Drak přichází

• slovenský

Drak prichádza

Akční / Krimi

Hong Kong / USA, 1973, 98 min

Bez nostalgické clony mi přijde Bruceův uřvaný opo styl strašně legrační, ale to nic nemění na tom, že je závěrečných 30 minut, vrcholících geniálním střetem v zrcadlové místnosti, naprosto famózních. Jen mě mrzí ta úvodní hodina, táhnoucí se prakticky od nikud nikam. Těmihle vatovými vycpávkami jsou holt východní řezničiny (neblaze) proslulé. 7/10(10.9.2008)

• Matty

Partička drsných bijců se přepraví na jakýsi ostrov, kde se každý z nich zúčastní jedné či více bitek, aby se ten nejlepší (samozřejmě Bruce) promlátil přes homologickou řadu padouchů k padouchovi největšímu, kterému je povoleno způsobit našemu statečnému rekovi dokonce i nějaký ten škrábanec. Téměř totožným námětem disponuje o dvaadvacet let mladší Mortal Kombat, u kterého jsem se bavil o více nežli dvaadvacet procent více. Drak je neskutečně nenápaditě zrežírován, chybí mu tempo, chybí mu gradace, vleče se jako ten nejpomalejší film od Bergmana a přitom jde pořád, považte, o akční snímek. Příběh je stupidní až hanba a ani ty souboje, základní ingredience každého poctivého kung-fu, za moc nestojí. Pořádnou ránu nikdo neschytá, jde spíše jenom o takové „oťukávání“, pouze hodně vzdáleně připomínající dojem z reálného úderu do solaru. 40% Zajímavé komentáře: Amarcord_1, Jindros(12.1.2008)

Na tyhle filmy člověk opravdu nekouká kvůli scénáři nebo hereckým výkonům, to by musel vyletět z kůže. Jestliže je tohle poslední dokončený film Bruce Leeho, tak musím konstatovat, že za svou hereckou kariéru se naučil smát, mračit, tvářit se jako borec a jako psychopat. Pokud jde o samotný boj, tak Bruce Leeho si ho pořádně užijeme až tak v poslední třetině filmu. Na očekávané střetnutí Bruce-Bolo k mému velkému zklamání nedošlo a závěrečný souboj s největším padouchem to věru nenapravil. Dějově pak film zachraňují dvě kladné vedlejší postavy, které ostatně také nebojují špatně. Nakonec Kung-fu je ve filmu na slušné úrovni, a i když klasicky zvukově stylizované, je to jediná věc, díky které se na film dá dívat.(12.6.2005)

Uberblbý béčko, které si za vzor vzali tvůrci Mortal Kombatu a všech turnajovo-kungfu filmů. Dnes už pomalu kult. Pro mě určitě. Nejvíce mě pobavilo v Kentucky Fried Movie parodie na Enter The Dragon. BL není herec, ale za to kope líp než tucet Van Dammů dohromady.(1.5.2009)

Bruce Lee v jednoduchém příběhu pomsty. Choreo bojových scén je na vysoké úrovni, ale mimoto už prakticky nic nezaujme. Pro jejště lepší hodnocení nebo snad kultovnost, mi zde chybí trocha odlehčení či nadsázky. // Febiofest 2006(31.5.2006)