Život není krásný (studentský film)

Krátkometrážní / Komedie

Česko, 2008, 27 min

Martin Pohl
  • vorheese

Nedá se to ani považovat za film, takže se to těžko hodnotí filmovými hvězdičkami. Je to takové brutální, lacině černohumorné, nadšenecké video s potencionálem rozesmát tak maximálně choleriky.(17.1.2009)

Čistokrevná zábava. Dosti jsem se zasmál. Hlavně u scény, kdy Majk chčije v koutě vedle mušle. Jelikož je to amatérština, tak je tam dosti chyb, ale to se pomíjí. Pár scén je tam navrch násilně naverbováno, ale ta těhodná žena a otec se synem, tam prostě být musí a bez toho to nejde. - "Tati, já chci jít do lesa na pohádkovej les!" - "Ses posral, néé!!!"(17.11.2008)

Jsem už strašlivě utahanej ze všech těch vyspěle uvědomělých,anebo ještě horších ,,citlivých" blábolů o fujky násilí,většinou vypouštěných z úst zaprděných chudáků bez nadhledu,nebo ještě hůř pokryteckých zrůd,mastících si ty svoje pohlavní orgány třeba u TV novin.Když mě to irituje,tak na to nečumím!! Pohlovi tleskám a sranda byla ,že jsem si na konci uměl představit jak by tenhle vtípek šlo ještě přitvrdit.--Co rušilo, i když jsem se snažil přistoupit na hru,bylo místy trapné neherectví.Jó není neherec a neherec. 80%(11.9.2010)

• Davies182

Ani jsem to nedokoukal..! Vzdal jsem to cca šest minut před koncem. Možná třikrát jsem se zasmál (hlavně u černohumorných scének), ale většinou je snímek prvoplánovitě sprostý a nechutný. Originální PC hry znám velmi zběžně díky české warez scéně a jejím nezávislým vývojářům - to jediné mě k filmu přilákalo. Nemá smysl dále psát, u tohohle se může bavit jedině člověk zpitý pod obraz. Jestli je to alespoň trochu vážně myšlený studentský projekt, tak pro příště doporučuji zkusit remake Sbal prachy a vypadni!.(1.5.2010)

Takový snímek ze života, který nám představuje jeden úplně normální den úplně normálního pána. Určitě každého z nás někdy vyrušili ze spánku dva až tři svědci Jehovovi, kteří nám přišli sdělit nějaké hluboké poselství či alespoň dobrou zprávu. Jarda Malík se nerad nechává někým budit, takže už samotný úvod neměl chybu. Vlastně bych celému tomuhle počinu vytkl pouze herecké "výkony", kdyby se tu o výkonech dalo hovořit. Role jsou na první pohled obsazeny více než obstojně. Bohužel je to ovšem pouze optický klam. Nikdo ze zúčastněných není profík. Ambice snímku ovšem rozhodně nemířily někam k nebesům. Jediným cílem bylo evidentně diváky pobavit. A pokud člověk zrovna není erudovaný moralista nebo čůrák, tak věřím, že se zasmát dovede. Mě osobně černočerný humor sedl náramně, ale už před zhlédnutím jsem s tím počítal, neboť tvorbu pana Pohla znám již z dřívějška. Dokonce jsem v mládí letmo nakoukla na stejnojmennou herní sérii a utužil tak svoji morálku již v útlém věku. Vlastně se snímek nese v duchu slavné herní série. Jarda Malík dostává od svého nagelovaného kamaráda questy a shání penízky, aby nebyl ubodán dvojicí skinů s pozoruhodným smyslem pro gastronomii. Rád bych v souvislosti s tímto snímkem poukázal na letošní studentský filmový maraton (2016), žádný ze snímků nesahal tomuto ani po kotníky. Dlouho jsem se u žádného českého díla tolik nezasmál. Na studentský film, který vznikl prakticky pro zábavu, je to skoro až neuvěřitelně dobrá práce.(3.9.2016)

• - Film byl natočen v Rumburku v létě roku 2008. (('Butcher'))

• - Ve scéně, kdy vazbiči odvezou Majkyho (Michal Schmutzer) za město a vyhrožují mu kvůli nevráceným penězům, je možné zahlédnout skrze přední sklo auta jednoho ze členů štábu, jenž se snaží odklonit přijíždějící auto, které by narušilo právě probíhající natáčení. (Faither)

• - Jedná se o první český film, který byl natočen podle počítačové hry. (('Butcher'))