Psanec Josey Wales

Outlaw Josey Wales, The

Western / Drama

USA, 1976, 135 min

Hodnocení není zrovna vypovídající, film je nesmyslně dlouhý a místy se docela vleče. O nějakém strhujícím tempu nemůže být ani řeč. Přestřelky jsou fajn, stejně jako Clint který opět nemá problém zastřelit kohokoliv kdo mu vleze před jeho šestiraňák.(8.3.2012)

• Jino

Clint je ve své roli, věčně zachmuřeného a odflusávajícího si psance Joseyho Walese, bezchybný...o tom žádná. Ale to je tak asi všechno co mě na tomto filmu zaujalo. Místama mi totiž přišel velmi zdlouhavý a tím pádem i nudný. Po vysoce navnaďujícím záčátku jsem prostě čekal něco jiného, než jen putování hlavního hrdiny k lepším zítřkům. Čekal jsem nelítostnou pomstu s velkým P a dostal bohužel jen slabý odvárek. 40%(30.9.2009)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších westernů - 100 Greatest Western Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Příběh bývalého farmáře, zahořklého, odvážného Josey Walese, který žije pro pomstu za vyvraždění rodiny v časech po ukončení americké války Severu proti Jihu. Brzy se však sám stává pronásledovaným psancem, přesto se rozhodne pomáhat jiné rodině farmářů na cestě, kterým hrozí nebezpečí. Nadprůměrný mix westernu a road movie od mého oblíbeného Clinta Eastwooda jako režiséra i hlavní postavy, která střílí ihned po uplivnutí... Potěší i starý indián v podání Chief Dana George - téhož indiánského herce, který byl za roli indiánského dědečka Staré Kůže ve filmu Malý Velký Muž nominován na Oscara. Trailer k filmu: http://www.youtube.com/watch?v=iLehqkX-gkk(2.8.2009)

Příběh jižanského farmáře, který se po vyvraždění rodiny vydává na dlouhou cestu nelítostné pomsty patří k nejlepším westernům Clinta Eastwooda. Dodržuje žánrové tradice, přidává k nim však další rovinu.. pod vůní střelného prachu a klasickou revenge story nenápadně vykresluje charkater obyčejného muže, který ztratil smysl života, ve své pomstě utopil naději, ale přesto nepřestal být člověkem.(23.6.2004)

{608/1001} Clint Eastwood se projíždí krajinou amerického středozápadu, přičemž se k němu postupně přidávají více či méně podivná individua. Cestou pozabíjí pár desítek kolemjdoucích, stokrát si odplivne a míří k závěrečné odplatě. Clint jako režisér mě ale zklamal, protože místy je film opravdu hodně zdlouhavý, stejně tak je často zmatený. A není to dáno jen nezkušeností režiséra, protože ještě o tři roky starší Tulák z širých plání byl o mnoho lepší. 50 %(22.4.2016)

• - Snímek byl natočen na motivy románu "Gone To Texas", který napsal Forrest Carter. (Hans.)

• - Film se dostal na americká filmová plátna v létě 1976. V té době USA slavilo dvousté výročí svého vzniku a snímek splnil velká očekávání. (ClintEastwood)

• - Natáčení probíhalo například v exteriérech u Tusconu v Arizoně či u Page v Utahu. (Lynette)