poster

Citrónový sad (festivalový název)

 • Izrael

  Etz Limon

 • slovenský

  Citrónovník

  (festivalový název)
 • anglický

  Lemon Tree

Drama

Izrael / Německo / Francie, 2008, 106 min

Režie:

Eran Riklis
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • rockwoman
  ****

  "Stromy jsou jako lidi. Oni také mají duši a cítí." ...Tak s tím souhlasím a Salmě, která si ve svým životě prožila víc smutku, než radostných dnů, jsem tolik přála, aby vyhrála nad lhostejností a ubránila si svůj voňavý rodinný klenot. Chválím Hiam Abbass, která do své filmové role vdechla hrdost, smutek a zralou krásu ženy.(16.5.2014)

 • eLeR
  ****

  Veľmi príjemný a citlivý film o jednej silnej žene, ktorá bola taká skutočná hlavne vďaka výkonu Hiam Abbass. Odporúčam s ňou aj túto výbornú vec http://www.csfd.cz/film/233009-nezvany-host/(7.11.2014)

 • Radko
  *****

  Máme na výber: politika, výstavba, racionalizmus, blahobyt, uhladenosť, kariéra a snaha meniť pravidlá sveta - to na jednej strane, a na druhej strane: príroda. Každý z nás si musí vybrať. Inak to nejde. O tomto je Citrónovník predovšetkým - o snahe zachrániť krásny sýtozelený sad plodiaci množstvá šťavnatých žltých citrusov pred vyrúbaním. Bola tam aj politika a symbolické znázornenie konfliktu, ale i ten múr v závere rozdeľoval skôr spôsoby vnímania svojho okolia než politické, či národnostné postoje.(5.12.2008)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $569,672Tržby Celosvetovo $7,198,109(21.10.2009)

 • emma53
  ****

  Já jsem většinou skeptická, co se týká filmů podle skutečné události, ale v tomhle případě jsem mile překvapená velmi věrohodně a citlivě natočeným příběhem o ženě, která se nebála a bojovala ze všech sil za nesmyslnost pro ní tak krutého rozhodnutí. O to víc jsem Salmu obdivovala, protože ani její nejbližší jí v tomhle nesnadném boji moc nepodporovali, buď z důvodů strachu či východních tradic, kde by žena měla být víc než poddajná a ani dětmi, zcela zaneprázdněnými jinými věcmi a tudíž lhostejnými k problémům své matky. Hiam Abbass hrála Salmu tak uvěřitelně, že jsem tu její příchuť trpkosti, která z ní vyzařovala po celou dobu, prožívala s ní. Jak to všechno dopadne bylo celkem předvídatelné, ale byl to moc dojemný film, který si určitě zaslouží větší pozornost.(13.7.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace