Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anderton
  ***

  Krok do tmy som nevidel v kine, ale pozeral v televízii a ešte v HD. Takže jeho televíznosť mi až tak neprekážala. Páči sa mi, že je to jeden z mála filmov, ktorý sa aspoň pokúša o vyrovnávanie sa s národnou minulosťou a nie je to prostredníctvom nejakého veľmi jednoducho čitateľného scenára. Bohužiaľ ten "krok do tmy" je až esenciou, ako scenáristicky neurobiť zásadný zvrat filmu, jeho problém je v tom, že akonáhle je nám niečo ukázané, tak vieme, čo sa stane o pár minút neskôr. Asi treba viac pozerať kvalitnejšie zahraničné produkcie a nájsť spôsob, ako sa podobným jednoduchým riešeniam vyhnúť. Ale herci sú obstojní, najmä Donutil a máme tu dve celkom sexi neopozerané herečky. Nepopieram však, že v kine by to mohlo byť väčšie sklamanie, divák sa tam musel pri tej strohej výprave cítiť trochu nepatrične.(1.9.2014)

 • Enšpígl
  ***

  Složtiost lidských vztahů umocňuje ještě atmosféra poválečné doby a nástupu komoušů ke korytům. Hezká ukázka lidských povah, která rozehrává několik jednotlivých minipříběhů, které spojuje válečná minulost. Nebylo to špatné, ale k větší dramatičnosti se to chtělo více pomazlit se scénařem a nedělat tmavý záběry v případě flashbacků z válečné minulosti hlavních hrdinů, protože když nikomu není pořádně vidět do obličeje, člověk se nemusí vždycky dobře orientovatv otázkách co, kde, jak. Kristýnka kvůli který jsem se na film díval je hrozně hezká herečka, ale zrovna tady si nejsem úplně jist jejím talentem a to měla jasně největší prostor ve filmu. Slovenští kolegové jsou zde až příliš kritický, neříkám že je to na filmový ceny, ale atmosféra nebyla špatná a dialogy taky napsal žádnej pekař ve výslužbě.(30.8.2014)

 • Malarkey
  **

  Nebejt některých herců, tak bych u tohodle filmu asi po pár minutách zvadnul. Přitom námět se tváří i poměrně zajímavě. Horší je ale zpracování, který je neuvěřitelně nudný, sterilní a nezajímavý. Každopádně klobouk dolů nad tím, jak do sebe Slováci šli. Takhle tvrdí na sebe nejsme snad ani my, Češi. Těšil jsem se na poválečnou atmosféru rozbouřené země a tu jsem bohužel nedostal. Každopádně i tak si cením snahy.(17.8.2015)

 • klerik
  ***

  Celkovo ide o malý projekt, kde sa vysporiadavame s našou históriou viac ako s osudmi postáv. Už sa teším, keď prekonáme toto obdobie točenia "komunistami zakázaných tém" a začneme nakrúcať skutočné filmy s poriadnym dramatickým nábojom. Ako kritika systému OK, ako sonda do duše ľudí ľahký priemer...(7.9.2014)

 • Slarque
  **

  Jak vystavět psychologické drama bez postav, na kterých by divákovi záleželo? Těžko. Takže tu je zase jen sbírka křivd, tezí apod. Všichni jsou svině, tak proč být lepší. Snad jen postavy Moniky Haasové a Mariána Geišberga se z nenápadité šedi trochu vymykají. Jinak jen další ušlechtilá nuda.(16.8.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace