Sváteční oběd (festivalový název)

• Itálie

Pranzo di ferragosto

• slovenský

Sviatočný augustový obed

(festivalový název)

Mid-August Lunch

Itálie, 2008, 75 min

Ze začátku to byla hrozná nuda a pocity při sledování mi připomínaly nepříjemnou návštěvu a známých s kterými si nemám co říct, jenom tam blbě sedím a hledím co se děje okolo a přeju si být jinde. Postupně se, ale film rozjede a podmanivá hudba mě dostala až jsem z kina odcházel s velice příjemným pocitem. Ten film se mi líbil a určitě si ho někdy pustím znova!(28.4.2010)

Tak tohle je mistrovský kousek. A velmi odvážný - film ve kterém je věkový průměr hlavních protagonistů někde kolem 70 se jen tak nevidí. Milé, vtipné, hřejivé a propracované. Připočtěme tu italskou pohodu, sluníčko a vínečko. No a když si vezmu, že je to Gianniho režijní debut a při tom ještě dokáže tak brilantně hrát, vychází mi opravdu maximální hodnocení! ( 44. KVIFF )(17.7.2009)

Rozpočet €500,000Tržby USA $675,299Tržby Celosvetovo $9,270,330(18.7.2010)

• iiiva

Milý film to pro mě není v žádném případě, spíš odpudivý. Důchodci, kteří využívají své děti a jejich péči berou jako samozřejmost, to znám bohužel příliš dobře. Povídání stařenek o ničem a syn, který kolem nich lítá vždy s úsměvem...já jen čekala až mu prasknou nervy, mě skoro praskly.(24.10.2012)

Průměrný film o tom jak jsou italští synové pod pantoflem svých matek. Toto je hojný italský jev. To je asi tak vše co jsem si odnes. O stáří je více lepších filmů a komedie to není určitě.(29.7.2010)