Otčím

The Stepfather

Otčim

Thriller / Mysteriózní / Horor

USA, 2009, 97 min

Donald E. Westlake (původní scénář)

Patrick Cady

Eric L. Beason

Scénografie:

Steven J. Jordan

Kostýmy:

Lyn Paolo
  • ripo

Tak toto tu už bolo - toto ste si museli pri pozeraní fimu povedať snáď 5x. Nič nové pod slnkom, dej predvídateľný, tempo nevzrušivé, amatérsky scenár a hádam len jedna ľakačka a prekvapivá scéna. Ale tá bola hneď na začiatku a tak bolo potrebné pretrpieť ďalších 90 minút. Neodporúčam ani za hmlistých novembrových večeroch ....(29.3.2010)

• F.man

Poměrné nuda. Člověk by čekal, že si remake odnese to nejlepší z klasiky a přidá něco svého díky aktuálnosti. No a zrovna na případě otčíma, by to mohlo být, vzhledem k celosvětovému trendu rozvodů hodně zajímavé. Že by to ale nějak dopadlo... Hlavní problém je v tom, že Nelson McCormick je špatný režisér. Snímek uplně zbytečně střídá tempa a ukazuje prázdné okamžiky aby pak zamlčel některé docela důležité. S tím tempem to mohl být záměr (cool hudba a stylové záběry při snímání mladých vs. pomalejší atmosférické záběry na otčíma a matku), který ale vůbec nefunguje. Naopak solidně ruší. McCormicka nepodrželi ani scénáristé, kteří bohužel flákají jednu botu za druhou a plácají klišé vedle klišé. Takže ze zajímavého konceptu toho vlastně moc nezůstalo. 1 - 2 hvězdy, ale díky slušnému Dylanu Walshovi, dejme tomu dvě. Who am I here?(22.8.2010)

Film silne páchnuci po "júes prodakšn", ktorá tak dlho kombinovala a motala scenár tohto filmu, nasilu vkladala ľakačky založené na neočakávaných presunoch otčíma, až to všetko domotala tak, že od polovice som sa nehorázne nudil. Však čo veď , rozuzlenie poznáme všetci, ale malé ponaučenie z filmu zostáva. A to: Kompletná a fungujúca rodina - základná stavebná bunka každej spoločnosti!(3.2.2010)

Pamätam si, ze v casoch ked som prvykrat videl OTCIMA (1987 a 1989) s Terry O´Quinnom, ma tieto filmy o nepolapitelnom psychopatovi vrazdiacich rodin a ludi v ich okoli velmi bavili a velku ulohu v tom vtedy zahral samotny skvely O´Quinn, avsak tento remake uz nemal to caro, aj napriek tomu, ze mi to pripadalo skoro ako kopia filmov, len prisposobene do dnesnej doby mobilnych telefonov a internetu. Mozno to sposobilo to, ze za poslednych 20 rokov som uz videl prilis vela podobnych filmov, takze ma tento uz nemohol tak ocarit, ako na zaciatku 90-tych rokoch. Dost mi pripominal aj DISTURBIU (2007) s LaBeoufom, ale na rozdiel od Otcima bol film trosku humornejsi, tym teda zabavnejsi so stupnujucim napätim a s este lepsim scenarom. Skoda, cakal som od tohto Otcima skvely psychac, ale moc sa nevydaril, cim nechcem povedat, ze by ma nudil, ale staci na jedno pozretie. ________ Dylan Walsh - (David Harris) +++ Sela Ward - (Susan Harding) +++ Penn Badgley - (Michael Harding) +++ Amber Heard - (Kelly Porter) +++ Sherry Stringfield - (Leah) +++ Paige Turco - (Jackie Kerns) +++ Jon Tenney - (Jay Harding) +++(27.5.2011)

Remake thrilleru z 80. let doznal několika drobných posunů a dá se říci, že k lepšímu. Současným mladým divákům, odkojeným neustálou akcí a potoky krve, bude tento snímek připadat nejspíše nudný. Kdo však má trochu větší rozhled v žánru thrilleru, který vždy více než s krví a akcí pracoval s napětím, ocení subtilnost scénáře a jeho konečné provedení. Oproti verzi z 80. let některé věci ubyly - chybí například scéna záchvatu v hospodě, chybí tajemný mstitel, a vizáž padoucha není už tak na první pohled podivínská. Což jsou klady. Protože scénář je takto křišťálově čistý a dá se soustředit na atmosféru a skoro civilní herectví postav. Příběh je prostý - jeden chlápek se vždy vetře do nějaké rodiny, kde chybí otec, chviličku to vypadá, že je nejbáječnějším mužem na světě, ale nesnažte se mu vyjádřit nesouhlas. Vánoce, neVánoce, podřízne celou rodinu, změní vizáž a putuje dál. Velice dobře a právě civilně jej ztvárnil Dylan Walsh, známý u nás ze seriálu Plastická chirurgie, s.r.o. Protože se tvůrci rozhodli pro určitou realističnost ztvárnění, nabývá snímek důvěryhodných prvků. Hlavní postava je sice vyšinutá, ale na první pohled vypadá jako každý druhý chlápek. Také podezírání jeho osoby v nové rodině je pozvolné, zprvu nepodložené - jako když cítíte, že něco neklape, ale nevíte proč a nemáte pro to důkaz. Prvními, kdo na tuto nedůvěru doplatí, jsou zvědavá sousedka, skutečný otec, pak jedna z matčiných přítelkyň. A vše se schyluje k očekávanému závěrečnému souboji, který opět vychází z logiky věci. A přesože v podstatě víme, o co se bude hrát, přece jen se divák cítí napnut, zda bude padouch odhalen, jak se věc bude vyvíjet, atmosféra je skutečně podařená. Výborná je i práce se zvukem a hudbou, s napětím samotným rovněž. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/otcim.html(17.6.2012)

• Amber Heard

• - Film byl natáčen v Los Angeles, Santa Claritě a Sony Pictures Studios.  (siky25_25)

• - Role ve filmu byla nabídnuta i Terrymu O'Quinnovi , který hrál v původním filmu Stepfather. Tento horor z roku 2009 je jeho remake. (Chatterer)

• - Videohra, kterou hrajou Michael (Penn Badgley) a Sean (Braeden Lemasters), se jmenuje "Burnout Paradise".  (siky25_25)