Dokonalý svět

Dokonalý svet

Drama / Krimi / Thriller

USA, 1993, 138 min

• Skejpr

A todle šlo mimo mě, ale naprosto. Film, který ve mě nedokázal vzbudit snad jedinou emoci, nezaujal mě žádným řemeslným postupem a jediné, co mě bavilo (a zajímalo), byl Eastwood a jeho banda v rozbitém karavanu v předvečer atentátu na J. F. K. ... Je mi líto, Clinte, ale tohle ne...(21.3.2012)

• flanker.27

Zase jeden ceněný Eastwood a zase nevím za co. Je to sice zločinec, ale působí kladně, no jasně, jsou rádi, že ho maj. to mě napadá k postavě Kevčy Kosti. Aby bylo jasno, že se někdo pokouší klasické téma zpracovat netradičně mi vůbec nevadí, naopak. Ale o co se vlastně film pokouší, mi zůstává utajeno. Je to trochu jako když se snažej chápat ty pitomce, co se z Thajska pokoušeli pašovat drogy. P. S. Jo, je to navíc nuda.(11.10.2005)

Kevin Costner ve vrcholné formě, Clint Eastwood ve standardní herecké i režijní.(18.9.2005)

Když se spojí vynikající režisér a herec Clint Eastwood s velmi dobrým hercem Kevinem Costnerem a mají k tomu takhle kvalitní scénář, nemůže vzniknout nic jiného než malý filmový zázrak. Nejkrásnější na něm je, že člověk od počátku fandí Butchovi (Costner) a přeje si, aby to dobře dopadlo a zárověň od počátku dobře ví, že tohle prostě nemůže skončit šťastně...(29.1.2005)

Dokonalý svět, ve kterém se střetává zločinec Kevin Costner a malý chlapec, který zažije jedno velký dobrodružství. Chemie mezi oběma zafungovala naprosto geniálně. Clint Eastwood potvrdil, že je schopným režisérem, který se nesníží k citovému vydírání.(26.7.2010)

• - Richard Schickel ve své biografii Clinta Eastwooda správně poznamenal, že postava Reda Garnetta (Eastwood) je ze všech představitelů zákona v provedení Eastwooda první, která nemá nad nebezpečnou situací kontrolu. (ClintEastwood)

• - Butch a Philip minou u Friendly Dept. Store plakát, který inzeruje Bull Durham cigatery. Kevin Costner hrál ve filmu Bull Durham (1988) (don corleone)

• - První film Clinta Eastwooda od roku 1969, kdy nebyl nejlépe placeným člověkem na place, tím byl Kevin Costner. (don corleone)