Hra smrti

Game of Death

The Game of Death

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Hong Kong / USA, 1978, 85 min

Bruce Lee a žlutá kombinéza, kterou jsem posléze zahlédl v Tarantino Kill Bill vol. 1 a snad můj první film s Brucem, který jsem kdysi dávno, ale sakra dávno viděl v TV, kdy ho TV Nova vysílala v brzkých ranních hodinách. Hodně naivní akčňárna-rubačka, ale je to prostě Bruce, nejde to nemilovat, kvůli té poslední 20ti minutovce.(27.9.2011)

Bál jsem se, že se první půlka moc nezdála jenom mě, ale vidím, že je to názor většiny. Pomalejší rozjezd se pořád zlepšuje a zlepšuje až nakonec přijde scéna ve věži a ta je tak úchvatná, že se každému fanouškovi Bruce musí zatajit dech a už jen pro to to stojí za to.(18.11.2008)

• kitano

Dokoncenie Bruce Leeho filmu bolo priam nutnostou. Tisice jeho fanusikov po celom svete hladoveli po dalsom filme s Bruceom. Nemohlo to vsak dopadnut inak ako biedne. Bruceho "dvojnik" sa snazi ako sa da, avsak tak, ako uz nikdo nezaspieva ako Luciano Pavarotti, tak nikto uz nebude bojovat ako Bruce Lee. Film sam o sebe by az tak hrozny nebol, kedby nebol takym hnusnym zneuctenim a zneuzitim Brucea. Film je porekladany zabermi z Bruceovych filmov a vrcholom je scena, v ktorej ma dabler na tvari pripevnenu papierovu podobizen Brucea. Dalsou urazkou je zostrihanie toho co Bruce stihol natocil tak, aby to pasovalo do provizorneho pribehu. To je priam ruhanie a plytvanie nenapodobitelneho materialu. A vrcholom je pouzitie materialov z Bruceovho pohrebu, kde je zaber aj na jeho mrtvolu! A to pritom pribeh nieje ani o Bruceovi samotnom. Fuj. Dakujem vam pekne vy parchanti vychcany. Zabudnite na tento humus, na toto neuveritelne zneuctenie Bruceovej pamiatky. Kludne si vystacim s 32 minutami filmu, ktore Bruce stihol dostat do finalnej podoby (tak ich mate moznost vidiet v dokumente Cesta bojovnika, pripadne na bonusovom DVD tohto filmu) . Tie su dokonale. (0/10)(6.9.2007)

• YURAyura

Mne to prislo docela o nicem - sice je tam pekna prehlidka stylu, ale chybi tomu myslenka, scenar a humor. Ale to bychom toho chteli asi po KF filmech trochu moc ;]] Pravdou taky je drtiva vetsina je jich jeste horsich, tak ted budho rad...(15.6.2005)

4 hvezdy jen za závěrečné souboje které natočil pravý Bruce Lee.(16.11.2008)

• - Režisér Robert Clouse napsal scénář pod pseudonymem Jan Spears. (Epistemolog)

• - Ve filmu jsou použity záběry z pohřbu Bruce Lee. (Epistemolog)

• - K filmu byly natočeny 3 různé konce. (jurama525)