Bojové nasazení

Heartbreak Ridge

Akční / Komedie / Drama / Válečný

USA, 1986, 130 min

Eastwood tentokrát oblékl svého obvyklého drsňáka do vojenského mundůru. Ty scény z (po)manželského života mi přišly jak z jiného filmu, jinak je to poctivá klasika na téma drilu ve vojenském výcvikovém táboře se skutečným nasazením na závěr. V Eastwoodově filmografii se řadí někam do mírného nadprůměru.(6.3.2005)

Je úžasný, že někoho napadne natočit válečný film jako sportovní film (de facto je to příběh starýho a zatrpklýho trenéra, který dostane úplně neschopný tým, z něhož během filmu udělá supertřídu ;), do toho zapojit téma krize středního věku, nějaké ty manželské problémy a hlavně notnou dávku sebeironického humoru. A když to navíc ještě podrtrhne příšerný dabing v režii Zdeňka Trošky, je to skutečně zážitek.(5.3.2005)

Válečný filmy mě moc neberou, ale tohle zase tak moc o válčení nebylo, takže jsem si přišel na svý i já. Část filmu z výcvikovýho tábora byla hodně dobrá, závěr (naštěstí dost krátkej) přímo z boje mi připadal spíš podprůměrnej. Ale Clint Eastwood prostě tenkrát uměl, takže celkově 4 hvězdičky.(15.4.2007)

Taková správná chlapácká komedie na zabití nudy. Clintova postava opět jako přes kopírák. Zatrpklý starší chlap, který se non-stop tváří nasraně. Tady ze sebe navíc sype hlášky typu: "Co kdybych tě vohnul přes stůl a vrazil ti ho do prdele? Načež potenciální oběť sexuálního napadení, která patrně neví nic o anatomii lidského těla, odpovídá otázkou: "Vo čem to mluvíš?" Kdybych to neviděl s tím otřesným dabingem, možná bych hodnotil i lépe. Zajímavost: Věděli jste, že Clint svým pohledem během natáčení zranil skoro dva tucty lidí?(28.5.2012)

Nejryzejší Clint Eastwood. A to jak po stránce herecké, tak i po stránce režisérské. 100%.(5.3.2005)