Cesta draka

Akční / Komedie / Krimi / Drama / Thriller

Hong Kong, 1972, 95 min

Bruce Lee

Bruce Lee

Cesta draka je sice po bojové stránce vynikající, ale jinak zcela průměrná...(3.7.2008)

Neskutečně komický příběh i herecké výkony, nostalgie na mě v tomto případě neplatí, slušné hodnocení dávám jen kvůli Bruce Leemu, chlupáči Chucku Norrisovi a střihači filmu, který má rád kočičky. Kdo neviděl, neuvěří. 5/10(18.9.2011)

Sice ne nejlepší film s Brucem Lee, ale stejně i přes své stáří velice koukatelná záležitost. Nepochybně velmi cheesy a naivní vzhledem k současné kinematografii, ale nikoli vyloženě hloupé... a díky Brucovi i s Chuckem na konci ani náhodou nudné. I přes prostou výpravu a úspornou choreografii mají totiž jejich souboje náboj a duši, což ani dnes není samozřejmé. 7/10(12.10.2010)

• Divočák

Je mi to líto, ale Cesta draka si bohužel nezaslouží vyšší hodnocení. Bruce je sice sympaťák, ale většinu filmu se snaží hrát si na komika a výsledkem toho je, že chvilkama působí jako retard. Navíc byl asi tak unešený ze svého režijního debutu, že mu vůbec nepřišlo, že scénář vyprávějící nám o strýčkově vydírané restauraci je naprosto debilní a tak nás místo akce po celou dobu cpe zbytečnými prázdnými žvásty. I to by se ale dalo zkousnout, kdyby nám to pak aspoň vynahradil v efektních soubojích. Ty se ale bohužel až na finální bitku s chlupatcem Norrisem nekonají, a tak si z Cesty draka místo úžasného zážitku z pohledu na umění téhle kung-fu legendy odnášíte pouze pronuděných sto minut a slastný pocit z toho, že Chuck Norris konečně dostal pořádně na prdel.(2.6.2007)

• zputnik

Jako malý chlapec bych po takovém filmu nebyl 14 dní k zastavení. Ze dvou topůrek bych si nadělal nunčáky; z kusu plechu nastříhal hvězdice a na každého bych házel svojsky vyzývavý pohled... a dnes? Dnes bohužel sedím u compu a píši tento nemile nemilý komentář. Uznávám, že to Bruce Lee s kung-fu uměl; že byl a dodnes je Legendou, Pojmem. Ale jeho fušování do režisérského řemesla mi připadá imho tristní; přinejmenším v tomto filmu. Opomenu duchaprostou zápletku - divák to v tomto žánru vcelku snadno odpustí. Nenapadá mně však nic, co by bylo na tomto filmu filmařsky v pohodě. Předně: šíleně mně znervózňovala především kamera. Tak takhle jsem kameru ještě "ujíždět" neviděl. Chvílemi jsem přemýšlel, jestli při natáčení za tou kamerou vůbec někdo stojí. A pokud ano, jestli kameraman netrpí nějakou specifickou chorobou ztráty perpektivy, zacíleni nebo tak podobně. Pokud bylo nezabírání nebo jen okrajové zabírání "hlavního bodu děje" záměrem nebo pokusem o novou filmařskou techniku, tak s odstupem více než čtvrt století můžeme směle říct, že se tato technika neosvědčila. ;o) Herecké výkony? Jsem vcelku zvyklý na onu jakousi východoasijskou "teatrálnost" ve filmech... toto však bylo i na mně příliš velké sousto. Teatrálnost se mi vytratila a zbylo čiropouhé přehrávání. Shrnuto a podtrženo: S odstupem let jsem si myslel, že si u tohoto filmy nostalgicky zavzpomínám na mé dětské opojení z kung-fu filmů... dostavilo se bohužel jen zklamání a rozčarování.(25.4.2005)

• Bruce Lee

• - Z anglické verze byla vystřižena bojová scéna, ve které Bruce Lee použije nunčaky. (Caelos)

• - Jedná se o první zápornou roli Chucka Norrise. (Epistemolog)

• - Celý film se natáčel bez zvuku. Zvuk a dabing byl doplněn po natáčení. (Epistemolog)