Vesmír (TV seriál)

Dokumentární

USA, 2007, 56x45 min

Andrew Nock

Matthew P. Hickey

Náučné, zaujímavé, vesmírne, plné úžasných informácií, vysvetlení a teórií. Ako sa hovorí, že vesmír je nekonečný tak aj tém ktoré môžu byť preberané v tomto skvelom dokumente je nekonečne veľa. Aj keď s tým nekonečným vesmírom to nie je až také isté, však :) Ale inak jeden z najlepších dokumentov. Druhá a tretia séria však už trochu "pokulháva" za prvou čo je veľká škoda. Časti o vesmírnych príšerách či sexe vo vesmíre tam veru nemuseli byť :) (90%)(3.10.2010)

odpovědi skoro na všechny mé otázky. ještě bych vylepšila efekty, ale i tak super(4.5.2010)

• otík

Jiný název: Tajemný vesmír. Český překlad Tajemství vesmíru je zavádějící, protože seriál s názvem Tajemství vesmíru je starší a úplně jiný - viz http://www.csfd.cz/film/161684-tajemstvi-vesmiru/. Proto je lepší název Tajemný vesmír, kterým sám český dabing seriál nazývá. Díly: Episoda 1 - 1. Slunce, 2. Mars - Rudá planeta, ....(5.4.2012)

Bezkonkurenčně nejlepší dokumentární seriál o vesmíru, který kdy vznikl. Vše je do podrobna, ale ne nepřehledně vysvětleno pro nás laiky. Záběry, fotografie, animace. Pokud se chcete dovzědět něco o vesmíru, pusťte si tohle.(4.7.2013)

První série byla hodně dobrá, postupně ale kvalita s přibývajícími sériemi klesala a ta poslední nabízí jen senzacechtivé, katastrofické fantasmagorie. Průměr všech dílů je tedy tak na 3 a půl hvězdách, kvůli zběsilým a mým očím nepříjemným animacím, které provázejí celý seriál, jsem se ale rozhodla zaokrouhlit dolů.(10.9.2015)