Výměna manželek (TV pořad)

Zámena manželiek

Reality-TV

Česko, 2005, 60 min

• kulyk

Paní A má za manžela debila, který neumí vydělat na novou pračku. Paní B má debila za manžela, protože si vzal pěkně snobskou hydru. Jedna se jde ukázat národu proto, že jí krachla už i valcha, druhá by ráda zaexhibovala se svou odbarvenou hřívou a názory na svět. Takže si na deset dní prohodí bydliště, fakany, domácí zvěř i manžele. A začíná trapná kavalkáda situací, ve kterých se snaží konzumentům televizní zábavy dokázat, že jsou moudré a pracovité děvy se sklony k čistotě a mírumilovnému soužití. Díky psychologickému profilu, který odpovídá většině ,,hrdinek" se však bohužel ukáže jen to, že se jedná o hysterické ušmudlané frndy se sklonem k agresivnímu sebeprosazování. A i kdyby se náhodou objevila nějaká nekonfliktní osobnost, dramaturg, režisér i střihač se již postarají o její znemožnění v očích přátel, zděšených sousedů i znechucené rodiny. Je vidět, že za padesát kolíků si u nás nechá kdekdo pokurvit život. To už víc chápu ony zámořské experty na pojídání fekálií z faktoru strachu. Ti to totiž dělají alespoň za slušnou pálku v tvrdé měně. Hvězda je za ten slavný moment, kdy se maminy vrací domů a dojatí manžílci jim, ve snaze na poslední chvíli zachránit před kamerami nemožné, rvou do rukou (poprvé v životě) květinu, oslintávají jim třetí bradu a horují pro - do budoucna - férovější dělbu domácí práce. Ovšem zkušený divák ví své.(4.5.2012)

Vlastní zkušenost ...(19.11.2012)

Jedna z mála reality show, která mne zaujala. Voyerismus jako kráva a člověk se podíval na všechny ty typické rodinky. Některé ve mně vzbudily dokonce i emoce ne právě klidného charakteru. Vzpomínám na rodinu, která žrala jen obilní klíčky. Na křesťany s deseti dětma, kteří byli totálně mimo. Na lesbičky a počestnou moravskou rodinu, která na ně dočista změnila pohled. Na cikány, kteří byli pořádnější, než bílá zavšivená elita. A na další různý psychopaty.(11.5.2009)

• lillien

Nová serie si o to řekla sama..přísahám, že jsem chtěla tento novácký hnůj ignorovat, ale přátelé, to-se-nedá!!ponechám-li stranou jistou míru manipulace ze strany štábu, faktem zůstává, že některé prezentující se rodinky jsou bohužel také součástí našeho národa. Z toho důvodu nám nezbývá než tento alarmující „dokument“ zhlédnout se staženou prdelí a konstatováním: hlavně ať to nechodí k nám domů a k volbám! Po předchozích řadách nova logicky přiostřila a ze zatím odvysílaných epizod je jasně cítit tento trend: vybírat co největší mentosky, co největší socky a co nejkontroverznější slepice a ty pak mixovat přesně s takovými rodinami, ve kterých budou jako pěst na oko, což slibuje konfliktíčky.A je to mazec.. Minule se nám představilo jen líné tupé „netáhlo“ , co se přehnaně štítilo našich cikorkoidních spoluobčanů a předpokládám, že právě z toho důvodu se u nich ve vykřičeném domě nakonec octla. Zajímavé na ní nebylo vůbec nic, kromě toho, že kdyby neměla peroxidem obarvený chemlon na palici, vypadala v podstatě jako by Olahům z oka vypadla. Olahové nepřekvapili ničím, co neznáme. Tradičně uřvané, mírně nepořádné cikorky, co tak nějak přežívají s mnoha dětmi na hromádce ve veselé náladě za pomoci tanců, jídla a družby se snažili začlenit hnusnou pizdu do své komunity, leč marně. Nutno ovšem uznat, že nervy nakonec zůstaly v cajku cikorkám a vytejkačku předvedla hlavně bílá tvář, takže kysele přiznávám -konečné skore gadžové:cikorky 0:1.. Ovšem při 4.epizodě mě přátelé teprve nefalšovaně zamrazilo! Dle osvědčeného modelu „čím větší socka,debil, případně křesťan, tím víc dětí“ nám za tým A nastupuje nezaměstnaná Míla se 4 dětmi, z nichž vzhledem k tatínkovi naprosto dokonalému kokotovi nemůže bohužel vyrůst nic jiného, než další maximální idioti, kteří budou dál šířit toto evangelium. Prostě pyramida..Rodinka včetně šestnáctileté dcery se ve volném čase svorně věnuje svému jedinému hobby, což je domácí výroba cigaret a jejich konzumace. Praktikují zajímavé pravidlo tzv „hulby v kuchyni“, což je opravdu moudré rozhodnutí, vezmeme-li v potaz přítomnost dalších 3malých dětí.No alespoň nám vyrábějí nové plátce cigaretové spotřební daně..Díky!Abych to zkrátila, tohle by bylo na 5ti stránový hororfest. Cenu největšího kokota získal a spolu s filckama a všima v domácnosti předvedl 45letý Jarda-manžel Míly, který se samozřejmě ve svém úsudku a názorech nemýlí a zdravý rozum činorodé Štěpánky ze Šumavy na něj neměl nejmenší šanci zapůsobit. Mlel si dál svoje fabulace, které pokud neměly ten správný zastrašující dopad, přidal prostě na volume. Tak než toto mít doma dámy, to si radši uříznu klitoris nožíkem na ovoce!(14.4.2012)

• Boss321

Viděl jsem několik prvních dílů a musím uznat, že některé "výměny" bylo celkem zajímavé sledovat, ale takových dílů bylo z mého pohledu opravdu jen pár.......(12.1.2009)