poster

Tulák z širých plání

 • český

  Tulák z horských plání

 • USA

  High Plains Drifter

 • slovenský

  Tulák z vysokých plání

 • slovenský

  Tulák zo šírych plání

Western

USA, 1973, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bachy
  ****

  Dollarová trilogie je pro mě modlou. Právě proto rád mě velmi zajímá každý snímek, kde je Clintův střelec a je mi vcelku jedno, o co půjde. Hlavně, ať se drsně tváří, má klobouka a střílí. Tulák požadavky splňoval mírou vrchovatou. Ovšem kvalitně je to jinde než Leoneho veledíla. Druhá polovina snímku se nějak moc táhne a jelikož si Eastwood nepřizval Morriconeho, aby ty táhlejší pasáže doplnil dokonalou muzikou, začne Tulák nudit. Naštěstí se scénáristé vytasili se vcelku originálním příběhem a jedním skvělým nápadem, který prozrazovat nebudu. Právě proto ponechám hvězdičky 4, i když oči mhouřím pořádně.(11.10.2009)

 • RHK
  ****

  Jeden ze 100 nejlepších westernů - 100 Greatest Western Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Bezejmenný cizinec pokrytý prachem mlčky a pomalu přijiždí do městečka v poušti za ostrého zvuku kopyt svého koně. Otřese se jen při zvuku rány bičem. Zamíří do saloonu a k lazebníkovi. Během dalších pěti minut odpráskne tři muže, kteří se ho pokoušeli zabít, a znásilní otravnou děvku. Rázem se tak stává žádaným pistolníkem, který má zachránit město plné zbabělců od zkázy. Od pomsty tří vracejících se propuštěných vězňů... Mysteriozní western režírovaný a bravurně zahraný drsným Clintem Eastwoodem. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=B-lN-hMzjTE(28.8.2009)

 • Chrustyn
  **

  Velice slabý western na kterém si Clint Eastwood poprvé vyzkoušel jaké to je western režírovat a zároveň v něm i hrát. Na filmu je vidět, že se asi hodně učil od mistra Leoneho, se kterým natočil úspešnou "dollarovou" trilogii. I zde se setkáváme s bezejmenným "hrdinou", který se dostává do zapadlého městečná ve kterém se mu nedostane zrovna vřelého přijetí a hned po příjezdu už má na kontě tři mrtvoly. Avšak tentokrát není tento hrdina žádný sympaťák ale dalo by se říci, že to je svině a po chvíli si město doslova zotročí. Možná by ani nevadilo, že se této postavě nedají držet palce a víceméně mi bylo jedno jestli ho někdo sejme nebo ne ale film jako celek nedokáže ničím zaujmout. Vůbec tu není žádná westernová atmosféra podbarvená nějakou zajímavou hudbou a o akci se ani rozepisovat nebudu jelikož té je ve filmu naprosté minimum. Ale rozhodně Clintovi odpustím jelikož vím, že má na svém kontě o dost lepší filmy a to i ve westernovém žánru. Ale určitě měl dávat větší pozor když mu Leone vysvětloval jak se točí western.(3.8.2008)

 • Wysch
  ****

  Druhý režijní počin Eastwoodův se nevyvaroval některých drobností. Filmu by rozhodně slušelo svižnější tempo, kamera a koneckonců i nějaký ten dialog, který by vedl sám "bezejmenný" tulák. Nebo to není tulák? Podívejte se až do konce, dá se to vydržet, a snímek vás překvapí celkem mrazivou pointou s jemnou dávkou ironie. Nebo ne?(21.7.2008)

 • cheyene
  **

  Vše začíná jako klasický eastwoodovský western. Postupně se však začíná měnit v dost netradiční podívanou z Divokého západu a původní téměř čtyř hvězdičková záležitost klesala stále níž a níže, až se zastavila na konečných 2*. Nepopírám myšlenku snímku, ani herecké a režijní kvality Clinta Eastwooda, jsem si vědom rozuzlení, které si tvůrci připravili, ale tak nějak pocitově to na vyšší hodnocení nestačí. Možná to je i tím, že mi tentokrát hlavní hrdina nepadl do oka.(21.2.2012)

 • - Natáčení trvalo šest týdnů. (-bad-mad-wolf-)

 • - Natáčení probíhalo v Mono Lake v Kalifornii a v nevadském Winnemucca Lake. (reich)

 • - První western, který si Clint Eastwood i sám zrežíroval. (-bad-mad-wolf-)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace