Bojové nasazení

Heartbreak Ridge

Heartbreak Ridge

Akční / Komedie / Drama / Válečný

USA, 1986, 130 min

Nečekaně vtipná záležitost která míchá žánry a srší vtipem na všechny strany. Všudypřítomný nadhled a cynické hlášky a pošťuchování bohužel občas zabíjí zcela zbytečné kecy, které mají diváka i hrdiny přesvědčit o tom, že nikdo tady není Gay. Dabing byl celkem OK.(15.4.2007)

První půlka je naprosto výbornou eastwoodovskou komedií, které bych dal i 4*, když se to ale někde za půlkou přeloupne v klasicky kýčovitý a trapný americký hurá vojenský film, plný klišé, skřípal jsem zubama a chtělo se mi zvracet. Řekl bych, že tenhle film americká armáda používá k náborově propagandistickým účelům.(1.2.2011)

Jeden ze 100 nejlepších válečných filmů (z doby po r. 1900) - 100 Greatest Post 1900 War Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=2eM8dd1k0FM(11.7.2010)

Clint Eastwood točil skvělé oldschool filmy už v roce 1986! 4 roky před tím, než jsem se narodil! Perfektní, ve stylu Million Dollar Baby a Gran Torina. Tento muž točí skvělé filmy už neuvěřitelných 50 let! Díky za ně.(5.11.2012)

O tom, že Clint Eastwood nechová vůbec důvěru v nastupující mladou generaci jsme se nemuseli dozvědět pouze z jeho Gran Torina. O dvaadvacet let dřív natočil takovou komornější válečnou komedii, kde hází jednu hlášku za druhou a zaručuje nám, že po celou délku víc než dvouhodinové stopáže se nebudeme nudit. Dějově je snímek samozřejmě trochu prostší, ale mně to nevadilo. Nějaká ta nadnesená válečná pohádka občas nezaškodí. Zvlášť když je z toho cítit takový ten sladký osmdesátkový feeling.(28.1.2013)

• - Závěrečná sekvence o invazi na Grenadě vzbudila spoustu protestů, především scéna, kdy Highway (Clint Eastwood) střílí do zad zraněného nepřítele. Vedení sboru námořní pěchoty byla zakázána další spolupráce s filmovým štábem a dostalo příkaz se od filmařů distancovat. Podle Clinta Eastwooda vedení armády vůbec nepochopilo jeho ironické pojetí postavy Highwaye. (ClintEastwood)

• - Výkonný roducent filmu Fritz Manes byl sám kdysi "mariňákem" a dokonce byl vyznamenán za účast ve válce v Koreji. (ClintEastwood)

• - Eastwood musel ještě před natáčením získat souhlas amerického ministerstva obrany, aby mohl natáčet na skutečných vojenských základnách. Ministerstvo ale nemělo příliš pochopení, a tak byl scénář změněn a pravidelná armáda v něm byla nahrazena námořní pěchotou. (ClintEastwood)