Cesta draka

Akční / Komedie / Krimi / Drama / Thriller

Hong Kong, 1972, 95 min

Bruce Lee

Bruce Lee

I po těch letech skvělý film. Viděno již nespočetněkrát. Při závěrečném duelu s Norrisem mi vždy tuhne krev v žilách...(2.6.2009)

Bruce je zde fakt vtipný, pár vtipných momentů.. bojové scény jsou tu parádní a nejlepší třešnička na dortu Bruce vs. Chuck. Paráda.(24.3.2013)

Kung-fu legenda? Bruce Lee určitě ano, ovšem tento film nikoliv. Velice špatný scénář, amatérská režie a místy to dokonce i kameraman, s prominutím, posral. Některé momenty jsou až komické, což sice není úplně na škodu, ale je smutné, když si uvědomíme, že to tak autoři (resp. Bruce Lee) pravděpodobně nechtěli. Bruce Lee je úžasný bojovník, neuvěřitelně rychlý, obratný i silný a k natočení všech jeho soubojů nepotřeboval zádné speciální triky, bohužel k zabavení diváka po dobu celovečerního filmu to vůbec nestačí... Paradoxně nejlegendárnějším aspektem filmu se tak stane monstrózně chlupatá hruď Chucka Norrise, díky které s přihmouřenýma očima ty 3 hvězdičky nakonec dám. PS: Všiměte si, že ten klučina má chlupatá i záda :) 5/10(13.6.2008)

Rozpaky. Jak jsem byl nadšený z Drak přichází, tohle byla dost studená sprcha - záchodový humor, nulová zápletka, trapné postavy, hodně pochybná filmařina. Na ty tři hvězdičky to vytáhlo Bruceovo charisma a závěrečný souboj s Chuckem Norrisem (obzvlášť moment, kdy mu Bruce depiluje srst z hrudi). 50%(11.1.2008)

• zputnik

Jako malý chlapec bych po takovém filmu nebyl 14 dní k zastavení. Ze dvou topůrek bych si nadělal nunčáky; z kusu plechu nastříhal hvězdice a na každého bych házel svojsky vyzývavý pohled... a dnes? Dnes bohužel sedím u compu a píši tento nemile nemilý komentář. Uznávám, že to Bruce Lee s kung-fu uměl; že byl a dodnes je Legendou, Pojmem. Ale jeho fušování do režisérského řemesla mi připadá imho tristní; přinejmenším v tomto filmu. Opomenu duchaprostou zápletku - divák to v tomto žánru vcelku snadno odpustí. Nenapadá mně však nic, co by bylo na tomto filmu filmařsky v pohodě. Předně: šíleně mně znervózňovala především kamera. Tak takhle jsem kameru ještě "ujíždět" neviděl. Chvílemi jsem přemýšlel, jestli při natáčení za tou kamerou vůbec někdo stojí. A pokud ano, jestli kameraman netrpí nějakou specifickou chorobou ztráty perpektivy, zacíleni nebo tak podobně. Pokud bylo nezabírání nebo jen okrajové zabírání "hlavního bodu děje" záměrem nebo pokusem o novou filmařskou techniku, tak s odstupem více než čtvrt století můžeme směle říct, že se tato technika neosvědčila. ;o) Herecké výkony? Jsem vcelku zvyklý na onu jakousi východoasijskou "teatrálnost" ve filmech... toto však bylo i na mně příliš velké sousto. Teatrálnost se mi vytratila a zbylo čiropouhé přehrávání. Shrnuto a podtrženo: S odstupem let jsem si myslel, že si u tohoto filmy nostalgicky zavzpomínám na mé dětské opojení z kung-fu filmů... dostavilo se bohužel jen zklamání a rozčarování.(25.4.2005)

• Bruce Lee