Tango s komármi

Komedie / Drama

Slovensko / Česko, 2009, 97 min

Veľmi príjemný počin slovenskej kinematografie, ktorému však musím strhnúť jednu hviezdičku za nadmerné množstvo postáv a motívov. Moje veľké uznanie patrí mladej Tereze Nvotovej za výborný výkon.(2.3.2009)

• bourec

A pořád dokola to samý.40%.(30.4.2011)

Na to, ze to je slovenske, nove, nie pre moju vekovu kategoriu som sa az priliz smiala, malo nadavala a uzivala si moju zmatenost. Potesili ma vtipne poznamky, super hudba, kt. mi zial uz ale vyfucala z hlavy /co sa mi pri dobrom pocite z filmovej hudby casto nestava - ze na nu zabudnem/ a .. tak. Rada som opat videla slovenskych hercov. A slovensky film. Verim, ze takymito filmami sa este len rozbiehaju, ze o par rokov na pod. filmy nebudem chodit len zo zvedavosti, ci nasi ludia este nezabudli tocit filmy ale lebo sa budem tesit na spracovane temy, prostredie, styl... Co sa mi nikdy nepacilo na ceskych filmoch som postrehla i tu- bordel. Asik zobrazili len realitu, ale stale to vyzera, ze sme sucast vychodu. A charaktery typu ten cesko-slovensky cloviecik s tmavymi vlasmi. "undergroundovy", ficiaci na trave... to nemam rada. Ale potesil ma Rusin, na kt. som sa bavila a.. bolo radost sa nanho pozriet ;D. Jo.. a ked som sla z kina, nejaka zena rozpravala svojmu partnerovi, ze celkom dobre vystihli skutocnost. Kelu, co ma to caka? Su muzi skutocne taki? __________ /spomenula som si este: zarazilo nas, ze matka Ceska, ale dcera hovori po slovensky. A pridavam sa k nazoru, ze mnohe skutocnosti boli pre divaka mierne matuce a nezrozumitelne. Napr. som nechapala tu zenu na uvod,v akom vztahu bola k Rudolfovi, preco siel na Slovensko atd../(11.4.2009)

• hollci

Slnko v sieti 2010 - 2 nominácie: Najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe - Tereza Brodská, Najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe - Tereza Nvotová(14.9.2013)

• mysiak

Sľubný nástup, potom zešup do priemerných slovenských vôd, dvojka Hajdu - Luknár je fajn, ale ich cestu za dobrým filmom hatí slabý scenár plný trápnych a hluchých momentov...a línia s prisťahovalcom je faktický odpad...škoda potenciál bol fajn na čiernu komédiu..miesto toho taký zvláštny mix sa mi dostal(1.1.2010)