Cesta draka

Akční / Komedie / Krimi / Drama / Thriller

Hong Kong, 1972, 95 min

Bruce Lee

Bruce Lee

Bruce tu nosí takový černý triko s černejma kalhotama a vypadá v tom fakt namakaně. Bitky jsou fajn hlavně kvůli Bruceovu kňučení. Scéna jak Chuck vystupuje z letadla je fakt namakaná a dneska se tomu člověk aspoň pořádně zasměje. No a finální fight Bruce vs. extrémně chlupatej Chuck to musíte vidět.(30.6.2005)

I po těch letech skvělý film. Viděno již nespočetněkrát. Při závěrečném duelu s Norrisem mi vždy tuhne krev v žilách...(2.6.2009)

Nie úplne fungujúca zmes nevtipnej komédie, Leeovho moralizovania a namakaných akčných scén, ktoré vrcholia súbojom s už vtedy komickým Chuckom Norrisom. Bruce Lee bol ale sympaťák!(18.5.2013)

Tento film má jasný a jediný ťahák a tým je súboj Bruce Lee vs Chuck Norris. Ani jeden nevedel hrať, čo platí stále najmä u Chucka, pretože Bruce neskôr vychytal dramatickú pózu. Celý film je v podstate len prešľapovanie na mieste striedané s drobným posúvaním sa smerom dopredu. Tak vyzerala vtedajšia producentská stratégia. Diváka nechať pekne čakať a čakať, a na záver ho ohromiť niečím sehr cool. Norris vtedy ešte hladko oholený, ale odhaľujúci medvediu hruď a Bruce Lee predvádzajúci zvuky celého dažďového pralesa. Pre moje detstvo nevyhnutná filmová skúsenosť.(11.11.2013)

Mé první setkání s legendou jménem Bruce Lee. Ze začátku filmu jsem nevěřil svým očím, čekal mě totiž sled legračních scének, jako vystřižených z nějakého sitcomu (jen předtočený smích chyběl), které provázela - především ve chvílích gagové pointy - naprosto nepopsatelná hudba. Po čase jsem si na tenhle styl docela zvykl, a hlavně při výstupech "čtyřprocentní" pravé ruky (nejvíc ze všeho mi připomínal digitálního Gluma, ale s tím rozdílem že měl vlasy) velkého gangsterského šéfa mě pan režisér B.Lee měl asi tam, kde mě mít chtěl. Po nějaké době došlo samozřejmě i na to hlavní, tedy souboje, a závěrečný duel Bruce Lee vs. Chuck Norris opravdu stálo zato vidět. Abych nezapoměl. Pro všechny milovníky východoasijské krásy - ve filmu vystupuje velmi, ale velmi pěkná čínská děva.(6.10.2004)

• Bruce Lee

• - Z anglické verze byla vystřižena bojová scéna, ve které Bruce Lee použije nunčaky. (Caelos)

• - Bruce Lee osobně dohlížel na nahrávání soundtracku a dokonce hrál i na jeden nástroj. (Caelos)

• - Chuck Norris za celý film nepromluví. (vojtaruzek)