Život není krásný (studentský film)

Krátkometrážní / Komedie

Česko, 2008, 27 min

Film ke stáhnutí na www.znk.cz(16.11.2008)

Po tomhle filmu už se o ZNK sérii nedá říct nic jiného, než že je to největší KULT freeware scény u nás....která další freeware série se dočkala filmové adaptace? :)) Vulgarismy, drogy a v některých chvílích opravdu zbytečné násilí...říkal někdo ZNK? A morgošská hláška "Tě mrdka poskače" -> dík Marty!(18.11.2008)

Takový snímek ze života, který nám představuje jeden úplně normální den úplně normálního pána. Určitě každého z nás někdy vyrušili ze spánku dva až tři svědci Jehovovi, kteří nám přišli sdělit nějaké hluboké poselství či alespoň dobrou zprávu. Jarda Malík se nerad nechává někým budit, takže už samotný úvod neměl chybu. Vlastně bych celému tomuhle počinu vytkl pouze herecké "výkony", kdyby se tu o výkonech dalo hovořit. Role jsou na první pohled obsazeny více než obstojně. Bohužel je to ovšem pouze optický klam. Nikdo ze zúčastněných není profík. Ambice snímku ovšem rozhodně nemířily někam k nebesům. Jediným cílem bylo evidentně diváky pobavit. A pokud člověk zrovna není erudovaný moralista nebo čůrák, tak věřím, že se zasmát dovede. Mě osobně černočerný humor sedl náramně, ale už před zhlédnutím jsem s tím počítal, neboť tvorbu pana Pohla znám již z dřívějška. Dokonce jsem v mládí letmo nakoukla na stejnojmennou herní sérii a utužil tak svoji morálku již v útlém věku. Vlastně se snímek nese v duchu slavné herní série. Jarda Malík dostává od svého nagelovaného kamaráda questy a shání penízky, aby nebyl ubodán dvojicí skinů s pozoruhodným smyslem pro gastronomii. Rád bych v souvislosti s tímto snímkem poukázal na letošní studentský filmový maraton (2016), žádný ze snímků nesahal tomuto ani po kotníky. Dlouho jsem se u žádného českého díla tolik nezasmál. Na studentský film, který vznikl prakticky pro zábavu, je to skoro až neuvěřitelně dobrá práce.(3.9.2016)

Nejlepší česká komedie za posledních 10 let:D(23.2.2010)

Hodnotit tohle objektivně? Ale kdeže, tady já hodnotím hlavně kult, hodnotím některé herní díly, hodnotím to, jak jsem se u téhle záležitosti řezal smíchy (půlka lidí v místnosti byla při sledování na vozíku, hehe), hodnotím brutální nekorektnost, o níž si může S. B. Cohen ve svých filmech nechat znát, hodnotím brutálně zábavné zjevení Upíra Krejčího, hodnotím těch pár hodin které jsem věnoval herním ZNK... A to si snad těch pět zaslouží, ne?(21.2.2013)