Mladá, sebevědomá baletka Klára (Zuzana Kanócz) dostane nabídku tančit v jenom z nejlepších baletních souborů na světě. Trénuje jako o život, aby si splnila svůj sen. V této emočně vypjaté době, kdy potřebuje spřízněnou duši, přistihne svého přítele Tomáše při nevěře. Jejich dlouhodobý vztah se rozpadá a složitá rodinná situace vše jen komplikuje… Aby toho nebylo málo, zlomí si nohu a životní sen se jí vzdaluje čím dál víc. Cítí se mizerně a v okamžiku, kdy si myslí, že nemůže být hůř, se setká s charismatickým 54letým chirurgem Rudolfem (Bronislav Wroclawski), se kterým ji spojuje podobný osud. Opustila ho manželka Marta a on se teď stará sám o jejich 13letou dceru. Klára si s ní postupem času vybuduje kamarádský vztah a kariéra pro ni rázem přestává být číslem jedna. Všechno vypadá ideálně, ale jen do chvíle, kdy se opět na scéně objeví manželka Marta…. (oficiální text distributora)

Jordan

fíha, vôbec nie také zlé, ako mi to bolo prezentované, je to taký veľmi jednoduchý a priamočiary ženský film, nekoná sa žiadne veľké umenie ani príliš hlboké posolstvá, občas príde nejaká barlička, ktorá možno pôvodne bola vybudovaná v scenárovej zložke precízne, ale ťažké a ťažkopádne slovenské podmienky a dlhá doba od scenára k vzniku filmu (tento scenár začala Laura Siváková písať už na škole, vyhrala s ním súťaž Cena Tibora Vichtu) spolu s produkčnými faktormi sa mohli podpísať pod to, že nie všetko šlo hladko, ale na slovenské pomery a debut to pokladám ako dobrú vec. ()

tron

„Najlepšie veci zažiješ, keď sa prestaneš báť.“ Na jednej strane chápem sťažnosti divákov, že na Slovensku stále robíme len „malé drámy o ľuďoch“. A treba povedať, že pokiaľ majú byť výsledkom sračky á la ROZHOVOR S NEPRIATEĽOM s Alexandrom Bártom, potom skutočne radšej nemať žiadnu kinematografiu. Ak sa ale dráma vydarí, čo je na nej zlé? Netreba na ňu obrovský rozpočet a ponúkne kvalitný psychologický scenár a kvalitné herecké výkony. Netvrdím, že NEBO, PEKLO... ZEM je zázrak, tých jazerných filozofických scén je troška veľa (ale zasa sa Zuzana aspoň často vyzlieka...) a od konca som čakal viac (nástup Jiřího Korna zaujal, no po ňom som čakal dramatickejšiu bodku) a scenár sa nevie rozhodnúť, či má vypovedať o nevere, rodičoch, deťoch, sestrách, bratoch alebo balete. Je to príbehovo zbytočne neukotvené a to sa mi na slovenských scenároch nepáči: stále sa snažia pochytať v jednom filme čo najviac králikov (viď. podobne nezmyselne prekombinované ŽENY MÔJHO MUŽA so Studenkovou). Tak či tak, výsledok ma bavil, Kanóczová na to má (ale mala by si čím skôr nájsť „svojho“ režiséra, ktorý z nej vytlčie niektoré jej herecké zlozvyky, ktoré všade opakuje, napr. jej spôsoby „prejavu hnevu“), Latinák na to má, aj Ivan Martinka na to má, má to peknú kameru, solídne dialógy, uchádzajúce postavy a Kanóczová je viac nahá, ako oblečená, takže palec hore. ()

Ten Druhy

Nechcem spoilerovať, ale keď si to rozmením na drobné, ukáže sa hodnota. Klára má priateľa staršieho ako jej otec, ktorý má frajerku mladšiu než ona. Klárina matka čaká dieťa... To sú teda bizarné, neprirodzené a na slovenské pomery určite absurdné vzťahy. V rodine sa môžu vyskytnúť jednotlivo, ale v takejto divokej kombinácii? Filmy, v ktorých spí každý s každým sú pre mňa málo dôveryhodné. Herci môžu hrať najlepšie ako vedia, no s telenovelistického základu sa veľa vyťažiť nedá. ()

grogodil

Na to, že sa na Slovensku urodí veľmi málo filmov, tak mám v nich solídny bordel, pretože všetky sú na jedno brdo... Ale aspoň ten názov je tentokrát trefný. Prišiel som k tomu síce až asi po úvodných 15 minútach, takže predpokladám, že to šlo ešte o tú nebeskú časť, v ktorej ešte nikto neprekukol, že režisérka nemá o čom rozprávať a že zvyšok filmu sa v podstate už prdlajz stane, lebo to, čo som videl bolo už len nudné peklo, pripomínajúce akúkoľvek časť akéhokoľvek súčasného slovenského "dramatického" seriálu. ()

gogo76

Ak niečo stojí za pochvalu, tak určite výkon Z. Konócz a fakt dobrá a príjemne melodická hudba. Zvlášť ma zaujal jeden hudobný motív na piáno, kto videl film, určite vie, ktorý myslím, pretože zaznie viackrát. Príbeh skôr priemerný, pre dnešné časy typický - o vzťahoch. Osobne mám týchto česko-slovenských filmoch o vzťahoch až po krk, ale občas sa to dá podať prijateľne a to je tento prípad. Keď som o filme počul prvýkrát, hovorím si, čo tam ten J. Korn chce. Po filme mu však dlžím ospravedlnenie. Zahral to celkom slušne a toho španielskeho teploša som mu zbaštil. Spomínanú skladbu som na youtube nenašiel, škoda. 60%. ()

• Ďalší variant názvu filmu bol Sfumato(Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)
  • Porota najstaršieho festivalu nezávislých filmov v texaskom Houstone udelila snímke v apríli 2010 ocenenie Golden REMI Award v kategórii Pôvodná dráma, čo je druhé najvyššie ocenenie v kategórii hraných filmov. (Flego)
  • Distribučný slogan k filmu znel: "Môžeš sa utopiť, alebo vyplávať". (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)