poster

Jak se vaří dějiny

 • Slovensko

  Ako sa varia dejiny

 • finský

  Historiaa keittämässä

 • anglický

  Cooking History

Dokumentární

Slovensko / Česko / Rakousko / Finsko, 2008, 88 min

Režie:

Peter Kerekes

Scénář:

Peter Kerekes

Kamera:

Martin Kolár
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slarque
  ***

  Tak nějak mi připadá, že se Peter Kerekes k zajímavým informacím dostal čistě náhodou. Jinak se snaží pokukovat na diváka, inscenuje nesmyslné variace na vyprávění veteránů (viz. smažení kotlet ve vodě za stoupajícího přílivu) a čím dál víc nudí s pitomými „recepty“. Nepříliš zvládnutý film na zajímavé téma, tedy 50%.(26.6.2009)

 • Crawler-D
  ****

  O válkách už se toho napovídalo spoustu, dokumentů pamujících druhou svtěovou válku je víc, než bych dokázal spočítat, ale někdo dostal zajímavý nápad vzít válku z jiného úhlu. Jak by se vedly války, kdyby nebylo jak živit vojáky? Pokud vás někdy tato otázka napadla, tenhle dokument vás nadchne. Očitá svědectví podaná navíc ve zručné dramaturgii rovnovážně kombinující výpovědi aktérů, záběry vaření a archivní výjevy. A nezapomeňte na "špetku soli".(29.10.2010)

 • Premiere_*
  ****

  S kuchaři o válkách vesele i vážně v příliš rozkouskovaném, ale jinak zábavném 'povídkovém' dokumentu.(9.4.2009)

 • amirgal
  *****

  Vojsko, válka, bitvy a politika prostřednictvím kulinářeského zákulisí aneb o čem všem může svědčit jídlo či ti, kteří jej připravují. Co si uvaříme to si taky sníme: Nezapomněli jsme na špetku soli? :)(18.12.2009)

 • Jansen
  *****

  Originální a technicky excelentně provedený dokument. Příběhy „válečných“ kuchařů umě protknuty megalomanskými recepty tvoří opravdu zajímavý pohled na válečné úsilí a obávám se, že i v určitém smyslu krutě pravdivý. Navíc technická stránka dodává filmu zcela novou rovinu. Záběry jsou geniálně zkomponovány, montáž nemohla působit efektněji a exteriéry byly precizně vybrané. Tenhle film našim slovenským sousedům opravdu hodně závidím. [LFŠ 2009](3.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace