Mladá, sebevědomá baletka Klára (Zuzana Kanócz) dostane nabídku tančit v jenom z nejlepších baletních souborů na světě. Trénuje jako o život, aby si splnila svůj sen. V této emočně vypjaté době, kdy potřebuje spřízněnou duši, přistihne svého přítele Tomáše při nevěře. Jejich dlouhodobý vztah se rozpadá a složitá rodinná situace vše jen komplikuje… Aby toho nebylo málo, zlomí si nohu a životní sen se jí vzdaluje čím dál víc. Cítí se mizerně a v okamžiku, kdy si myslí, že nemůže být hůř, se setká s charismatickým 54letým chirurgem Rudolfem (Bronislav Wroclawski), se kterým ji spojuje podobný osud. Opustila ho manželka Marta a on se teď stará sám o jejich 13letou dceru. Klára si s ní postupem času vybuduje kamarádský vztah a kariéra pro ni rázem přestává být číslem jedna. Všechno vypadá ideálně, ale jen do chvíle, kdy se opět na scéně objeví manželka Marta…. (oficiální text distributora)

T2

Rozpočet $2,1miliónaTržby Celosvetovo $50,000Zuzana Kanócz je asi najpríjemnejšia a najtalentovanejšia herečka zo Slovenska, vo filme vyťahuje dej na stráviteľnú smutnú drámu mladej ženy hľadajúcej si miesto, kde by mohla skutočne žiť a mať pri sebe silnú osobnosť, životnú oporu. Rovnako ako herečka Zuzana Kanócz dala do filmu veľa aj režisérka Laura Siváková, u nej vznikla prvotná myšlienka filmu už 13rokov pred absolútnym dokončeným filmu, takže na filme je vidieť a aj cítiť jej nesmierny prínos, taktiež umelecké vsuvky sú vo svojom prevedení obohateným pre dej a dotváraju tak určitú hĺbku nosného príbehu mladej ženy. /videl v kine: 60%/ (videl na festivale Cinematik 2009) ()

tron

„Najlepšie veci zažiješ, keď sa prestaneš báť.“ Na jednej strane chápem sťažnosti divákov, že na Slovensku stále robíme len „malé drámy o ľuďoch“. A treba povedať, že pokiaľ majú byť výsledkom sračky á la ROZHOVOR S NEPRIATEĽOM s Alexandrom Bártom, potom skutočne radšej nemať žiadnu kinematografiu. Ak sa ale dráma vydarí, čo je na nej zlé? Netreba na ňu obrovský rozpočet a ponúkne kvalitný psychologický scenár a kvalitné herecké výkony. Netvrdím, že NEBO, PEKLO... ZEM je zázrak, tých jazerných filozofických scén je troška veľa (ale zasa sa Zuzana aspoň často vyzlieka...) a od konca som čakal viac (nástup Jiřího Korna zaujal, no po ňom som čakal dramatickejšiu bodku) a scenár sa nevie rozhodnúť, či má vypovedať o nevere, rodičoch, deťoch, sestrách, bratoch alebo balete. Je to príbehovo zbytočne neukotvené a to sa mi na slovenských scenároch nepáči: stále sa snažia pochytať v jednom filme čo najviac králikov (viď. podobne nezmyselne prekombinované ŽENY MÔJHO MUŽA so Studenkovou). Tak či tak, výsledok ma bavil, Kanóczová na to má (ale mala by si čím skôr nájsť „svojho“ režiséra, ktorý z nej vytlčie niektoré jej herecké zlozvyky, ktoré všade opakuje, napr. jej spôsoby „prejavu hnevu“), Latinák na to má, aj Ivan Martinka na to má, má to peknú kameru, solídne dialógy, uchádzajúce postavy a Kanóczová je viac nahá, ako oblečená, takže palec hore. ()

castor

„Nejlepší věci zažiješ, když se nebudeš bát.“ Docela mě těšila málomluvnost celého snímku. Když totiž v některých scénách hlavní hrdinové pronášejí nejrůznější dialogy, mnohdy to tahá za uši. Příběh, ve kterém se talentovaná baletka Klára najde, je tak trochu postavený na vodě a nejednou sklouzává ke karikatuře. Je poslepovaný ze smolných momentů hlavní hrdinky, chybí mu nosný děj, což je škoda, protože náběh na něco víc tam určitě byl. Přesto je snímek jedním z nejpříjemnějších filmových překvapení našich (mnohdy na zajímavé tituly vzduchoprázdných) východních sousedů. Potěší nejen Zuzana Kanócz a pár režijních nápadů, ale i třeba minimalistická hudba, která dokazuje, že se dá vystačit i s jedním nebo dvěma motivy. Tahle půldruhá hodinka nikomu neublíží.. ()

gogo76

Ak niečo stojí za pochvalu, tak určite výkon Z. Konócz a fakt dobrá a príjemne melodická hudba. Zvlášť ma zaujal jeden hudobný motív na piáno, kto videl film, určite vie, ktorý myslím, pretože zaznie viackrát. Príbeh skôr priemerný, pre dnešné časy typický - o vzťahoch. Osobne mám týchto česko-slovenských filmoch o vzťahoch až po krk, ale občas sa to dá podať prijateľne a to je tento prípad. Keď som o filme počul prvýkrát, hovorím si, čo tam ten J. Korn chce. Po filme mu však dlžím ospravedlnenie. Zahral to celkom slušne a toho španielskeho teploša som mu zbaštil. Spomínanú skladbu som na youtube nenašiel, škoda. 60%. ()

Jordan

fíha, vôbec nie také zlé, ako mi to bolo prezentované, je to taký veľmi jednoduchý a priamočiary ženský film, nekoná sa žiadne veľké umenie ani príliš hlboké posolstvá, občas príde nejaká barlička, ktorá možno pôvodne bola vybudovaná v scenárovej zložke precízne, ale ťažké a ťažkopádne slovenské podmienky a dlhá doba od scenára k vzniku filmu (tento scenár začala Laura Siváková písať už na škole, vyhrala s ním súťaž Cena Tibora Vichtu) spolu s produkčnými faktormi sa mohli podpísať pod to, že nie všetko šlo hladko, ale na slovenské pomery a debut to pokladám ako dobrú vec. ()

Anderton

Tak neviem, či film neohodnotiť vyššie, keďže sa mi relatívne páčil a som Slovák. Lenže ja sa nikdy nedokážem zmieriť so scenáristickou barličkou, akou je nepravdepodobná náhoda. No a v Nebi je ich teda požehnane. Vlastne sa vyskytnú vždy, keď začne dej stagnovať. Nie je to len problémom tohoto slovenského filmu, ale skôr problémom našej kinematografie všeobecne. Nemám však problém s autenticitou, i keď je značne pochybná, lenže myslím si, že zahraničné filmy vnímame autentickejšie iba vďaka tomu, že tamojšie prostredie nepoznáme. Klára sa chová často z mužského pohľadu nelogicky, ale to je pre nás mužov logické, pretože je žena. A zaujímalo by ma, čo bolo na tom lekárovi tak neodolateľné, že ho chcela každá do postele. Všetkým mojim známym ženám by pripadal extrémne slizký. Záver vyšumí bohužiaľ do stratena bez ohľadu nato, čo chcela režisérka povedať. ()

swamp

Zuzana Kanócz není Natálka a Nebo, peklo... zem není Black swan. Přesto to není nejhorší, jen škoda, že s hlavní hrdinkou jsem celou dobu nesympatizoval ani za mák. A taky zrovna nebyly "k užitku" ty toporné dialogy a poloviční herectví některých zúčastněných. ()

meave

V mnohom súhlasím s Ivončou. Dlhá predlhá nuda, ktorá mi navyše podvodnými zábermi zbytočne naznačovala to, čo bolo aj tak povedané. Nedozvedela som sa nič nové a snaha napchať všetky extrémne typy do jednej snímky pôsobila na mňa násilne. Najobyčajnejšia bola snáď Klára - no koľkí sa s ňou dokážu stotožniť? No neviem..ja asi nie. Ja mám štvorky... (práve teraz som dosiahla úroveň cieľového diváka). ()

Slarque

Slovenský film trpí podle všeho podobnými problémy jako český. Jednak je to absence dramaturgie, díky které jsou filmy všelijak rozhárané, a pak práce s product placementem. Tady občas drhnou dialogy, nahá Zuzana Kanócz sice vypadá skvěle, ale stejně už jsem ke konci při těch podvodních záběrech otáčel oči v sloup, a scénář naši Kláru chvíli stíhal sérií nepravděpodobných nehod, aby za chvíli vypadal jako klasická červená knihovna. Škoda, že se režisérka a kameramani musejí babrat s reklamami na auta a pak je šroubovat do celovečerního filmu. Nakonec to z toho trčí jako péra z gauče. :-/ ()

dopitak

Patrně nejerotičtější současná československá herečka ve zřejmě nejlepším slovenském filmu posledních pěti let. Víc není co dodat. Snad krom toho, že pán doktor měl pravdu, alespoň co se ňader Z. K. týče. ()

Flego

Hľadanie samej seba hlavnej predstaviteľky Kláry je zasadený do kompaktného diela, kde sa využívajú klasické postupy pre podobný typ filmu. Vzťah, nevera, rozchod, zopár epizódnych odbočiek, nový vzťah, poučenie. Na začiatku je zvolené rýchlejšie tempo, ale čím ďalej sa Klára zaplieta do životných situácií, tým sa tempo spomalí - a našťastie si ho drží až do konca. Ak si divák zvykne na toto tempo, dokáže lepšie vnímať hrdinkine pocity a nálady. Pekné mi pripadali sekvencie plávania pod vodou, hlavne pokus o vynorenie sa. O to viacej mi pripadali zbytočné scény ( smrť ) a hlavne mentorská scéna s Kornom na záver. To je divák naozaj trubka, že nič nechápe ? Nebo, peklo... zem je pekná metafora Klárinho života a je len na škodu, že sa nedokázal zbaviť zbytočných scén. ()

anderson

Za prsia ZUZANY KANÓCZ. A za to, že LAURA nepoužila podobnú techniku nakrúcania ako pri svojom debute. Scenár je každopádne plný klišé a mňa naozaj zaujíma, kedy sa v slovenských (a českých) filmoch prestanú riešiť idiotské "vzťahové" námety vhodné tak do PANELÁKu a ORDINÁCIE. (28.4.2009) ()

Ten Druhy

Nechcem spoilerovať, ale keď si to rozmením na drobné, ukáže sa hodnota. Klára má priateľa staršieho ako jej otec, ktorý má frajerku mladšiu než ona. Klárina matka čaká dieťa... To sú teda bizarné, neprirodzené a na slovenské pomery určite absurdné vzťahy. V rodine sa môžu vyskytnúť jednotlivo, ale v takejto divokej kombinácii? Filmy, v ktorých spí každý s každým sú pre mňa málo dôveryhodné. Herci môžu hrať najlepšie ako vedia, no s telenovelistického základu sa veľa vyťažiť nedá. ()

grogodil

Na to, že sa na Slovensku urodí veľmi málo filmov, tak mám v nich solídny bordel, pretože všetky sú na jedno brdo... Ale aspoň ten názov je tentokrát trefný. Prišiel som k tomu síce až asi po úvodných 15 minútach, takže predpokladám, že to šlo ešte o tú nebeskú časť, v ktorej ešte nikto neprekukol, že režisérka nemá o čom rozprávať a že zvyšok filmu sa v podstate už prdlajz stane, lebo to, čo som videl bolo už len nudné peklo, pripomínajúce akúkoľvek časť akéhokoľvek súčasného slovenského "dramatického" seriálu. ()

Martin741

Vzdy sledujem kazdu sracku, co vznikne v tunajsich koncinach s dobrou vierou, ze snad este sme schopni natocit aspon nieco na sposob Vlcich Dier/Svaka Ragana alebo nedajboze kult typu Klaivo na Carodejnice. A vzdy sa s kazdym novym filmom totalne sklamem. Vzdy a furt a zasa sklamanie. Reziserka Laura Sivakova a jej Nebo-Peklo-Zem je zas len dalsi z rady podpriemernych/priemernych filmov, ake tu mozeme lopatami prehadzovat. 7 % ()

E=mc2

videné včera na bažant kinematografe. no..čo povedať aby to človek vystihol jedným slovom.. Booooooorriiiiinnnggg! :) Nikdy som nemusel herečky, ženy, ktoré hrajú svojimi hrudnými prednosťami a vďaka tomu si ich zafixujem do pamäte. Spolu s Táňou parí Zuzana medzi najkrajšie slovenské herečky, žiaľ obidve to dokazujú svojimi prednosťami :) a nie tak herecky, hoci potenciál majú obrovský..Čo sa týka príbehu, ženy režisérky sa mám pocit nevedia odosobniť od toho čo robia, fakt bez urážky :) Dej nevie vtiahnuť a ja ako divák zostávam chladný a je mi fuk čo sa s Klárou stane,až do chvíle kedy nevidím jej prsia a znova ožijem, ale žiaľ potom je to už len o tom kedy ich uvidím znova a znova..ale keďže som vcelku zdraví, odišiel som v polovici bo sadomasochista nie som. Kebyže si aspoň tá Klára myslí že ten poliak je úplný hajzel a bola v tom cel.ú dobu a potom na konci by sa ukázalo že oj bol ten dobručký a že to ženské slepačie myslenie sa mýlilo a zistilo že ahaa aj dobrý chlapi sú berem to..Ale takto, hm vlastne možno to tak aj skončilo, kto vie :) ()

dr.fish

Trampoty jedné mladé holky. Za nic na světě se jí prostě nedaří. Když se to jednou všecko pěkně sejde najednou, je potřeba udělat něco nečekaného, aby se z toho člověk vymotal. Jelikož je ale třeba vždycky uklidit především v sobě samém, proces se obvykle dost vleče. Zuzana Kanocz zvládla roli výborně, fajn se na ní dívá a film samotný, jakkoliv kostrbatý příběhem, mi dával smysl až do samého konce. Potěšilo...80% ()

Autogram

Keď je scenár priblblý, tak to môžu zachrániť už len... vnady Zuzany Kanócz. A aj zachraňujú, pretože sa tak film dá príjemne dopozerať, ale tri hviezdy mu za to nemôžem dať. ()