poster

Bojové nasazení

 • český

  Heartbreak Ridge

 • USA

  Heartbreak Ridge

Akční / Komedie / Drama / Válečný

USA, 1986, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • genetique
  ****

  Zvláštny film. Najmä koncept filmu, ktorého záver znehodnotil dobré dojmy, bol pomerne veľkým prešľapom. Prvé dve tretiny filmu - skvelá zábava, Eastwoodov seržant Highway bol na neudržanie, charakteristický bol hlavne ostrý a urážlivý humor bez rešpektu voči pravidlám, až som mal miestami pocit, že to celé smeruje k paródii vojenského výcviku. V závere sa to však celé mení v amerikanizmus najhrubšieho zrna a reklamu americkej armády. Keď som si to premietol spätne, tak si to viem predstaviť ako súčasť nejakého prvoplánového proma, ktoré si však nezachovalo žiadnu dôstojnosť. Záverečné bojové scény sú titiž natoľko primitívne a naivné, že aj totálny pacifista by vedel posúdiť ich nulovú hodnovernosť. Keby to nebolo také do-očí-bijúce, tak by bol môj postoj trošku benevolentnejší, ale po tom skvelom úvode, pretože ten sa tvári ako výsmech vojenskej mašinérii a potom facka. Škoda. 75%.(22.3.2014)

 • mat.ilda
  ***

  Clint Eastwood♥ je zřejmě jediným chlapem na světě, kterého bych po večeru plném jedovatostí, vulgarit a sexistických narážek označila za výborného společníka... a ač se k jeho Heartbreak Ridge až tak bezvýhradně nestavím, svoje jsem si, obzvlášť v první půli, rozhodně užila a v té druhé se určitě neurazila.(2.4.2014)

 • castor
  ***

  Mám raději Clinta Eastwooda, který je i zranitelný a který přináší příběhy s nějakou přidanou hodnotou. V tomhle případě tu máme jen klasický chlapský příběh v klasickém zpracování, ve kterém se představuje jako sarkastické hovado, které dostane za úkol vycvičit bandu flámujících rekrutů. S nezvyklými metodami, aby uřvanou četu lehce „spravil“. Clint s původním scénářem nebyl úplně spokojený, až několikátá verze nakonec prošla. Vystupuje jako voják na prahu kariéry, který zjišťuje, že se nemá za čím ohlédnout, respektive netuší, co dál. Simulace války docela bída. Tržby byly slušné, výsledek u mě zůstal někde na půli cesty.(5.1.2015)

 • RHK
  ****

  Jeden ze 100 nejlepších válečných filmů (z doby po r. 1900) - 100 Greatest Post 1900 War Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=2eM8dd1k0FM(11.7.2010)

 • Bakllazaan
  *****

  Největší koncentrace macho hlášek, která kdy byla ve filmu přítomna.(8.5.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace