Spálené mosty

Summer in Genoa, A

Drama / Romantický

Velká Británie, 2008, 94 min

• Smok

Najväčší problém Spálených mostov je, že keď ich pálili, tak popri tom zhorel aj scenár k tomuto dielu. A dráma, v ktorej sa nič nedeje, len sa celý film útočí plytko na city mŕtvou mamičkou, je dopredu odsúdená k zabudnutiu. Možno ako turistický sprievodca po Janove by sa film ujal...(2.9.2009)

• eileen

Ten film je naprosto o ničem, měla jsem co dělat, abych to dokoukala. Nejraději bych dala jednu 1*, ale kvůli Colinovi jí nedám, přece jen to není taková ptákovina jako Poslední legie.(16.3.2009)

Jednoduchý príbeh o trágedii v rodine. Vo filme sa však nesnažia ísť niejak do hĺbky, nebodaj riešiť problémy od základu. Sú naznačované iba v náznakoch, poprípade zostávajú na povrchu. A samotný dej plynie len tak svojským tempom niečo ako "bezvetrie".Ale po zhliadnutí Spálených mostov sa mi v myšlienkách vracajú len tri ("nádherné") scény: úvodná-keď deti hádajú farbu auta, pohreb vs guľovačka a scéna na diaľnici keď sa Mary snaží prejsť cez dialicu na druhú stranu aby dobehla svoju mamičku.(5.2.2009)

Kuvodivu zdaleka ne tak strašné, jak zdejší hodnocení napovídá; dobrovolně dokonce přiznám, že jsem uvažovala i o příznivějším hodnocení. Na Spálených mostech (osobně se mi líbí víc originální název Genova, ale budiž) je velmi kouzelná jedna věc: ten film vypadá velmi uvěřitelně. Nemá přesně definovaný bod v časoprostoru, kterého by chtěl dosáhnout, řada dějových linek je nakousnutá, ale nikdy úplně dovedená do konce. Hlavní hrdina tak za devadesát minut nevyřeší s konečnou platností svůj život, jeho hledání nové životní partnerky je komplikované (divák si nemůže být jistý - narozdíl od běžných romanticky orientovaných filmů - jestli si Joe nakonec najde cestu k staré známé, nebo jedné ze svých studentek) a problémy nejmladší dcery se přesunem do nového města o 180° nezlepší. Zatímco ostatním tato absence děje, zdá se, hodně vadí, já mám tento typ melancholicky pomalého vývoje příběhu podepřeného výbornými hereckými výkony velmi ráda a často mi takový film dá více, než typická pohádka o tom, jak pan xy po těžké životní ráně spojené se ztrátou partnerky ke štěstí přišel. Být tam méně nadpřirozena a epizodek spojených s útěkem nejmladší dcery, šla bych s hodnocením asi ještě výš.(12.7.2010)

Bohužiaľ dosť slabé. Očakávala som niečo dramatické a zaujímavé, nie pokus o ......blúdenie Janovom... s veľmi trápnou reklamou pre nádejných turistov a chabým pokusom o mysticitu (naživo sa mi Janov páčil oveľa viac).(18.2.2009)