Dokonalý svět

Perfect World, A

Dokonalý svet

Drama / Krimi / Thriller

USA, 1993, 138 min

Smutné, pravdivé, místy trochu překombinované co do duchovního přednesu filmu.! Avšak jedno z nejlépe vyznělých filmových sdělení herce Kevina Costnera v jeho kariéře.(29.7.2008)

Pusobivy a krasne melancholicky snimek. K.Costner um ihrat, skoda ze uz mu to v dnesni dobe nejde tak jako na zacatku 90.let.(21.9.2003)

Nemám příliš rád emočně silné, symbolismy přetékající filmy, ale Dokonalý svět je mezi nimi výjimkou. Nedovedu si to vysvětlit, ale nejspíš to bude neuvěřitelně propracovaným a do dokonalosti dovedeným vztahem mezi oběma ústředními hrdiny, dvěma vyhnanci, životem nepřiliš hýčkanými "chlapci", kteří sami dobře nerozumí tomu, co a proč dělají, ale což je hlavní, dokáží porozumět sobě navzájem. Costner i Eastwood jsou pro mě spíše postavami ze dna filmového světa, ale tady se oba nadchli k vynikajícímu, ať hereckému či režijnímu, výkonu.(31.1.2005)

rozpocet ? trzby celosvetovo $135,130,999(5.11.2006)

Kevin Costner ve vrcholné formě, Clint Eastwood ve standardní herecké i režijní.(18.9.2005)