Drak přichází

Drak prichádza

Akční / Krimi

Hong Kong / USA, 1973, 98 min

• Amarcord_1

15% - Ve světě, kde je největší ctností umět někoho pořadně zmlátit jsem se ocitnul fakt nerad. Snad je to tím, že mám jiné ideály, nebo je to tím že nemusím lidi, co do někoho kopou a hlasitě při tom piští, ale Drak přichází je pro mě pouze příběh několika omezenců, co se mlátí s jinými omezenci. Bruce Lee ve mně vzbuzoval tolik sympatie, že mi bylo úplně jedno, jestli rány dává, nebo dostává. Velmi špatný film, který ztělesňuje populární kult tupého násilí, a který Lalo Schifrin svou dobrou hudbou povýšil aspoň na jednu hvězdu.(5.12.2006)

Booom, crash, bing, wroam, bang, bang, a ešte raz bang .... Tak toto je Bruce Lee v Drakovi. Síce - čakať niečo iné od Bruceho by bolo naivné, lenže klasické klišéovité : JA - dobrý VY ostatní zlí za pomoci slabučkého scenára dopomohlo akurát k slabšiemu priemeru hodnotenia filmu....(19.4.2006)

[6/10] (Concord, Sequoia, Warner Bros.) (Technicolor /// Produkce: Raymond Chow, Paul M. Heller, Bruce Lee, Fred Weintraub /// Scénář: Michael Allin /// Kamera: Gil Hubbs /// Hudba: Lalo Schifrin)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](26.1.2008)

• Houdini

NFR 2004(29.12.2004)

• Phobia

Kung-fu kult 70. let Bruce Lee mě po celé dětství míjel - slyšela jsem o něm mluvit, viděla jsem jeho fotky, ba dokonce jsem si nad postel vyvěsila plakát. Ovšem poprvé jsem více než útržek z filmu s touto akční ikonou viděla až včera večer a dopadlo to dle očekávání: "Drak přichází" se s rozpačitým odkašláváním (přesněji za směšně přehnaných zvuků úderů, všemožného povřískávání, chroptění, ječení a kníkání) prošoural okolo a odešel, aniž by vyvolal víc než pozvednuté obočí a pár pobavených uchechtnutí. Málo platné, už mi dávno není dvanáct: šablonovitý příběh, černobílé postavy, herecké výkony na úrovni maňáskového divadla, to v současné době osloví asi jen nejzatvrzelejšího nostalgického fandu. Jako kulisa k usínání film jakž-takž obstál... vlastně při té vzpomínce zívám ještě teď. 39%(10.5.2010)

• - Bruce Lee byl omylem při špatném načasování v souboji proti Bob Wallovi pořezán rozbitou lahví. Uměla láhev totiž nebyla k dispozici. (Epistemolog)

• - Bruce Lee během natáčení zranil Jackieho Chana úderem do hlavy jednou ze svých bojových holí. Jackie Chan v jednom rozhovoru řekl, že šlo o jedno z nejbolestivějších zranění v jeho kariéře. S Brucem Lee měl přislíbenou další spoluúčast v jeho filmech, bohužel Bruce Lee brzy na to zemřel. (Epistemolog)

• - Úvodní titulky filmu trvají 8 minut. (Witta)