Hra smrti 2

Si wang ta

Game of Death II

Akční / Mysteriózní

Hong Kong, 1981, 86 min

Podvod na diváky pokračuje. Myslím, že Bruce, společně s Petrem Sellersem, patří k tomu málu hercům, kteří natočili pár filmů i po své smrti. První Hra smrti měla alespoň nějaký děj. Tady scény mezi jednotlivými souboji stojí za starou bačkoru a jsou až nepříjemné. Hlavně kamera a střih, snažící se zamaskovat Bruceho dvojníky. Ale ty souboje, ty souboje.... ach. Bruce jako by tam ani nebyl, ale kolik jste viděli filmů, kde Bruce zabili? Tohle je zřejmě jediný.... Souboje jsou parádní a všechno ostatní jen nefunkční vata. Nejvíc mě pobavila zřejmě břichomluvecká barová zpěvačka, která se sice krásně kroutila, ale hubu neotevřela a přesto zpívala.(22.12.2008)

Jestli se Hra smrti 2 chtěla přiblížit jedničce ve skutečnosti nevím, ale z diváckého pohledu se jí to rozhodně nepodařilo! B.Lee, který se díky svému nešťastnému osudu ve filmu pouze mihne nemá prostor vyniknout jak bojově, tak herecky, a tak celé to břímě vzal na sebe dvojník Tai Chung Kim, který by udělal mnohem lépe, kdyby vykročil "nekopírováním" Bruce ale "svoji" samostatnou kung-fu cestou. Celé to totiž v jeho podání vypadá jako parodie Bruce (což věřím že byl i režisérský záměr), která Vás donutí přemýšlet , jaké by to bylo kdyby Lee dožil ještě pár let a opřel se do své filmové kariéry naplno! Dvojka smrti tak drží tempo s jedničkou pouze v akčních pasážích, které jsou famózně propracované a drží tak hrdě hodnocení nad 50%!(10.1.2011)

Film doplaca hlavne na prvu polovicu, v ktora je zlepencom novonatoceneho materialu so zabermi s Bruce Leeho filmov. Nieje to ani zdaleka tak tragicke ako v pripade katastrofalneho prveho dielu, no mixovat film takymto sposobom je proste kravina sama o sebe. A je to celkom skoda, pretoze je to paradne natocene a suboje (Yuen Woo Ping) su prvotriedne. Potesia aj velmi pekne citacie z Bruce Leeho filmov. Kym sa vsak hrdina dopracuje do druhej polovice a k paradnemu zaveru (4 dlhe suboje, mimo Jang Lee Hwanga tu ucinkuje aj veteran Lee Hoi San), strasti necakaju len jeho, ale aj divaka. Ak by tvorci zvolili rozumnejsi pristup a nesnazili by sa silou mocou tlacit do filmu Bruceovu slavnu tvar, bola by to skvela pocta majstrovi a jeho tvorbe. Nedotiahnute, no urcite to vsak aj tak stoji za to. (7/10)(29.5.2008)

Bez tých záberov Bruce Leeovi by to bolo omnoho lepšie...ale je dosť slušná a svižná akcia...to musím uznať(20.2.2009)

Nejde mi na rozum, proč se i tento kousek musí honosit jménem Bruce Leeho a názvem jeho nedokončeného snímku, když by dost dobře fungoval i sám o sobě. Takhle jen první "poskládaná" polovina brání příběhu v dostatečném rozvinutí a ryzí pozitivní dojem přináší až akční finále, v němž hlavní hrdina postupuje přesně dle vzoru "Game of Death" od protivníka k protivníkovi.(18.12.2008)