Spálené mosty

Summer in Genoa, A

Drama / Romantický

Velká Británie, 2008, 94 min

• jajinka

Tak na tomhle filmu, krom dobře sestříhaných upoutávek, byla dobrá jen hudba..(23.5.2012)

Rádoby o něčem, ale ve finále o ničem, nevim, třeba mi něco uniklo. Pořád jsem čekala na nějaké ostřejší vyvrcholení děje, ale marně, jak jsem zjistila po 94 minutách. Dívalo se na to hezky, ale to je tak vše, což prostě nestačí. Mimořádně pomíjivá záležitost. Hodně slabé 3 hvězdy.(1.5.2011)

Na tomhle filmu je něco neskutečně zvláštního... není nikterak dechberoucí, nikterak zajímavý, ale přeci jen mě bavil, herci mi přišli skvělí, bavila mě ta obyčejnost a přeci jen velký cit...(28.6.2009)

• eileen

Ten film je naprosto o ničem, měla jsem co dělat, abych to dokoukala. Nejraději bych dala jednu 1*, ale kvůli Colinovi jí nedám, přece jen to není taková ptákovina jako Poslední legie.(16.3.2009)

Kuvodivu zdaleka ne tak strašné, jak zdejší hodnocení napovídá; dobrovolně dokonce přiznám, že jsem uvažovala i o příznivějším hodnocení. Na Spálených mostech (osobně se mi líbí víc originální název Genova, ale budiž) je velmi kouzelná jedna věc: ten film vypadá velmi uvěřitelně. Nemá přesně definovaný bod v časoprostoru, kterého by chtěl dosáhnout, řada dějových linek je nakousnutá, ale nikdy úplně dovedená do konce. Hlavní hrdina tak za devadesát minut nevyřeší s konečnou platností svůj život, jeho hledání nové životní partnerky je komplikované (divák si nemůže být jistý - narozdíl od běžných romanticky orientovaných filmů - jestli si Joe nakonec najde cestu k staré známé, nebo jedné ze svých studentek) a problémy nejmladší dcery se přesunem do nového města o 180° nezlepší. Zatímco ostatním tato absence děje, zdá se, hodně vadí, já mám tento typ melancholicky pomalého vývoje příběhu podepřeného výbornými hereckými výkony velmi ráda a často mi takový film dá více, než typická pohádka o tom, jak pan xy po těžké životní ráně spojené se ztrátou partnerky ke štěstí přišel. Být tam méně nadpřirozena a epizodek spojených s útěkem nejmladší dcery, šla bych s hodnocením asi ještě výš.(12.7.2010)