poster

Otčím

 • USA

  The Stepfather

 • Slovensko

  Otčim

Thriller / Mysteriózní / Horor

USA, 2009, 97 min

Scénář:

Donald E. Westlake (původní scénář)

Kamera:

Patrick Cady

Střih:

Eric L. Beason

Scénografie:

Steven J. Jordan

Kostýmy:

Lyn Paolo
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jericho666
  ***

  Pro film je prostě průser, když příběh a pointu filmu divákovi sdělí v prvních 5ti minutách filmu. Divák pak totiž dalších minut 90 jen čeká na to, jak to bude probíhat v té další rodině. Jelikož je ale děj tak přímočarý, jak je to vlastně jasné. Mohl by to napravit něco, co v prvních 5ti minutách nebylo. Něco nového. Nic takového se ovšem neděje. Mnohem lépe by tvůrci udělali, kdyby děj začínal scénou v obchoďáku a minulost otčíma by byla postupně odkrývána až v průběhu filmu. Třeba za pomocí flashbacků apod. Velice by to pomohlo na atmosféře a celkovému dojmu z filmu. Škoda. Velké plus je Penn Badgley. Ten kluk hrát umí a díky tomu se na film i příjemně kouká. I když člověk ví, či tuší, co se bude dál dít, tak i tak snímek naštěstí nenudí a na průběh se dobře kouká díky hercům a i vcelku dobré atmosféře. Konec dneska už málokoho překvapí. Jako jednohubka proč ne, ale člověk od toho čekal přecijen o dost více.(9.5.2013)

 • F.man
  **

  Poměrné nuda. Člověk by čekal, že si remake odnese to nejlepší z klasiky a přidá něco svého díky aktuálnosti. No a zrovna na případě otčíma, by to mohlo být, vzhledem k celosvětovému trendu rozvodů hodně zajímavé. Že by to ale nějak dopadlo... Hlavní problém je v tom, že Nelson McCormick je špatný režisér. Snímek uplně zbytečně střídá tempa a ukazuje prázdné okamžiky aby pak zamlčel některé docela důležité. S tím tempem to mohl být záměr (cool hudba a stylové záběry při snímání mladých vs. pomalejší atmosférické záběry na otčíma a matku), který ale vůbec nefunguje. Naopak solidně ruší. McCormicka nepodrželi ani scénáristé, kteří bohužel flákají jednu botu za druhou a plácají klišé vedle klišé. Takže ze zajímavého konceptu toho vlastně moc nezůstalo. 1 - 2 hvězdy, ale díky slušnému Dylanu Walshovi, dejme tomu dvě. Who am I here?(22.8.2010)

 • akisha
  **

  Čekala jsem relativní zábavu, ale byla to dost nuda. Dylan Walsch ještě svou roli uhrál docela dobře, ale jinak není na tom filmu nic zajímavýho nebo výraznýho, hlavně pokud stejně od prvních sekund je další vývoj příběhu všem jasnej. Tudíž sledujeme jen to, co všichni čekáme a navíc přesně tím způsobem, jakej čekáme. Vlastně by se dalo říct, že si u toho filmu stačí přečíst obsah a film už ani není třeba sledovat.(24.4.2011)

 • igi B.
  *

  Sakryš zase jednou s těma úchylnejma otčímama... %-/ . . . Leč d.m.s.n. tady je úchylný spíš scénárista, rejža i celej ansámbl, co tohle laciné béčko dle dávné předlohy vypotili, protože tak prvoplánově blbučkou hollywoodštinu jsem k radosti své dlouho nepopatřil. K tomu aktóři se moří a hrají jak o život, všichni hážou škály grimas pomalu při vyblinknutí slůvka "ahoj", mrkání očima a trhání hlavama zvláště u dam nevyjímaje. (Tady u těchto srágor asi cvičí ta naša šašská čudlárna, nebo co...) . . . No a tak... Áááááá k tomu spousta blábolů a náš lump mele asi stokrát slůvko "rodina", že božínku to by i retardovaná pizda s červeným krkem a kobylí vulvou stokrát pochopila, že asi s tím chlápkem něco neštymuje. Ale tady máme samé krásné středostavovské lidičky, jeden vysokoškolák za druhým, ta ryzí opora rodiny a státu jŮeSAjajjaj... A... Ne, nebudu už víc kalit vody, ale nakonec samozřejmě na konci zase leje a hromy divobijů a vrah... Howgh. - - - P.S. Původní verze snad ještě stojí za zhlédnutí - viz http://www.csfd.cz/film/81827-otcim/ - - - - - Poprvé viděno 3.1.2013 na dvd /s původní zvukovou stopou a č. titulky v originálním formátu obrazu/, hodnocení 1713., komentář zde otrávený jako stopadesátýprvní - 4.1.2013)(4.1.2013)

 • Shit
  ***

  Vcelku nuda, 80 minut se prakticky skoro nic neděje až na hodně úsměvný teleportace fotříka a 2-3 vraždy, rozjíždí se to až v posledích 10ti minutách, ale na to, jak dlouho se na ten finiš čeká je taky hodně slaboučkej a trapně předvídatelnej.(12.1.2010)

 • Amber Heard

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace