B.T.K.

• Česko Umučit a zabít (více)

Skutočný príbeh masového vraha Dennisa L. Radera, ktorý takmer tridsať rokov systematicky mučil a zabíjal svoje obete. Malé stredoamerické mesto Wichita skrýva mimoriadne temnú minulosť. V 70. rokoch minulého storočia narušila tunajší pokojný život rad brutálnych vrážd. Spáchal ich sériový vrah, ktorého nazvali BTK - prezývka zdôrazňovala, že svoje obete zväzoval (Bind), mučil (Torture) a zabíjal (Kill). Po siedmej vražde zrazu zmizol a obyvatelia Wichity sa zúfalo usilovali vrátiť k normálnemu životu. Po štvrťstoročí sa však vrah znovu objavil a mesto opäť zachvátila atmosféra hrôzy. Nikto netuší, že tento odporný vrah sa volá Dennis Rader a žije navonok normálnym životom, je manželom a otcom, pracovníkom bezpečnostnej služby a predsedom chrámového zboru. Jeho druhý život je plný krvi, hrôzostrašných zločinov a nepríčetnosti. (oficiální text distributora)

klukluka

To tristní hodnocení neodpovídá kvalitě filmu. Odráží se v něm (podle mě) spíš ta přehnaná krutost násilných scén. Tušil jsem, že to nebude pěkná podívaná, ale přesto mě to zaskočilo. Mám za to, že tahle americká béčka bývají obvykle jaksi ohleduplnější, resp. opatrnější. Tady se to naopak ještě záměrně zveličovalo - z lidí krve jak z mamuta, krvácející oči v důsledku dušení... Co ale mně osobně vadilo na B.T.K. ze všeho nejvíc, byla absence snahy zachytit podivnou chronologii Raderova běsnění. To sestávalo ze dvou fází a byl mezi nimi několikaletý výpadek. Podobné projekty by podle mě měly mít dokumentární charakter a příkladně tuto konkrétní jednotlivost považuji v Raderově případě za velmi podstatnou. Dozvěděli jsme se o jeho jisté osobnostní schizofrenii, proč se ale na několik let odmlčel, o tom ve filmu není vůbec nic, což je velká chyba. ()

mysiak odpad!

Čo povedať k B.T.K....je to v prvom rade lacná amátersky urobená hororová sračka podľa skutočnosti...hlavný hrdina, resp. herec mi bol nesympatický od prvého momentu zobrazenia sa na obrazovke...digitálna kamera, ktorá umocňovala dojem minima peňazí...a ten koniec...bol už prisilná káva...všetkých hercov, a tých čo na tomto filme pracovali prosím zviazať, mučiť a zabiť! ()

ecceHOMMO

Príbeh nieje skutočný...je len vytvorený na motívy skutočného sériového vraha....A tak ako nieje skutočný samotný príbeh, nie je skutočnosťou ani fakt že sa jedná o horor ( to bol asi vtip...akurát že nepodarený....)...snímok samotný má charakter TV filmu...a slovenský dabing ( v ktorom som ho zhliadol) mu asi príliš nepomohol.....Vadilo mi však zbytočné preskakovanie v čase, niekedy zmätené obrázky....slabá atmosféra....absencia akéhokoľvek napätia..... ()

necisty

Hrůza:)! Ne kvůli zpracování, to si alespoň jednu hvězdu zaslouží aspoň za souvislost, nebo některé herecké výkony. I když občas se hýbalo to co se hýbat nemělo:). Ale spíš je strašné to o čem ten film je. Opravdu to nemůžu doporučit, spíš jsem si tím odbyl film, který jsem nechtěl jen tak smazat, ani nevím kde se mi to na PC vzalo. Možná jsem velký ciťa, ale fuj prostě:). ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Atmosféra 8/10 Prostředí 7/10/// +Kane Hodder, hodně hustá a napínavá atmosféra, oproti jiným hororům originální (námětem, výběrem hlavní role, kamerou) -uspěchaný závěr, cca v poslední minutě mi unikalo o co šlo/// Myslím si že těm co mají rádi horory a dobrou atmosféru se tohle bude líbit. Není to žádná nesmyslná teen vyvražďovačka kde vrahem může být kdokoliv. Naopak vraha znáte od počátku a jen žasnete jak se dokáže tvářit za jiných okolností úplně přirozeně, nenápadně a žít normálně a jen čekáte kdy znova udeří. To že je to na základě skutečnosti je o to mrazivější./// Celkem 75%/// ()

• Skutečný Dennis Lynn Rader vraždil v letech 1974 až 1991. Zatčen byl ale až v roce 2005. Během dvoudenních výpovědí vyšlo najevo, že Rader trpěl několika sexuálními úchylkami. Podle vyšetřovatelů si už v mládí oblékal ženské šaty a rád týral a věšel zvířata. Obžaloba Radera vinila z osmi vražd. On sám se však přiznal k deseti činům. Rader dostal desetkrát doživotní trest. (pornogrind)
  • Skutečný D. L. Rader tvrdil, že ho ovládali démoni a sexuální fantazie. (pornogrind)