Psanec Josey Wales

Outlaw Josey Wales, The

Western / Drama

USA, 1976, 135 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $31,800,000Tržby Celosvetovo $-║ Tak teda Eastwood sa s nikým moc nepára, výborný westren. /90%/(24.4.2009)

Ze začátku poměrně netradiční western se s přibývající stopáží mění v naprosto čistou žánrovku.Z filmu je od začátku do konce cítit láska a úcta k žánru,kterému Clint očividně rozumí a má ho rád.Občas se sice kupí klišé a některé postavy jsou spíše šablony než plnohodnotní hrdinové,to ale vynahrazuje od začátku do konce stylový Josey a naprosto nepředvídatelný Fletcher v podání Johna Vernona.A rozhodně potěšil i Will Sampson jako komančský náčelník.Takže jako fanoušek žánru jsem spokojený,protože jsem zase jednou viděl poctivý žánrový kousek. 80 %(25.7.2010)

Velmi zvláštní western. Jsou tu fakt dobrý místa, místy zajímavý posleství a myšlenky, na druhou stranu tu najdeme hodně vaty. Myslim, že to Eastwoodovi ne zcela sedlo. Ten film by chtěl prostřihat a možná urychlit tempo. Akční scény jsou dobrý, postavy indiánskýho náčelníka a tý indiánky jsou zajímavý, plivání velmi vtipné, taky některý hlášky. Škoda, že ten film je až příliš dlouhý a někdy i nudný. Nerad to dělám, neb Clint je můj oblíbenec, ale musím dát tři. Sorry, Mr, Eastwood.(26.7.2009)

Z očekávané kovbojky s Eastwoodem se vyklubal překvapivě střízlivý, "lidský" a vyzrálý příběh...Nesmrdí to dokonalostí jako Clintovy režijní počiny dnešních dní, ale už tenkrát dokázal do filmu vtlačit své humanistické postoje.(20.1.2013)

Jestli je nějaký žánr filmu, který opravdu nesnáším , tak je to právě western. Přijde mi to jako neuvěřitelně primitivní záležitost. Jediný western, který se mi opravdu libíl strašně moc, tak byl Tenkrát na západě. Tento film režíroval jeden z nejlepších režisérů a rovnou si v něm tento režisér zahrál hlavní postavu a rovněž je tento režisér jedním z nejlepších herců. Samozřejmně, že mám na mysli Clinta Eastwooda, který je prostě vyjímečný. Tato role mu sedla. Ale je nějaká role, která by mu nesedla? Jeho drsný výraz je něco skvělého. Hodně mně pobavilo plivání. Při odplivnutí na psa jsem se dokonce i smál nahlas. Psanec Josey Wales mně nenadchl a ani neurazil. Pro mně je to jen průměrný film a dávám jen 3* a to bych rád dal více, už jen kvůli Eastwoodovi. Westerny prostě nejsou mým šálkem čaje ale nic to nemění na tom, že se na pár westernů ještě podívám a snad mně nějaký zaujme jako třeba Tenkrát na západě.(13.1.2008)