Cesta draka

Hong Kong, 1972, 95 min

Bruce Lee

Bruce Lee
  • Divočák

Je mi to líto, ale Cesta draka si bohužel nezaslouží vyšší hodnocení. Bruce je sice sympaťák, ale většinu filmu se snaží hrát si na komika a výsledkem toho je, že chvilkama působí jako retard. Navíc byl asi tak unešený ze svého režijního debutu, že mu vůbec nepřišlo, že scénář vyprávějící nám o strýčkově vydírané restauraci je naprosto debilní a tak nás místo akce po celou dobu cpe zbytečnými prázdnými žvásty. I to by se ale dalo zkousnout, kdyby nám to pak aspoň vynahradil v efektních soubojích. Ty se ale bohužel až na finální bitku s chlupatcem Norrisem nekonají, a tak si z Cesty draka místo úžasného zážitku z pohledu na umění téhle kung-fu legendy odnášíte pouze pronuděných sto minut a slastný pocit z toho, že Chuck Norris konečně dostal pořádně na prdel.(2.6.2007)

Ty souboje nejsou zase úplně nejlepší, hlavně v některých momentech je až moc patrný že se netrefuje a kope půl metru před něj, ale v tehdejší době to musel být asi opravdu bomba. Bruce Lee je tam jako z jiný planety je nejmíň o třídu rychlejší než všichni ostatní a ani Chuck Norris na něj ani zdaleka nestačil (to asi ještě necvičil na total gymu).Je to hodně jednoduchej příběh na kterým je vidět že to psal Bruce Lee, hold to neni žádnej spisovatel, ale skvělej kung fu master(24.2.2005)

Z každého momentu tohoto film je znát, jak moc se Bruce Lee snažil natočit dobrý film, což se mu, i přes snad až příliš jednoduchý scénář (to se však filmu o bojových uměních vyčítat moc nedá) podařilo. Akční scény jsou dostatečně dynamické a důležitou roli tu dostává i humor, jehož hlavním nositelem je právě Lee. Snaží se svého hrdnu ukázat jako jakéhosi “kung-fu – Chaplina“. V úvodní sekvenci z letiště. Vychází z motivu cizince, který neumí místní řeč, díky čemuž dochází k úsměvným chvilkám. Film vrcholí slvanou bojovou scénou s Cuckem Norrisem. Je to spíš béčko, ale maximálně sympatické, s proklatě cool hrdinou. Co víc si přát?(18.2.2005)

..celkom ma fascinuje, ake postavy bruce hra..taky mily, tichy usmievavy..drsnak..posobia trochu priblblo..ale z neho samotneho taky pocit nemam..najma ked kuknete, co secko ma pod palcom a ako to vyzera..(24.7.2007)

Zásadný film. Finále s Chuckom Norrisom je legendárne, ale dnes trochu smiešne. Klasická čínska kriminálka...(11.3.2006)

• Bruce Lee

• - Bob Wall se do filmu dostal vlastně náhodou. Přiletěl společně Chuckem Norrisem jako kamarád. Když ho Bruce Lee uviděl, řekl: "Fajn že jsi tu, mám pro tebe roli!" (Caelos)

• - Před bitvou v Koloseu údajně Chuck Norris posiloval na objem, aby vedle útlého soupeře působil ještě mohutněji. (Hans.)

• - Bruce si ve filmu občas pohvizduje melodii zvanou "Hrdina s malým nožem", která byla o dva roky později použita v jednom TV seriálu. Bruce Lee ji znal proto, protože jejím autorem je Joseph Koo, autor soundtracku k Cestě draka. (Caelos)