horentně říká "konverzační drama", ale zde ta konverzace byla trošku o ničem.(3.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace