Drak přichází

Lung zang fu dau

Drak prichádza

Akční / Krimi

Hong Kong / USA, 1973, 98 min

nejlepší film s Bruce Lee!(29.5.2008)

• RHK

Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(11.1.2010)

Pro mě zůstává nejlepším Bruceovým filmem jeho prvotina Velký šéf. Od Draka jsem očekával trošku více, hlavní záporák je asi nejslabším bojovník s kterým se kdy Bruce Lee v závěrečném zúčtování utkal. Akce se mi také zdálo být málo. Ale zbytečně tady kibucuju, rozhodně další povedená akční pecka nejlepšího bojovníka všech dob.(24.7.2011)

Asi můj nejoblíbenější Bruce Leeho film, díky jeho výkonu bojových umění, skvělé atletické postavě, charismatickému Johnu Saxovi a drsnému Bolo Yeungovi. Film plný skvělých rubanic a krásných asiatek:)(6.10.2011)

Filmový koktejl namíchaný z hongkongských bojových filmů, bondovek a s citací Wellese na závěr. Bruce Lee měsíc po dokončení tohoto filmu za nevyjasněných okolností zemřel...(15.5.2011)

• - V úvodní bojové scéně, kdy Bruce Lee zápasí se Sammo Hung Kam-Boem, zaskakuje ve dvou případech Leeho Wah Yuen. (Epistemolog)

• - Kien Shih, který hraje Hana neuměl anglicky, během natáčení pouze přeříkával repliky, tak jak nejlépe dovedl, ve filmu ho nadaboval Keye Luke. (Witta)

• - Bruce Lee byl během natáčení pětkrát zraněn. (Witta)