Krok do tmy

Rozostavaný dom

(neoficiální název)

Slovensko, 2014, 120 min

Celkovo ide o malý projekt, kde sa vysporiadavame s našou históriou viac ako s osudmi postáv. Už sa teším, keď prekonáme toto obdobie točenia "komunistami zakázaných tém" a začneme nakrúcať skutočné filmy s poriadnym dramatickým nábojom. Ako kritika systému OK, ako sonda do duše ľudí ľahký priemer...(7.9.2014)

Složtiost lidských vztahů umocňuje ještě atmosféra poválečné doby a nástupu komoušů ke korytům. Hezká ukázka lidských povah, která rozehrává několik jednotlivých minipříběhů, které spojuje válečná minulost. Nebylo to špatné, ale k větší dramatičnosti se to chtělo více pomazlit se scénařem a nedělat tmavý záběry v případě flashbacků z válečné minulosti hlavních hrdinů, protože když nikomu není pořádně vidět do obličeje, člověk se nemusí vždycky dobře orientovatv otázkách co, kde, jak. Kristýnka kvůli který jsem se na film díval je hrozně hezká herečka, ale zrovna tady si nejsem úplně jist jejím talentem a to měla jasně největší prostor ve filmu. Slovenští kolegové jsou zde až příliš kritický, neříkám že je to na filmový ceny, ale atmosféra nebyla špatná a dialogy taky napsal žádnej pekař ve výslužbě.(30.8.2014)

To nejlepší, co jsem letos viděla. #finaleplzen(13.5.2015)

• xxmartinxx

Není třeba řešit křivdy minulosti, když tu máme před sebou křivdu současnosti - tento film. Příšerné ve všech ohledech od herců přes televizní vzhled a příšerné postsynchrony po plytký a křečovitý děj. Nebrat!(21.10.2014)

• Malarkey

Nebejt některých herců, tak bych u tohodle filmu asi po pár minutách zvadnul. Přitom námět se tváří i poměrně zajímavě. Horší je ale zpracování, který je neuvěřitelně nudný, sterilní a nezajímavý. Každopádně klobouk dolů nad tím, jak do sebe Slováci šli. Takhle tvrdí na sebe nejsme snad ani my, Češi. Těšil jsem se na poválečnou atmosféru rozbouřené země a tu jsem bohužel nedostal. Každopádně i tak si cením snahy.(17.8.2015)

• - Film sa natáčal v okolí Uhrovca a na Jankovom vŕšku a tiež blízko Bratislavy v dedine Šenkvice. Interiérové scény sa takisto nakrúcali v bratislavskom Študentskom domove Svoradov. (BathoryMan)