Tango s komármi je jedinečným výrazom ľudských citov, je v ňom vášeň a napätie, konflikt i súlad pohlaví, dráždenie i bolesť, ako v bodnutí komára, ktorý si neodbytne žiada kvapku krvi, aby mohol prežiť. Tango s komármi je letmým obrazom konfliktov mužov a žien. Rozpletá tajomstvá ľudských osudov, ktoré by mohli dospieť aj k ozajstným drámam. Že tieto sú viac trápnymi nedorozumeniami ako rafinovanými zločinmi je celkom zámerné. Dvaja emigranti prichádzajú po rokoch na pár dní domov, na Slovensko. Karol (Ady Hajdu) sa potrebuje rozviesť, lebo sa chce znovu šťastne a výhodne oženiť. Rudo (Roman Luknár) má na neho nenápadne dohliadnuť, aby nezlyhal. Najala si ho Karolova snúbenica, ktorá chce mať všetko poistené. Po príchode do Bratislavy sa situácia oboch nepredvídane skomplikuje. Minulosť si na nich počkala... (oficiální text distributora)

T2

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $176,967║ Dosť kostrbatý dej, ktorý spríjemňujú miestami vydarené odľahčené scény, len škoda že dej nemá fakt čo dohromady ponúknuť, plus herecké výkony su u niektorých protagonistov mierne mizerné či otravné(Hajdu, Fialová, Hryc, Mokrý). /videl v kine: 40%/ (videl na festivale Cinematik 2009) ()

nunka

Pomaly sa téma migrácie stane štandardou každého filmu točeného na Slovensku. Aj keď Tango s komármi sa snaží, má svoje jasné limity a zostáva len priemerným filmom, na kt. si po čase spomeniem len kvôli masívnej reklame. Komediálnosť precenená, herecké výkony štandardne obstojné, až na pár indivíduí, pri ktorých som mala pocit, že ich zrovna náhodne odchytili na štýl "na a toto mi tu prečítaj"..Scenár zbytočne prekombinovaný, niektoré postavy úplne zbytočné, doteraz som nepochopila ich zmysel (Z. Fialová)..Po odchode z kina som si chcela ísť na druhý deň pozrieť Pokoj v duši, no ešte sa dávam psychicky do poriadku z frustrácie priemerných slovenských snímkov v kinách. ()

Anderton

Podľa mňa je najväčší problém Tanga s komármi a teda jeho achylova päta nerozhodnosť žánru. Chvíľami sledujeme serióznu drámu, v ďalšom zábere potom bláznivú komédiu. Bohužiaľ tieto scény nefungujú dramaticky ani komediálne sami o sebe, ako celok už vôbec. Luther si asi myslí, že jeho puzzle movie si budeme rozpisovať na papieri, aby sme s urobili poriadok v udalostiach a postavách, pochybujem však, že niekto bude mať na to chuť. Mám skôr pocit, že ani herci nevedeli, prečo práve prednášajú to, čo prednášajú a že pri epizódnych postavách ich predstavitelia ani nečítali celý scenár. Pozerať sa na to dá, zmysel to však žiaden nemá. Luknár je tu však fajn, väčšinou mi lezie na nervy. ()

Arsenal83

Tango som veľmi nevidel, za to komárov tu bolo dosť. Respektíve herecké výkony silné ako komár. Okrem Luknára všetko podtrieda. Fialová a Mórová nič len afekt, hlavne u tej prvej. Hajdu je vo vážnej polohe neprirodzený. Nvotová či Mokrý to je snáď výsmech, to tam mohli obsadiť hocijakého okoloidúceho. Súložiaca Radeva zas na svoju úroveň nedôstojná. A o čom bola vlastne zápletka? Nikto netuší. ()

jojinecko

Typický slovenský film!!! Brutálne priemerný (vďaka aspoň za to, že to nebol prúser!..aj keď kamarát pri tom filme zaspal v kine...:) a prázdny ako bublina. Komediálna línia silná ako týždňový čaj, o nejakej dramatickej a akejkoľvek inej línii nemôže byť reč (ak tam mala byť tak sorry!) Herecké výkony držia nad vodou Hajdu, Luknár, Nvotová a Brodská - tí ostatní ako by svoje texty čítali na skúške. Postsynchóny najmä v úvode úplne mimo a najzarážajúcejšia je obrazová kvalita snímku- niečo na spôsob kino screenera- hanba!!! Tango s Komármi je film, ktorý sa dá dopozerať do konca...aj to je niečo.. (?!) ()

mysiak

Sľubný nástup, potom zešup do priemerných slovenských vôd, dvojka Hajdu - Luknár je fajn, ale ich cestu za dobrým filmom hatí slabý scenár plný trápnych a hluchých momentov...a línia s prisťahovalcom je faktický odpad...škoda potenciál bol fajn na čiernu komédiu..miesto toho taký zvláštny mix sa mi dostal ()

01Zuzana10

Na to, ze to je slovenske, nove, nie pre moju vekovu kategoriu som sa az priliz smiala, malo nadavala a uzivala si moju zmatenost. Potesili ma vtipne poznamky, super hudba, kt. mi zial uz ale vyfucala z hlavy /co sa mi pri dobrom pocite z filmovej hudby casto nestava - ze na nu zabudnem/ a .. tak. Rada som opat videla slovenskych hercov. A slovensky film. Verim, ze takymito filmami sa este len rozbiehaju, ze o par rokov na pod. filmy nebudem chodit len zo zvedavosti, ci nasi ludia este nezabudli tocit filmy ale lebo sa budem tesit na spracovane temy, prostredie, styl... Co sa mi nikdy nepacilo na ceskych filmoch som postrehla i tu- bordel. Asik zobrazili len realitu, ale stale to vyzera, ze sme sucast vychodu. A charaktery typu ten cesko-slovensky cloviecik s tmavymi vlasmi. "undergroundovy", ficiaci na trave... to nemam rada. Ale potesil ma Rusin, na kt. som sa bavila a.. bolo radost sa nanho pozriet ;D. Jo.. a ked som sla z kina, nejaka zena rozpravala svojmu partnerovi, ze celkom dobre vystihli skutocnost. Kelu, co ma to caka? Su muzi skutocne taki? __________ /spomenula som si este: zarazilo nas, ze matka Ceska, ale dcera hovori po slovensky. A pridavam sa k nazoru, ze mnohe skutocnosti boli pre divaka mierne matuce a nezrozumitelne. Napr. som nechapala tu zenu na uvod,v akom vztahu bola k Rudolfovi, preco siel na Slovensko atd../ ()

Martin741 odpad!

Dalsi prekrasny dokaz toho, ze jedine, co sa na Slovensku po Perinbabe toci, je jeden vykal za druhym ...... /Zahrada od Sulika tusim iba vybocuje ....../ 0% ()

Petoss1 odpad!

Pokus o slovenskú novodobú komédiu. Prosím Vás! Tak toporné výkony či prihlúply scenár sa len tak nevidí. Film absolútne o ničom. Je to nezáživné, je to ako prd v gatiach, niekomu je z toho zle a štípu z toho oči. 10% ()

lakikaki

Je Tango s komármi ďalším dôvodom na rumenec na tvári Slováka či Slovenky pri zmienke o súčasnej slovenskej filmovej tvorbe? Takmer áno, ale musím sa priznať, že celkovo som príjemne prekvapený. Je to síce film o hovne, ktorý je miestami natoľko nezaujímavý, že divák (ja) stráca(m) záujem počúvať dialógy a radšej len tupo čumí(m) na plátno, ale po niekoľkých dňoch mám z tohto snímku, trochu nepochopiteľne, dobrý pocit. Už len to, že si naň dokážem po takom čase spomenúť je obdivuhodné, ale fakt mám chuť pridať mu aj tretiu hviezdičku. Ale rozum velí: "Nie!" To by museli byť slovenskí herci aspoň schopní (neteatrálne) hrať, slovenskí zvukári synchronizovať obraz zo zvukom(!!!) a predovšetkým slovenskí scenáristi napísať aspoň jeden uveriteľný dialóg. Ale nebudem len kritizovať, našťastie sa dá aj chváliť - hudba je skvelá, len je škoda, že sa po celú dobu opakuje dokola ten istý motív; odhliadnuc od zvyšku hercov (pche) je ústredné trio Luknár-Hajdu-Nvotová(!) skvelé a... a... a hoci tu súpis slovami vyjadriteľných pozitív asi končí, musím znovu prízvukovať, že s niekoľkodenným odstupom mám z Tanga s komármi dobrý pocit. A vzhľadom na dátum a miesto jeho výroby je to pre mňa viac než postačujúce. P.S. pre zasvätených: Trebišovské kino znovu dostálo svojej nie práve pozitívnej povesti a začiatok premietania sa oneskoril o niekoľko minút. Skúsenému premietačovi s mnohoročnou praxou by sa takáto začiatočnícka chyba stávať už nemala, ale v lokálnych podmienkach, ohromne zaostalých oproti štandardu, je niečo také predvídateľné a v istej miere akceptovateľné. Našim čitateľom však rozhodne odporúčame návštevu iného kina, pre skutočne kvalitný zážitok sa vyplatí navštíviť necelých 60 kilometrov vzdialené Košice a pri uspokojení sa s podpriemernými podmienkami pripadá do úvahy tiež návšteva neďalekého kina vo Vojčiciach, ktoré je oproti tomu Trebišovskému výrazne lacnejšie. [49%] ()

rudeboy

Veľmi príjemný počin slovenskej kinematografie, ktorému však musím strhnúť jednu hviezdičku za nadmerné množstvo postáv a motívov. Moje veľké uznanie patrí mladej Tereze Nvotovej za výborný výkon. ()

pugs

"Dneska sa už berú len lezby a buzeranti." CINEMATIK 2009 Nie. Slovenský film nemá už úroveň. Tých 97 minút som prežíval s naprostým utrpením, aké mohlo byť. Bolo to ako 2 a pól hodiny a ešte k tomu by som zarátal aj prestávku. Síce je tu pár podarených vtípkov, ale je fakt, že je to nuda až na kopec. 3/10 ()

wikus

Tak a máme tu slovenský film. Som veľmi zvedavá na hodnotenia ostatných, ale skúsim túto tému otvoriť mojím názorom. Film by som hodnotila tak na 60%. Niektoré slovenské filmy sú naozaj dobré, ale tento je bohužiaľ iba priemerný. Luther si zvolil celkom tažkú tému na spracovanie, vytvoriť film o vzťahoch medzi ľudmi nie je také jednoduché. Mne vo filme chýbala nejaká vážnejšia zápletka, ktorá by ma donútila stresovať sa nad tým, ako to celé dopadne. Co sa týka hereckého obsadenia, najviac ma zaujala Tereza Nvotová. Bola mladým oživením filmu a myslím si, že jej talent je nepopierateľný. Samozrejme, Tereza Brodská patrí medzi výborné herečky, čo dokázala aj v tomto filme. Výkony Adyho Hajdu a Romana Luknára neboli ničím výnimočné. Zasmiala som sa na niektorých hláškach a scénach(Rudo u urológa), vtipne taktiež znejú niektoré vety Ukrajincov.Ale celkovo boli dialogy spracovane nie velmi kvalitne(miestami nudne) a podstatne znizili kvalitu filmu. Najmenej ma upútala Zuzana Fialová, ktorá zaujala možno tak pánskych divákov výstrihom počas scény, v ktorej sa stretáva s Rudom(Luknár). No nič viac.Jej postava mi do kontextu nesedela a pripadala mi násilne vsunutá. Celkovo je film takým príjemným zrelaxovaním z každodenného života, na ktorom sa zasmejete,no neprinesie vám nič výnimočné.Predpokladám, že nadšenie bude trvať len veľmi krátko a film potom upadne do zabudnutia.Napovedal tomu aj veľmi slabý potlesk po skončení filmu. Co sa týka mna, nie je to jeden z filmov na ktoré budem ešte dlho spomínať.Ale určite nesúhlasím s tými čo tento film ohodnotili ako odpad.. ()

bari68

Dobre prepracované psychológie jednotlivých postáv,skvelí herci a trefné gagy.Jednotlivé prepletené činy a zápletky nie sú ničím výnimočné, nové a ani originálne.Veľká škoda, že kvôli týmto pár faktom je film len veľmi dobrým priemerom. ()

Festival Finále v Plzni zahájí Český mír

Festival Finále v Plzni zahájí Český mír

18.04.2010

Festival českých filmů Finále 2010 se letos uskuteční od 18. do 24. dubna. Zahajovacím filmem bude v předpremiéře uvedený dokument Český mír režisérů Víta Klusáka a Filipa Remundy. Festival v… (více)