Cesta draka

Akční / Komedie / Krimi / Drama / Thriller

Hong Kong, 1972, 95 min

Bruce Lee

Bruce Lee

Neskutečně komický příběh i herecké výkony, nostalgie na mě v tomto případě neplatí, slušné hodnocení dávám jen kvůli Bruce Leemu, chlupáči Chucku Norrisovi a střihači filmu, který má rád kočičky. Kdo neviděl, neuvěří. 5/10(18.9.2011)

Mé první setkání s Brucem Leem a nedopadlo to vůbec špatně. Samozřejmně jsem o Leem toho hodně slyšel ale jeho filmům jsem se vyhýbal z prostého důvodu a to, že nemusím hong kongské filmy. Jenže jednou ten čas příjít musel. Tento film je povedený. Jednoduchá zápletka, která má hlavu i patu. Bruce Lee, tedy, co ten předvádí, co se bojového umění týče, to není možné. Taková rychlost, taková síla!! Je velká škoda, že zemřel tak předčasně. Všechno na mně působilo dost dobře, až tedy na jednu vyjímku a to v podobě Chucka Norrise. Když se tam objevil poprvé, no dobře!! Ale poté, když ukázal svá chlupatá záda, tak se mi chtělo dost hodně smát!!! Cesta draka určitě patří mezi klasiku žánru.(29.9.2007)

Film plný bojových umění a to skutečně umění! Představí se zde mnoho vynikajících bojovníků, z nichž za zmínku stojí MISTR Bruce Lee a Chuck Norris. Kdo má rád asijská bojová umění, tak by si tento snímek určitě neměl nechat ujít. Film Cesta draka je snad možné označit za "otce" tohoto žánru. Můžeme vidět, jak to vypadá, když se na plátně utkají dva opravdu skvělí bojovníci (myslím závěrečný boj Bruce vs. Chuck). Troufám si říct, že Bruce Lee posloužil jako předloha při vytváření počítačové hry Mortal Kombat. Scéna v Koloseu určitě patří mezi to nejkultovnější a nejikoničtější, co v tomto žánru vzniklo.(9.6.2008)

I po těch letech skvělý film. Viděno již nespočetněkrát. Při závěrečném duelu s Norrisem mi vždy tuhne krev v žilách...(2.6.2009)

• movie

Okey, těch 5* od spousty uživatelů je tu skutečně mimo. Děsný scénář (mj. komické momenty jsou velice špatné), hrozná režie, kamera (stále rozmazaná) a ještě otřesnější herecké výkony. Celá CESTA DRAKA je vpodstatě cca. 80 min dlouhé čekání na závěrečnou (a jinak tedy výbornou) bitku Bruce Lee a Chucka Norrise, který tu jediný podává celkem seriózní herecký výkon (dost možná poslední ve své kariéře). Jenže tuhle bitku si můžete pustit na youtube a čas s CESOU DRAKA tak rozhodně marnit nemusíte.(26.1.2008)

• Bruce Lee