Pirátské rádio

The Radio Pirates

Komedie / Rodinný

Norsko, 2007, 85 min

Stig Svendsen

SPOILER! Tak som sa konečne dočkal a je tu originálny film pre decká 1. Zrodil sa nový typ zápornej postavy- falošný vozíčkar, ktorý tyranizuje okolie tým, že prehnane dbá na bezpečnosť, bezbariérovosť a konformnosť, nad ktorou bdie vďaka vlastnej rádiostanici - no nie je to super?? 2. Okrem tohto záporáka, ktorý naozaj záporákom je, sa tu pohybuje viacero charakterovo nevyhranených postáv, ktoré samozrejme včas zasiahnu do dosť chaotického deja. 3. A práve chaotickosť deja - inak pre škandinávske filmy netypická - umožnila, že sa z tohto filmu stal chvíľami vtipný a milý úlet.(13.6.2011)

Originalita se rozhodně těm severským pohádkám nedá upřít a o tu přece v pohádkách jde.(21.4.2012)

Pohodová a zábavná norská rodinná komedie, která si na realističnost moc nepotrpí, ale zato má skvělou kameru.(31.8.2009)

Zlinfest 2008 2. 6. : Režie: Stig Svendsen.(30.11.2008)

Tyhle severské filmy maj zvláštní atmosféru a celkem mě to pobavilo.(31.8.2009)