poster

Hra smrti

 • Hong Kong

  Game of Death

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Hong Kong / USA, 1978, 85 min

 • D.Moore
  odpad!

  Málokterý druh umění je mi tak vzdálený jako umění bojové (dokonce ani současné malířství), ale to není to, proč Hře smrti dávám hodnocení, jaké jí dávám. Tím pravým důvodem je neúcta k člověku, v tomto případě k vřískajícímu Bruci Lee, který už byl pět let po smrti... A stejně, jak se zdá, natáčel. Samozřejmě, že kvůli penězům - ovšem tentokrát kvůli penězům pro jiné. Snímek je absurdní splácanina všeho možného, bojové scény nudí, zvrácený příběh (zápletku ohledně smrti oblíbeného herce musel vymyslet někdo s mimořádně morbidním smyslem pro humor) zaráží, nelogičnosti bijí do očí. Ano, v závěru se dočkáme trojnásobného zdlouhavého souboje, ve kterém je Bruce Lee opět Bruce Lee, ale ruku na srdce - jsou ty scény v něčem úžasné (když pominu fakt, že v jedné Lee kromě vřískání hudrá jako krocan)? Nemyslím si. Říkáte si, proč jsem se na Hru smrti vlastně díval? Kvůli hudbě Johna Barryho. Ano, v úvodních titulcích se mi líbila, ale jinak musím uznat, že se jeden z mých nej skladatelů tentokrát příliš nevytáhl a kromě toho jednoho motivu příliš zajímavého doprovodu nesložil. Jenže on by si to tenhle film stejně nezasloužil.__P.S. Vidím dobře, že existuje i druhý díl??(9.12.2013)

 • Shaqualyck
  ****

  Rozkošně béčkoidní kaskadérská „plošinovka“, ve které si přiměřeně infantilní divák dosytosti užije naštvaného Bruce, motorky i kultovní žlutou teplákovku, která před časem tolik učarovala Quentinu Tarantinovi. Film, kde si akce permanentně podává ruku s naivitou, ale který prostě má (hlavně ve videoherním závěru) své nezanedbatelné kouzlo, které můj srdeční sval prostě nemůže ignorovat :)(11.11.2009)

 • Tony.cs
  *****

  Proč se ve hře Tekken objevuje Marshal Law (Bruce Lee) právě ve žluté soupravě? Asi pocta.(26.11.2011)

 • K.I.N.G.
  ****

  Bál jsem se, že se první půlka moc nezdála jenom mě, ale vidím, že je to názor většiny. Pomalejší rozjezd se pořád zlepšuje a zlepšuje až nakonec přijde scéna ve věži a ta je tak úchvatná, že se každému fanouškovi Bruce musí zatajit dech a už jen pro to to stojí za to.(18.11.2008)

 • MaedhRos
  **

  Škoda, že tehdy neexistovala DVD - těch pár (opravdu dobrých) natočených scén by se vrzlo někam jako bonusovej materiál - a téhle příšernosti bychom zůstali milosrdně ušetřeni.(11.4.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace