poster

Cesta draka

 • Hong Kong

  Meng long guojiang

 • anglický

  Fury of the Dragon

 • Slovensko

  Cesta draka

 • USA

  The Way of the Dragon

Akční / Komedie / Krimi / Drama / Thriller

Hong Kong, 1972, 95 min

Režie:

Bruce Lee

Scénář:

Bruce Lee
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • seeker23
  ***

  Já bych ani tak nekritizoval špatný scénář (to bývá v jistém smyslu často kladem hk filmů), ale prostě fakt, že v Římě se jaksi pro Bruce nevyskytují vážní soupeři. Jistě, že on nikdy nedostává nakládačku a je jednička od začátku, nemusí tudíž půl filmu trénovat a může se tak cele věnovat práci na mytologizaci sebe sama, ale když poti němu stojí banda italských hipíků vedená plesnivým dědkem jehož hlavním pohůnkem je teplý číňan? A pak se nakonec zjeví Chuck, který vůbec není záporákem, ale najatým férovým chlapíkem, a přesto je až nemilosrdně zlikvidován? sice první pořádný souboj, ale sympatie k bruceovi tu skoro polevují. no tedy jak jsem se těšil, tak je to velmi rozpačité...(13.2.2008)

 • Legas
  ***

  Kdyby nebylo Bruce Leeho, označil bych film za ubohou slátaninu pro videopůjčovny. Scénář podle klasické šablony má za úkol pouze udělat v "příběhu" místo pro několik šarvátek. Bruce Lee naštěstí válí. Když si uvědomíte, kolik střihů, kaskadérských výkonů a digitální triků potřebují tvůrci dnešních bojových filmů, tak musíte výkon této legendy jednoznačně ocenit.(1.3.2005)

 • Lavran
  *****

  Citový výlev strýčka Wanga při překvapujícím zvratu před finální bitkou, nevypočitatelný mafiánský boss, který nectí žádná pravidla, bezejmenní gangsteři ala Village People, ultradrsné hlášky v bizarní míchanici angličtiny a kantonštiny, opičí skřeky megarychlého borce Bruce Lee a komplexně chlupatý Chuck Norris, který by si mohl nárokovat roli Beasta z X-Menů. A co takhle scéna, kdy Chuck vystupuje z letadla?! Bránice nestíhá...(10.1.2008)

 • Davies182
  ****

  Bruce Lee to strašně dával a dívat se na jeho snímky byla slast. Když se konečně i k nám kdysi dostala tahle akční nálož plná suprových bojových umění, bralo to dech.(29.4.2009)

 • Dever
  ***

  Soundtrack Joseph Koo: 1. The Way Of The Dragon ,2. The Dragon Arrived In Roma ,3. The Dragon's Way Of Fight ,4. Sharp Shooting ,5. The Way Of The Dragon ,6. The Big Guy ,7. The Threat ,8. The Trap ,9. Big Fight At The Colosseum ,10. The Way Of The Dragon (Finale) ,11. The Way Of The Dragon (Instrumental) ,12. My Way Of King Fu ,(9.6.2011)

 • Bruce Lee

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace