Tango s komármi

Komedie / Drama

Slovensko / Česko, 2009, 97 min

• pugs

"Dneska sa už berú len lezby a buzeranti." CINEMATIK 2009 Nie. Slovenský film nemá už úroveň. Tých 97 minút som prežíval s naprostým utrpením, aké mohlo byť. Bolo to ako 2 a pól hodiny a ešte k tomu by som zarátal aj prestávku. Síce je tu pár podarených vtípkov, ale je fakt, že je to nuda až na kopec. 3/10(14.9.2009)

• Petoss1

Pokus o slovenskú novodobú komédiu. Prosím Vás! Tak toporné výkony či prihlúply scenár sa len tak nevidí. Film absolútne o ničom. Je to nezáživné, je to ako prd v gatiach, niekomu je z toho zle a štípu z toho oči. 10%(10.1.2010)

Na to, ze to je slovenske, nove, nie pre moju vekovu kategoriu som sa az priliz smiala, malo nadavala a uzivala si moju zmatenost. Potesili ma vtipne poznamky, super hudba, kt. mi zial uz ale vyfucala z hlavy /co sa mi pri dobrom pocite z filmovej hudby casto nestava - ze na nu zabudnem/ a .. tak. Rada som opat videla slovenskych hercov. A slovensky film. Verim, ze takymito filmami sa este len rozbiehaju, ze o par rokov na pod. filmy nebudem chodit len zo zvedavosti, ci nasi ludia este nezabudli tocit filmy ale lebo sa budem tesit na spracovane temy, prostredie, styl... Co sa mi nikdy nepacilo na ceskych filmoch som postrehla i tu- bordel. Asik zobrazili len realitu, ale stale to vyzera, ze sme sucast vychodu. A charaktery typu ten cesko-slovensky cloviecik s tmavymi vlasmi. "undergroundovy", ficiaci na trave... to nemam rada. Ale potesil ma Rusin, na kt. som sa bavila a.. bolo radost sa nanho pozriet ;D. Jo.. a ked som sla z kina, nejaka zena rozpravala svojmu partnerovi, ze celkom dobre vystihli skutocnost. Kelu, co ma to caka? Su muzi skutocne taki? __________ /spomenula som si este: zarazilo nas, ze matka Ceska, ale dcera hovori po slovensky. A pridavam sa k nazoru, ze mnohe skutocnosti boli pre divaka mierne matuce a nezrozumitelne. Napr. som nechapala tu zenu na uvod,v akom vztahu bola k Rudolfovi, preco siel na Slovensko atd../(11.4.2009)

• mysiak

Sľubný nástup, potom zešup do priemerných slovenských vôd, dvojka Hajdu - Luknár je fajn, ale ich cestu za dobrým filmom hatí slabý scenár plný trápnych a hluchých momentov...a línia s prisťahovalcom je faktický odpad...škoda potenciál bol fajn na čiernu komédiu..miesto toho taký zvláštny mix sa mi dostal(1.1.2010)

• jojinecko

Typický slovenský film!!! Brutálne priemerný (vďaka aspoň za to, že to nebol prúser!..aj keď kamarát pri tom filme zaspal v kine...:) a prázdny ako bublina. Komediálna línia silná ako týždňový čaj, o nejakej dramatickej a akejkoľvek inej línii nemôže byť reč (ak tam mala byť tak sorry!) Herecké výkony držia nad vodou Hajdu, Luknár, Nvotová a Brodská - tí ostatní ako by svoje texty čítali na skúške. Postsynchóny najmä v úvode úplne mimo a najzarážajúcejšia je obrazová kvalita snímku- niečo na spôsob kino screenera- hanba!!! Tango s Komármi je film, ktorý sa dá dopozerať do konca...aj to je niečo.. (?!)(1.2.2009)

• - Film sa natáčal v lokalitách Bratislava, Podunajské Biskupice, Trnava, Studené, Stupava, Záhorie, Kúty, ale aj v španielskom Madride v Prahe a Brne. (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)

• - Natáčanie filmu prebiehalo od 9.9.2007 do 18.10.2007, ale premiéru mal až 20.1.2009 v Bratislave v Palace Cinemas Auparku. (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)

• - Tereza Brodská (Eva Demanová) si pred hraním scenár prečítala iba raz. Drobný problém mala iba v zanedbanom nemocničnom oddelení v Podunajských Biskupiciach, kde sa jej nechcelo obedovať, lebo toto miesto bolo podľa jej slov jedna veľká depresia. (Zdroj: sme.sk) (Raccoon.city)