Tango s komármi

Komedie / Drama

Slovensko / Česko, 2009, 97 min

• lakikaki

Je Tango s komármi ďalším dôvodom na rumenec na tvári Slováka či Slovenky pri zmienke o súčasnej slovenskej filmovej tvorbe? Takmer áno, ale musím sa priznať, že celkovo som príjemne prekvapený. Je to síce film o hovne, ktorý je miestami natoľko nezaujímavý, že divák (ja) stráca(m) záujem počúvať dialógy a radšej len tupo čumí(m) na plátno, ale po niekoľkých dňoch mám z tohto snímku, trochu nepochopiteľne, dobrý pocit. Už len to, že si naň dokážem po takom čase spomenúť je obdivuhodné, ale fakt mám chuť pridať mu aj tretiu hviezdičku. Ale rozum velí: "Nie!" To by museli byť slovenskí herci aspoň schopní (neteatrálne) hrať, slovenskí zvukári synchronizovať obraz zo zvukom(!!!) a predovšetkým slovenskí scenáristi napísať aspoň jeden uveriteľný dialóg. Ale nebudem len kritizovať, našťastie sa dá aj chváliť - hudba je skvelá, len je škoda, že sa po celú dobu opakuje dokola ten istý motív; odhliadnuc od zvyšku hercov (pche) je ústredné trio Luknár-Hajdu-Nvotová(!) skvelé a... a... a hoci tu súpis slovami vyjadriteľných pozitív asi končí, musím znovu prízvukovať, že s niekoľkodenným odstupom mám z Tanga s komármi dobrý pocit. A vzhľadom na dátum a miesto jeho výroby je to pre mňa viac než postačujúce. P.S. pre zasvätených: Trebišovské kino znovu dostálo svojej nie práve pozitívnej povesti a začiatok premietania sa oneskoril o niekoľko minút. Skúsenému premietačovi s mnohoročnou praxou by sa takáto začiatočnícka chyba stávať už nemala, ale v lokálnych podmienkach, ohromne zaostalých oproti štandardu, je niečo také predvídateľné a v istej miere akceptovateľné. Našim čitateľom však rozhodne odporúčame návštevu iného kina, pre skutočne kvalitný zážitok sa vyplatí navštíviť necelých 60 kilometrov vzdialené Košice a pri uspokojení sa s podpriemernými podmienkami pripadá do úvahy tiež návšteva neďalekého kina vo Vojčiciach, ktoré je oproti tomu Trebišovskému výrazne lacnejšie. [49%](14.4.2009)

• klerik

Nie úplne som pochopil o čo tvorcom išlo. Jazyková rôznorodosť mala zrejme hovoiť o multikúrnosti sveta...(24.1.2010)

• bourec

A pořád dokola to samý.40%.(30.4.2011)

• honajz

Dvě hvězdy vážně jen s odřenýma ušima. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/tango-s-komarmi.html(17.5.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $176,967║ Dosť kostrbatý dej, ktorý spríjemňujú miestami vydarené odľahčené scény, len škoda že dej nemá fakt čo dohromady ponúknuť, plus herecké výkony su u niektorých protagonistov mierne mizerné či otravné(Hajdu, Fialová, Hryc, Mokrý). /videl v kine: 40%/ (videl na festivale Cinematik 2009)(16.9.2009)

• - Natáčanie filmu prebiehalo od 9.9.2007 do 18.10.2007, ale premiéru mal až 20.1.2009 v Bratislave v Palace Cinemas Auparku. (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)

• - Film sa natáčal v lokalitách Bratislava, Podunajské Biskupice, Trnava, Studené, Stupava, Záhorie, Kúty, ale aj v španielskom Madride v Prahe a Brne. (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)

• - Tereza Brodská (Eva Demanová) si pred hraním scenár prečítala iba raz. Drobný problém mala iba v zanedbanom nemocničnom oddelení v Podunajských Biskupiciach, kde sa jej nechcelo obedovať, lebo toto miesto bolo podľa jej slov jedna veľká depresia. (Zdroj: sme.sk) (Raccoon.city)