poster

Cesta draka

 • Hong Kong

  Meng long guojiang

 • anglický

  Fury of the Dragon

 • Slovensko

  Cesta draka

 • USA

  The Way of the Dragon

Akční / Komedie / Krimi / Drama / Thriller

Hong Kong, 1972, 95 min

Režie:

Bruce Lee

Scénář:

Bruce Lee
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • B!shop
  ****

  Jeden z lepsich filmu Bruce Lee, ale za ciste akcni bych ho neoznacil. Bruce se tu pripitomele usmiva, dela blbce atd. Je to tak pul na pul s komedii. Na soubojich, je videt jejich doba vzniku. Jasne Bruce kolem sebe mlati vyborne, ale nemoh sem si pomoct a ani jednou jsem neuveril, ze ten uder skutecne dopadl. A do toho ty zvuky - Bruceovo pisteni a mlaskani hadru, ktery ma ukazat jak jsou rany silny. Hvezdicku pridavam za mladeho Norrise, kterej dostane pekne pres hubu.(17.2.2005)

 • sinp
  ***

  Koloseum posloužilo jako nikdy.... Bruce Lee byl bojovník v tom pravém slova smyslu a Chuck Norris na to doplatil opravdu silně. Ve svém autorském odkazu se chopil režie a dokonce i scénáře. Jeho bojové umění perfektně vynikne i v dnešních časech samolibého Lundgrenova máchání bouchačkou, jenže jinak si tenhle kultovní chlapík prostě neví rady. Jeho režie je tápáním po památkách doma v Hong Kongu určitě exotické Itálie a scénář lavíruje od vtipných vsuvek (Bruce nebyl marný herec, ale přehrává děsně) po nashromáždění co nejhojnějšího počtu postav a jejich následného mluvení z cesty (tyto chvíle jsou dost útrpné). Proti akčním scénám a té závěrečné v první řadě člověk neřekne slova. Naneštěstí jenom o tom ten film není a Bruce Lee nahlodává diváka, když spustí první bitku až po dlouhé půlhodině. Uznávám historické kvality, kapesníčky pamětníků a originalitu (kamera je šílená, ale super). Jenže dneska to chce i trochu pochopení, jinak bych šel ještě o něco níž.(12.7.2009)

 • klerik
  ****

  Zásadný film. Finále s Chuckom Norrisom je legendárne, ale dnes trochu smiešne. Klasická čínska kriminálka...(11.3.2006)

 • Ilicka
  **

  Je smutné, že vás legendární film utahá natolik, že už ze souboje extra zarostlého Chucka a vysvaleného Bruce nemáte naprosto nic. V hlavní roli neherci, nedoostřující kamera a pitomý scénář.(18.7.2013)

 • MM_Ramone
  ***

  Tang Lung, zvaný Dragon, prichádza pomôcť svojim krajanom priamo do kolísky európskej civilizácie, do Ríma. Vydiera ich miestna mafia, ktorá sa snaží zničiť ich rodinnú, azijskú reštauráciu. Snímok zo zlatého fondu hong kongskej filmovej produkcie. Klasika svojho žánru. Akčný, bojový film so slaboduchým scénarom, hlúpymi dialógmi a s legendárnym majstrom kung-fu Bruce Lee v hlavnej úlohe. Ten vo finálnej scéne, v ruinách Kolosea, nakope aj mladého Chucka Norrisa, ktorý si tu zahral zápornú postavu amerického nájomného bojovníka Colta. ***(4.3.2010)

 • Bruce Lee

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace