poster

Dokonalý svět

 • USA

  A Perfect World

 • Slovensko

  Dokonalý svet

Drama / Krimi / Thriller

USA, 1993, 138 min

 • Anthony
  *****

  Po Nesmiřitelných nejlepší film Clinta Eastwooda. Costner (tehdy ještě) v dobré formě podává přesvědčivý výkon, stejně jako představitel dětské role.(10.8.2003)

 • Phobia
  ****

  Architekti amerických věznic zřejmě počítají s tím, že by se díky zpronevěrám mohli sami dlouhodobě ocitnout v zamřížovaném pokojíčku, proto mají všechny cely "tajné" únikové chodby. Alespoň tak to podle filmů vypadá. Každopádně Tančí s vlky vymění slušivý vězeňský mundúr za nějaké to ne úplně padnoucí prádlo ze šňůry, pedofilního spolumukla nahradí nábožensky zdeformovaným kloučkem a přijímá indiánské jméno Jezdí s bubákem. Za zadkem má v obrněné mobilní kanceláři urputného kovboje Eastwooda a protivnou, vševědoucí Lauru Dern. Divák si při téhle kriminální road movie užije trochu napětí, trochu vtipu, trochu nenáročného zamyšlení a škopek patosu. K čistým čtyřem astrám film dotáhlo Costnerovo nenapodobitelně elegantní vysvětlení, jaký je rozdíl mezi hrozbou a faktem. 77,7%(5.3.2012)

 • tron
  ***

  Na trilerovej a kriminálnej dráme DOKONALÝ SVET sa stretli dve výrazné režisérske osobnosti, akými sú trubadúri a frajerskí kovboji Clint Eastwood a Kevin Costner – a ako správni narcisi si v snímke obaja zahrali riadne veľké úlohy. Také veľké, že vlastne nikto ďalší (ani lynchovská Laura Dernová sa nezmôže na nič viac, len kopanec medzi nohy zlému a hlúpemu agentovi FBI) nemá šancu. Snímka s nevýrazným dejom sa nesie v pomalej, príjemne horúcej atmosfére, na ktorej je sympatické jej bránenie sa štandardnému žánrovému zaradeniu a neuchyľovanie sa k stereotypným riešeniam a odsudzovaniu/deleniu Dobro/Zlo.(5.1.2005)

 • LiVentura
  ****

  Smutné, pravdivé, místy trochu překombinované co do duchovního přednesu filmu.! Avšak jedno z nejlépe vyznělých filmových sdělení herce Kevina Costnera v jeho kariéře.(29.7.2008)

 • Cervenak
  *****

  V dokonalom svete by všetci filmári natáčali iba takéto dokonalé filmy. Bezkonkurenčne najlepšia Eastwoodova réžia, snáď ešte sústredenejšia ako v jeho oscarových kusoch. Najviac ma fascinuje zapojenie humoru vo vyhrotených dramatických momentoch, ktoré film krásne odvádza od pascí sentimentality (pokazený megafón počas srdcervúceho záverečného preslovu matku). A Dokonalý svet je asi jediný film, v ktorom mi nevadilo Costnerovo inokedy vždy trápne machrovanie. Jediná výhrada je proti hereckému výkonu chlapca, ale na druhej strane je to chlapča tak typovo zaujímavé (niečo ako Mr. Bean Jr.), že jeho prehnané ksichtenie sa pri potrebe cikať skoro nevadí.(27.3.2007)

 • - Richard Schickel ve své biografii Clinta Eastwooda správně poznamenal, že postava Reda Garnetta (Eastwood) je ze všech představitelů zákona v provedení Eastwooda první, která nemá nad nebezpečnou situací kontrolu. (ClintEastwood)

 • - O režii přemýšlel vážně i Steven Spielberg. (don corleone)

 • - Clint Eastwood neměl ve filmu vůbec hrát, přemluvil ho Kevin Costner. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace