Dokonalý svět

A Perfect World

Dokonalý svet

Drama / Krimi / Thriller

USA, 1993, 138 min

Když jsem si tento film v roce 1995 přitáhl na VHSce domů, tatík mi na to po otevření kufru auta zakázal koukat. Ted uz mam DVDcko :)(15.10.2004)

Další Eastwoodův dobrý film. Příběh o přátelství vězně a malého kluka je v Eastwoodově režii podán nesentimentálně a bez zbytečné kýčovitosti. Costner z minima vytěžil maximum a podal skvělý výkon.(7.10.2004)

Dokonalý svět, ve kterém se střetává zločinec Kevin Costner a malý chlapec, který zažije jedno velký dobrodružství. Chemie mezi oběma zafungovala naprosto geniálně. Clint Eastwood potvrdil, že je schopným režisérem, který se nesníží k citovému vydírání.(26.7.2010)

Film z dob, kdy Clint Eastwood začal být hlavně váženým režisérem a Kevin Costner předváděl skvělé výkony ve skvělých filmech. 85%.(8.7.2005)

Clint Eastwood se jako režisér tohoto filmu předvedl v "dokonalém světle". Velmi na mě dělá dojem ten fakt, že postava Kevina Costnera není jen prvoplánová oběť otcovy výchovy a systému, ale taky sebe sama, protože "jaký si to uděláš, takový to máš", i když o momenty a motivace, kdy cítíme tu frustraci z nedostatku rodičovské lásky nepřijdeme. Prostřednictvím Filipa - kloučka, který je naopak oběť náboženství, které si nevybral a díky jehož pravidlům nepoznal věci pro děti běžné - si na společné cestě kompenzuje tenhle deficit. To, co nedostal on, chce dát Filipovi. Ten na to nejen že přistoupí, ale k vězni, který mu ukáže úplně nový svět (s karnevalem, Vánocemi, koledou, cukrovou vatou....), přilne jako k otci. Kevin Costner i klučík v roli Filipa odehráli své role naprosto jedinečně.(29.1.2005)

• - Clint Eastwood chtěl původně, aby roli Butche hrál Delzel Washington. (don corleone)

• - Dokonalý svět se natáčel v létě roku 1993 v centrálním Texasu, Jížní Karolíně a v Alabamě a opět se u něj sešli členové technického štábu Clinta Eastwooda, kteří chyběli při natáčení filmu S nasazením života (1993). (ClintEastwood)

• - První film Clinta Eastwooda od roku 1969, kdy nebyl nejlépe placeným člověkem na place, tím byl Kevin Costner. (don corleone)