Hra smrti 2

Si wang ta

Game of Death II

Akční / Mysteriózní

Hong Kong, 1981, 86 min

Na velikosti nezáleží. To platí pro legendu akčního žánru zvlášť. Podle čínského zvěrokruhu se narodil v hodině i roce draka a velmi brzy začal působit na západní publikum. A velmi brzy zemřel. A tak to mělo zůstat.. Téma pomsty si „vybírá“ i pro pokračování Hry smrti, která vznikla po jeho skonu z vystřižených scén jiných Mistrových snímků. Obdivovatelé muže filmového kung-fu ale budou zklamáni, protože jeho scény zde působí nepatřičně, jakoby si tu jiní chtěli jen nahrabat na jeho slavné tváři. Do obličeje mu stejně vidíme jen sporadicky, jsou nám nabízena neustále záda jeho dublérů a tu a tam se nás tvůrci snaží ukolébat dobovými záběry samotného Mistra. Milovníci žánru si ale díky excelentní choreografii přijdou na své.. PS: Lva/lví kůži jsem nějak nepobral..(22.7.2009)

Bez tých záberov Bruce Leeovi by to bolo omnoho lepšie...ale je dosť slušná a svižná akcia...to musím uznať(20.2.2009)

• Lacike

Bohuzial som mal pocit, ze film je zlepencom nahodnych scen nielen v prvej tretine (v ktorej zlepencom skutocne je), ale aj vo zvysnych dvoch. Vdaka mizernym hereckym vykonom vobec nefunguju ani postavy, a tym padom film postrada akekolvek napätie a gradaciu. Aspon ze tie bitky su fakt prvotriedne. Ale iba dobre bitky nerobia dobry film.(18.12.2010)

• Mol

Trošku lepší než první hra smrti. Lépe jsou zde použity prostřihy na Bruce. Film první částí trošku nudil ale závěrečný boj ve věži smrti si vysloužil dvě hvězdy.(6.7.2010)

Podvod na diváky pokračuje. Myslím, že Bruce, společně s Petrem Sellersem, patří k tomu málu hercům, kteří natočili pár filmů i po své smrti. První Hra smrti měla alespoň nějaký děj. Tady scény mezi jednotlivými souboji stojí za starou bačkoru a jsou až nepříjemné. Hlavně kamera a střih, snažící se zamaskovat Bruceho dvojníky. Ale ty souboje, ty souboje.... ach. Bruce jako by tam ani nebyl, ale kolik jste viděli filmů, kde Bruce zabili? Tohle je zřejmě jediný.... Souboje jsou parádní a všechno ostatní jen nefunkční vata. Nejvíc mě pobavila zřejmě břichomluvecká barová zpěvačka, která se sice krásně kroutila, ale hubu neotevřela a přesto zpívala.(22.12.2008)

• - Do filmu bol pre jeho podobu s Brucom Leem obsadený korejský herec Tai Chung Kim. Väčšinu bojových scén ale odohral v kung-fu zdatnejší Yuen Biao. Tai Chung Kim využil svoju podobu s Brucom Leem aj vo filme Karate Tiger, kde sa zjavoval ako jeho duch. (Puol)

• - Před závěrečným bojem mezi Bobbym Lo (Tai Chung Kim) a Chinem Ku (Jang Lee Hwang) je rakev zavřená. Po souboji však Chin Ku (Jang Lee Hwang) upadá do otevřené rakve. (Claude Speed)

• - Natáčelo se v japonském Tokyu a v lokacích v Jížní Koreji. (Epistemolog)