Bojové nasazení

Heartbreak Ridge

Heartbreak Ridge

Akční / Komedie / Drama / Válečný

USA, 1986, 130 min

Pro mě nepříliš známý, ale až překvapivě zábavný a vtipný snímek na typické téma drsného instruktora a líných vojáků. Přesně, jak psal Douglas, téma standardních sportovních snímků, převedené do válečného prostředí. A Eastwood, je jako karikatura drsného instruktora, dokonalý.(30.3.2013)

Clint Eastwood točil skvělé oldschool filmy už v roce 1986! 4 roky před tím, než jsem se narodil! Perfektní, ve stylu Million Dollar Baby a Gran Torina. Tento muž točí skvělé filmy už neuvěřitelných 50 let! Díky za ně.(5.11.2012)

Válečný filmy mě moc neberou, ale tohle zase tak moc o válčení nebylo, takže jsem si přišel na svý i já. Část filmu z výcvikovýho tábora byla hodně dobrá, závěr (naštěstí dost krátkej) přímo z boje mi připadal spíš podprůměrnej. Ale Clint Eastwood prostě tenkrát uměl, takže celkově 4 hvězdičky.(15.4.2007)

Eastwood tentokrát oblékl svého obvyklého drsňáka do vojenského mundůru. Ty scény z (po)manželského života mi přišly jak z jiného filmu, jinak je to poctivá klasika na téma drilu ve vojenském výcvikovém táboře se skutečným nasazením na závěr. V Eastwoodově filmografii se řadí někam do mírného nadprůměru.(6.3.2005)

"Jmenuju se zbrojní seržant Highway a vypil jsem víc piva a vychcal víc krve a měl víc děvek a zmlátil víc chlapů než vy všichni blbci dohromady." Tak to je ta správná vojna. Seržant Highway nezná hodiny nebo možná lže, ale umí naučit improvizovat, překonávat a adaptovat se tak dobře, jako nikdo z úřednických teoretiků. Výcvik je to zkrátka dokonalý a akce typu trička, AK 47 a Švéd ("Utrhnu ti hlavu a naseru ti do krku.") dokáže skvěle pobavit. Horší je to se samotnou invazí na Grenadu, která byla i rezolucí Valného shromáždění OSN prohlášena za porušení mezinárodního práva. Navíc srovnávat týdenní napadení Grenady s prohranou válkou ve Vietnamu a remízou v Korei je poněkud nesmyslné, ale pro účely filmu to celkem funguje.(30.9.2016)