poster

Jak se vaří dějiny

 • Slovensko

  Ako sa varia dejiny

 • finský

  Historiaa keittämässä

 • švédský

  Historiekockarna

 • anglický

  Cooking History

Dokumentární

Slovensko / Česko / Rakousko / Finsko, 2008, 88 min

Režie:

Peter Kerekes

Scénář:

Peter Kerekes

Kamera:

Martin Kolár
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sharky
  **

  Naprosto zbytečný film. Neříkám, že musí nutně každý dokument někam směřovat, mít hloubku, posleství nebo aspoň základní myšlenku. úplně by mi stačilo, kdyby to bylo vtipné a zábavné. Zasmál jsem se ale asi dvakrát, za to ty 2*, tím všechna pozitiva končí, jinak se vlastně vůbec nic nedozvíte, není za tím žádný dramaturgický záměr, autor náhodou vyslech pár historek. Navíc jsem z toho dostal hlad. (PS: kamera je možná umělecky hezká, ale zabírá nezajímavou vatu a u dokumentu mi jde mnohem vic o obsah).(15.4.2010)

 • hunty
  ****

  Opravdu jiný a poměrně zajímavý dokument, zaměřil bych ho sice víc na jídlo, ale překvapil mě...(14.4.2010)

 • Radko
  **

  Kuchtíci odkazujú: jedlom sa dá vybudiť vojak k výkonu, a rovnako sa dá jedlom zabiť nepriateľ. Inscenované spomínania vtipne, s nadhľadom a veľkou dávkou subjektivity uvádzajú do kontextu jednotlivé príbehy súvisiace s prípravou jedla pre armádu, čím s prehľadom dáva dokument na držku jednotnej forme väčšiny spomienkových kvázi objektívnych dokumentov s hovoriacimi hlavami ako vrcholom invencie. Žiaľ, zaujímavé informácie dopĺňajú aj krátkodyché, podenkové príbehy a opakované vypointovanie každej epizódy stráca repetíciou vtipnosť, z ktorej ostáva len trpké upozornenie na megalomanskú spotrebu vojenskej mašinérie.(8.9.2009)

 • Crawler-D
  ****

  O válkách už se toho napovídalo spoustu, dokumentů pamujících druhou svtěovou válku je víc, než bych dokázal spočítat, ale někdo dostal zajímavý nápad vzít válku z jiného úhlu. Jak by se vedly války, kdyby nebylo jak živit vojáky? Pokud vás někdy tato otázka napadla, tenhle dokument vás nadchne. Očitá svědectví podaná navíc ve zručné dramaturgii rovnovážně kombinující výpovědi aktérů, záběry vaření a archivní výjevy. A nezapomeňte na "špetku soli".(29.10.2010)

 • Lenny.M
  **

  Čekala jsem naprosto něco jiného, ne tenhle nezáživný dokument s opravdu stupidníma otázkama.(21.11.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace