Hra smrti 2

Si wang ta

Game of Death II

Akční / Mysteriózní

Hong Kong, 1981, 86 min

Podvod na diváky pokračuje. Myslím, že Bruce, společně s Petrem Sellersem, patří k tomu málu hercům, kteří natočili pár filmů i po své smrti. První Hra smrti měla alespoň nějaký děj. Tady scény mezi jednotlivými souboji stojí za starou bačkoru a jsou až nepříjemné. Hlavně kamera a střih, snažící se zamaskovat Bruceho dvojníky. Ale ty souboje, ty souboje.... ach. Bruce jako by tam ani nebyl, ale kolik jste viděli filmů, kde Bruce zabili? Tohle je zřejmě jediný.... Souboje jsou parádní a všechno ostatní jen nefunkční vata. Nejvíc mě pobavila zřejmě břichomluvecká barová zpěvačka, která se sice krásně kroutila, ale hubu neotevřela a přesto zpívala.(22.12.2008)

• Lacike

Bohuzial som mal pocit, ze film je zlepencom nahodnych scen nielen v prvej tretine (v ktorej zlepencom skutocne je), ale aj vo zvysnych dvoch. Vdaka mizernym hereckym vykonom vobec nefunguju ani postavy, a tym padom film postrada akekolvek napätie a gradaciu. Aspon ze tie bitky su fakt prvotriedne. Ale iba dobre bitky nerobia dobry film.(18.12.2010)

Nebýt opět trošku debilně nucených záběrů Bruce Leeho a jeho následné implantace do příběhu, byl by film zajisté ještě lepší. Film totiž spolehlivě funguje i bez Bruce. Hlavně závěrečné bitky mají šťávu a v mnohém mi vytanuly na mysl nekonečné souboje Jackieho Chana ve starších filmech. Tady má vše ovšem novější háv 80. let, takže spokojenost co se týče čistoty obrazu. Hra Smrti 2 je určitě mnohem mnohem lepší než první díl. 50%(1.7.2010)

V bonusech jsou vystřižené scény Leeových filmů když byl ještě dítě a poberta, rozhovory se záporákem Roy Horanem a Casanovou Wongem. Šampión taekwondo Casanova Wong si to rozdá ve skleníku s Tai Chung Kimem ovšem tento souboj byl natočen/vystřihnut z verze HRA SMRTI (1978). Choreografie Corey Yuena a Woo Ping Yuena jsou dlouhé a propracované. Biao Yuen opět funguje jako koordinátor kaskadérů, kaskadér, dablér Bruce Lee, dablér Tai Chung Kima a jako mnich v modrém úboru má duel v úvodním druhém souboji s holema před shaolinským klášterem. Natáčení probíhalo roku 1979 v japonském Tokyu a v jížní Koreji.(8.9.2011)

Na velikosti nezáleží. To platí pro legendu akčního žánru zvlášť. Podle čínského zvěrokruhu se narodil v hodině i roce draka a velmi brzy začal působit na západní publikum. A velmi brzy zemřel. A tak to mělo zůstat.. Téma pomsty si „vybírá“ i pro pokračování Hry smrti, která vznikla po jeho skonu z vystřižených scén jiných Mistrových snímků. Obdivovatelé muže filmového kung-fu ale budou zklamáni, protože jeho scény zde působí nepatřičně, jakoby si tu jiní chtěli jen nahrabat na jeho slavné tváři. Do obličeje mu stejně vidíme jen sporadicky, jsou nám nabízena neustále záda jeho dublérů a tu a tam se nás tvůrci snaží ukolébat dobovými záběry samotného Mistra. Milovníci žánru si ale díky excelentní choreografii přijdou na své.. PS: Lva/lví kůži jsem nějak nepobral..(22.7.2009)