xXx: Návrat Xandera Cage

• USA xXx: The Return of Xander Cage (více)

Xander Cage (Vin Diesel), zvaný též xXx, je naživu. To ale není ta nejdůležitější zpráva. Hlavní je to, že je zase v dokonale vyladěné formě a připravený s pomocí svých vymazlených ale hlavně dokonalých adrenalinových kousků a triků nabančit všem největším hnusákům na světě. Teď jsou na řadě záporáci, kteří se zmocnili tajného zařízení zvaného Pandořina skříňka, pomocí něhož jsou schopni vám až z oběžné dráhy hodit vybraný vojenský satelit přímo na hlavu. S přesností jednoho metru. Plus minus. Ono u několikatunové družice zase na nějakém tom metru nesejde. Jelikož oficiální vládní složky si s tím nevědí rady, je načase, aby Xander Cage dal dohromady tým jemu co nejpodobnějších šílenců, kteří neřeší služební postupy, legálnost zvolených prostředků a varovný výstřel vypálí až na konci akce. Nebo taky nikdy. Jediný rozkaz, který jsou ochotni aspoň vyslechnout, zní „Nakopejte jim prdel." Naštěstí Xander a jeho parta stojí většinou na té správné straně lidstva a navíc umí lyžovat v pralese, surfovat na motorce, porvat se ve stavu beztíže nebo sundat padající satelit dopravním letadlem. (CinemArt)

verbal odpad!

Saša Klec se rozhodně vracet neměl! Něco takového soudný divák, jenž nemá diagnostikovaný nějaký ten akutní japonský Otok mozku, nedává snad ani s triplem ve třetím stádiu. Ve srovnání s vcelku umírněným prvním dílem je teď otylý pan Nafta s povislýma kozama i kérkama až komický nadsamec, nadagent, nadčlověk a nadadrenalinový sportovec, co v Marešově buzerantském kožichu dělá sto minut ýbrsměšného ýbrkůl ramenáče v nadnormativně pomatené pičovině pro mongoloidní děti. Kundují mu při tom tři strašlivé neherečky ve složení trapná bulharská rozkuřovačka, ohavná prkenná cigoška a slizká pizda se zelenými vlasy, co jako by právě vypadla z nějakého debilního ťamanského animáku. Naprosté zoufalství pak dokreslují svým kungfu čurákováním opičí bratři Já a Jen, jež jsou evidentně schopni dohnat a ukopat xmrti i vypuštěnou balistickou raketu země - vzduch. Prostě mentálně retardovaná bondáž a kokotská reklama na přepláceného brazilského hydroidního polypa Nezmara, který svým downím projevem opravdu dělá čest svému jménu. ()

Tom Hardy

15 let uteklo od jedničky a tvůrci nejnovějšího dílu xXx to jaksi nezaznamenali. Ne že by akce byla vyloženě špatná nebo bez nápadu, ale po všem, co předvedl v posledních filmech Ethan Hunt, už zkrátka Dieselova variace na "špinavého Bonda" nemá čím překvapit. Nemluvě o klasickém neduhu béčkové akční hollywoodské produkce, kdy je úplně jedno, jestli máte v týmu žánrově zkušené lidi (Donnie Yen, Tony Jaa), když díky agresivnímu střihu nemají jak zazářit. Klady? Je to docela svižné, chvílemi i solidně nasnímané (ale spíš stylem "budou z toho pěkné fotosky"), skoro každá ženská je v tomhle filmu proklatě sexy (včetně obrýlené nerdky) a sem tam zafunguje i nějaká hláška. Ale co působilo v roce 2002 alternativně, to je dnes jen poměrně standardní akční výměna na špionážní téma. A palec dolů za tu snahu dělal z Diesela samce Bondových rozměrů. Je to sympaťák, ale o "píchací" charisma takového Brosnana se vážně ani neotřel. ()

Enšpígl

Tak tohle byl akční bordel se vším všudy. Na druhou stranu pokud se vyrovnáš s faktem, že hlavní hrdinové zřejmě mají místo kostí medvíkdy žužu, že příběh moh napsat klidně i mravenečník a že hlavním dialogovým prvkem je střelba kohokoli na kohokoli, pošmákneš si. ()

Cervenak

Rýchlo a zbesilo 7,5, spin-off pre tých, ktorým rýchla séria pripadá príliš sofistikovaná. Kundy, výbuchy, kung-fu, muzika a armáda kaskadérov v úlohe Vina Diesela, ktorý sa celý čas tvári, ako keby mu Tony a Donnie mimo záberu robili blowjob. Bavil som sa, ale druhýkrát si to určite nedám... ()

Malarkey

Hnedka zkraje akční scéna jak vystřižená z nejhoršího brakového románu, který na světě napsal nějaký člověk a jakmile zjistil, že napsal strašnej nesmysl, tak ho radši hnedka zase spálil, aby ho nikdo nikdy nemusel pozřít jediným okem. Po tomhle hrozně “haha“ nesmyslu se Vin dostane do prostředí, ve kterém se mu zrodí další banda debilů, kde všichni jsou příjemný jak hřebíky v prdeli. Poté následuje řada keců (ty obzvlášť) a sem tam nějaká akční scéna, která je stejně blbá jako všechny ostatní scény. Jediný plus filmu je režisér a digitální efekty, které tenhle film vyhrabují od úplného dna. Nevím, kdo přišel s tím, že dnešní doba bude úchylná na ujetý akčňáky. Když už je ale chtějí točit, tak by si mohli dát alespoň pozor, aby nás herci nerozčilovali, ale dobře pobavili. A Vin Diesel to sám bohužel neutáhne. ()

T2

║Rozpočet $85miliónov║Tržby USA $44,898,413║Tržby Celosvetovo $346,147,658 Tržby za predaj Blu-ray v USA $8,388,289 ║ Tržby za predaj DVD v USA $4,102,772║ Strašná bejkovina, normálne si to drží tupú nevýraznú úroveň prvých dvoch dielov. Som dúfal, že aspoň po akčnej stránke to bude troška výživné ale nie, vôbec, dokonca keď taký bijec ako Tony Jaa je nevyužitý, to je hriech. Zbytočnosť ako hrom. Zamrzí aj nenápaditá réžia D.J. Carusa, ktorý doteraz čo to dokázal natočiť, v tom horšom prípade aspoň tuctovú rutinu ale tu kde nič tu nič. Jediné čo tu je viditeľné je prehliadka pekných tváričiek a kaskadérov zaskakujúcich hádam pri všetkých akčných scénach Vina Diesela. /20%/ ()

Djkoma

Kdysi kolem let 2001 a 2002 si jeden svalnatý opálený milovník ropy řekl, že se proslaví akčními filmy. V jednom využije nejrozšířenějšího použití svého jména a v nadupaných kárách projede svět (Ameriku). V druhém zkusí být novodobý James Bond, který má rád kromě holek také adrenalin. Nejdřív to vypadalo, že obě cesty jsou jednosměrnné, ale časem se až překvapivě obě propojily. Největším konkurentem xXx je totiž série Rychle a zběsile, která se absurditou přibližuje původnímu filmu. Třetí xXx je však už jinde, a to především humorem. Nevěřím, že mezi těmi neuvěřitelně přepálenými scénami a dialogy se všichni ze štábu včetně Vina nesmáli, až se za břicho popadali. Tohle je komedie, kde chce být Neymar Jr. Avengerem, Tony Jaa má melíry a důležité informace dostane výměnou za noc s deseti krásnými ženami. Ach ten trest! Ve výsledku je tak třetí díl xXx přepálený, absurdní, ale vtipný slepenec. Je mi trochu líto dvojite Jaa a Yen, která tu v podstatě nemusela být, ale když Vám si na pomoc zavoláte devítku a zjeví se ON, tak i kluci z Jump Street 21 jdou do kolen. PS: díky za další stylovou Ruby Rose ()

RedAK

Takhle by to dopadlo, kdyby Methan Hunt a Čak Norris měli dítě; mělo by leukémii a vypadalo by jako Vin Nafta. Cander Xage, nebo jak se ten gumový kokot jmenuje, lyžuje po stromech, motorku řídí pod vodou, souboje vyřizuje výhradně za letu a u toho stíhá sázet hlášky, za které by se nemusel stydět ani MacGyver. Ženy samozřejmě za jeho přítomnosti vytékají jak staré pračky a touží mu adoptovat svoje rodidla. Naftu to však nechává naprosto chladným, jeho hlavním úkolem je zlikvidovat čínské metrosexuální bojovníky. Ti mu sice dlouho pijí krev, ale Vin je nakonec všechny najde a jednoho po druhém sundá jak prádlo z věšáku. Všichni jsou šťastni, nastupuje americká vlajka, gospel, pár motivačních mouder a titulky. Hotovo dvacet. Některé filmy by zkrátka měly být opatřeny varováním „nevhodné pro lidi s IQ nad 15“. Kdo si dokáže zavázat tkaničky a reaguje na světlo, ten by měl prostě smůlu. Jednu hvězdu dávám za charismatickou Ivanu Chýlkovou, nechápu, proč ji nikdo nevyplnil do castingu. ()

Fr

“TI ŠMEJDI NÁS PŘIPRAVILI O TY NEJLEPŠÍ Z NEJLEPŠÍCH, JAKO NA NEDĚLNÍM BRUNCHI. POTŘEBUJEME NĚKOHO, KDO SE UMÍ POHYBOVAT A BOJOVAT JAKO ONI. POTŘEBUJEME NĚKOHO, KDO VEJDE DO TORNÁDA A NA DRUHÉ STRANĚ VYJDE, JAKO KDYBY TO BYL JEN VÁNEK...“ /// Nadupaná úvodní 10ti minutovka, ve který žluťáci předváděj, co že všechno dovedou a vyhecujou Diesala, kterej nechce zůstat pozadu (což dá kurva rozum). Pak je na řadě píchání… ty vole, tohle musí vobyčejnýho člověka zaujmout - zvlášť, když chce ušetřit za pobyt ve vodmašťovně, Prostě si sedne, uvolní se (ne vole, svěrače nepovoluj!) a čumí na návrat ztracenýho syna, kterej kapku zestárnul, začal víc hláškovat a u filmů „těch slavnějších“ se něco přiučil. xXx chce bejt kurevsky cool (cizí slovo? ty asi budeš hooodně jednoduchej...). Úplně nejvíc co znám! (to se tak kurva říká… nemyslím úplně…) Vin Diesel si poskládal grupu svejch „Postradatelnejch“ a společně vykouzlili megašlehu, která si neláme hlavu s přírodníma zákonama, smrtelností hrdinů… takže vlastně s ničím… Čuměj na sebe s kurevským nadhledem (což mně rajcuje!) a šeredně si to (včetně těch vykrádaček!) užívaj. Já chcu taky…! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem jednodušší (asi). 2.) Nepřekvapí mě pád z nízký oběžný dráhy, bez padáku a s velkým ohňostrojem (prostě jednodušší…). 3.) Thx za titule „setoss0„. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE **** NAPĚTÍ * ()

Dever

// Distributor: Paramount // Počet premietajúcich kín v USA: 3,651 // Otvárací Víkend v USA: $20,130,142 // ()

EvilPhoEniX

Strašná konina tohle. Hvězdami docela nabité, ale potenciál byl pohřben kdesi na Kajmanských ostrovech.XXX je svou akcí i na mě docela dost přepálené a natočeno to není bůh ví jak. Kamera je hodně prudká a střih kazí víceméně všechny akční scény. Tony Jaa snad nejnesympatičtější role vůbec a Donnie Yen byl v pohodě potěšila závěrečná akce, kde měl trochu šanci se předvést, Diesel mě moc nebavil (Ten chlap může hrát pouze ve FF, všude jinde stojí za hovno) a tak zbyla řada na mou oblíbenkyňi Ruby Rose, která je i zde zvráceně atraktivní jako v John Wick 2. Malý plus za hudbu a camea známějších tváří, jinak slabota. 50% ()

tron

„Na tomto ostrove je plno neoznačených hrobov.“ – „Tipujem, že ten, čo ti predal košeľu, je v jednom z nich.“ Spomienky na jednotku sú hmlisté a aby som pravdu povedal, aj sa trocha hanbím, že sa mi svojho času páčila, že som na ňu skočil do kina a že som jej flákol 4*. Lebo s odstupom času je to dosť veľké zverstvo, človeče! Dvojka bola hrozná, tej som dal 2*. Trojke som spočiatku nemienil venovať pozornosť. Pripadalo mi trápne a smiešne, ako sa vypapkaný Vin Diesel, nebezpečne sa blížiaci k päťdesiatke, tvári ako najväčší sexoš a macher pod slnkom a ženám okolo neho neurobí nič väčšiu radosť, než sa ním nechať oplodniť. Proste, tragikomické. Lenže viete čo? Zbožňujem horory. No ako dieťa som okrem nich vyrastal aj na akčných filmoch. A veľmi si vážim prácu kaskadérov, koordinátorov bojových umení a podobne. Vážia si ich aj akční herci, ktorí to majú v hlave v poriadku a vedia, že by bez nich nič neznamenali. Napríklad Arnold Schwarzenegger alebo Keanu Reeves ich „verejne“ uznávajú a hlásia sa k nim a títo ľudia si vážia ich za to, že sa nehanbia priznať, že potrebujú pomoc profesionálov. A potom do spolupráce s nimi idú naplno a prevádzajú fakt neuveriteľné akčné grify. A ja? Ja si vážim nielen takýchto hercov, ale, prirodzene, i kaskadérov. A keď som v XXX 3 videl všetky tie neskutočné blbosti a šialenosti, „musel“ som rezignovať a s povzdychom dať 4*. A nikdy by som nebol povedal, že budem taký nadšený z Icea Cubea („11 rokov čakal, kým niekto vytočí 9.“). Ku koncu je toho (všetkého) tak strašne veľa, že som nevládal a proste všetko pod 4* by som vnímal ako falošnosť zo svojej strany. ()

B!shop

Boze ten film je tak strasne hloupej. Vsichni se neustale tvarej jak nejvetsi borci na svete, neustale hazou nejaky radoby drsny hlasky, Caruso se porad snazi o supercool zabery, ktery jsou ve vysledku jen naprosto nesmyslny a ciste na efekt, akce uz je celkove castokrat spis z ranku sci-fi a pribeh je samozrejme od zacatku do konce predvidatelnej a stupidni. Ja nevim no, pred 15 lety to docela fungovalo, ale dneska uz je to proste naprosto zbytecnej film, sice si nebere asi vetsi cile, nez pobavit divaka, ale to by me ta akce musela strhnout, takhle jsem az na par svetlejsich vyjimek film spis prozival. ()

Asia_Power

Nechápu co na tom filmu jako bylo nereálný. Jelikož sama jsem vyznavačkou adrenalinových sportů, v lese na listí lyžuju každou sobotu a neděli nezačínám jinak než surfováním a sjížděním vln na motorce, opravdu nechápu do čeho se všichni serete. S granátem si hraju vždy když se chci mít bombově a letadlem jsem naposledy sejmula padající vesmírnej satelit minulý úterý. Bohužel to nemám natočený, ale mám několik svědků - Ping Pong, Kung Pao, Semeno Nasaku i má milá Šu-Lin u toho byli. A jelikož nikdy nelžu, tak prostě držte huby a buďte rádi, že jsem Vám zachránila prdel. A to samý Vám vzkazuje i Vin Natural. Opět zachránil svět za vydatné pomoci Donnieho a lehkým přicmrndáváním Tonyho a ostatních v čele s šukézní upírkou Elenou. Tak projevte trochu vděčnosti, do piče. ()

Zeck

Dalo by se to strašně snadno zaměnit s další epickou sračkou ze série Rychle a zběsile zbohatnout. Rozdíly jsou skutečně jen kosmetické a hrají ve prospěch této nejzažitější zkratky pro online porno. Tohle není hype a ta druhá neskutečně tupá a dementní píčovina pro totálně vylízané kokoty hype je. No a zde hodnotím lépe jen díky absenci ubohého patosu a více realističtější akce než v tom úmorném odpadu s auty, třeba lyžování v deštném pralese je přímo autentický balzám na duši po zhlédnutí těch "zombie aut" v New Yorku. 40 % ()

Jara.Cimrman.jr

"Páchne jako stejný hovno v jiným obleku." Nepatřím mezi sklaní fandy adrenalinového plešouna v kožichu, ale už dokážu skousnout, že vše kolem něj je přehnané, nelogické a zakončené hláškou. Vlastně mi ještě ze setrvačnosti funguje jeden mozkový závit, takže mi občas něco nedává smysl, ale s Xanderem se bavím nad tím, kolik krásek usouložil do bezvědomí, kolika bojovníkům udělal uzel na páteři a jak si to celé užil. Mě tentokrát hodně bavila odstřelovačka Adele, Tennysonův chránič zubů a samozřejmě Neymar verbovaný do Avengers. Nicméně blbost, hovadina, kokotina a kravina na kvadrát to tedy rozhodně je. ()

xxmartinxx

Asi by bylo nerealistický to čekat lepší. Jasně, prospělo by míň postav a pomalejší střih, díky kterýmu by si šlo vychutnat nápady. A že těch nápadů je překvapivě hodně! Od designu lokací po detaily choreografie. Samozřejmě je to pitomý výplach jdoucí ve stopě sebeparodického Rychle a zběsile, ale někdy to stačí. Plus vynikající 3D pracující s plány obrazu. 70 % ()

choze

Vin Diesel se zjevně zhlédl v modelu kariéry, jaký měl Sly v osmdesátkách a taky by rád pravidelně střídal dvě úspěšné akční série jako byly ROCKY a RAMBO. Jednu takovou - rychlou, zběsilou a v posledních letech úžasně výdělečnou - sérii by měl, najít tu druhou se mu ale zatím nedařilo. Tržby mluvily proti RIDDICKOVI i proti POSLEDNÍMU LOVCI ČARODĚJNIC a naděje svitla až s návratem k XXX. Na jednu stranu to Dieselovi/XXX sérii přeju, protože všechny tři díly jsou taková ta správně tupá kinobéčka, jaká si člověk s chutí napálí v akčně sušších obdobích mezi blockbustery a památnými akčními nářezy, a konkrétně Xanderův návrat baví, protože je natřískaný nápaditou akcí, schopnými drsňáky, sexy holkami a vtipnými hláškami a uteče jako voda. Na straně druhé, Xander těžce zaspal a vrací se v době, kdy poptávku po "jiném Bondovi" dávno a mnohem uspokojivěji naplnil Bourne a vlastně i samotný 007 a v kinech je díky nim a Ethanu Huntovi docela přeagentováno. A XXX může nabídnout jen bezradné opisování od RYCHLE A ZBĚSILE, které samo opisuje, kde se dá, včetně XXX. Sólistického rebela tak nahrazuje expendables tým zahrnující další akční hvězdy a "buduje se mytologie série", když vrací do hry i minulého XXX. Takže zatímco si RaZ od sedmého dílu hraje na nekonvenční špióny a la XXX, XXX si v trojce začíná hrát na hvězdnou týmovku RaZ a hrozí, že fenomén RaZ akorát rozpatlá. ()

Segrestor

Pecka! Kaskadérské kousky, bitky, honičky, přestřelky, exotika, humor, hlášky, známé tváře, hezké ženy, hrdinové, poražení, zadní vrátka na další hit... Chybí někomu něco? Mně ne. ()

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Kdo si zahraje v xXx 3?

Kdo si zahraje v xXx 3?

02.01.2016

Ačkoliv to čekal jen málokdo, xXx: The Return of Xander Cage se pomalu stává realitou. Vin Diesel se opravdu vrátí jako závislák na adrenalinu, kterého rekrutovala FBI, a dokonce u toho bude i Samuel… (více)

Středověk zajímavější než Vin Diesel?

Středověk zajímavější než Vin Diesel?

11.06.2009

Pro Roba Cohena zřejmě ano. Jeho dalším filmem měl být návrat k hrdinovi, kterého kdysi s Dieselem docela úspěšně uvedli na plátna kin, přičemž rozstříleli nejen Prahu, ale i velehory tyčící se těsně… (více)

Riddick žije... možná

Riddick žije... možná

11.03.2009

Taky vás to už unavuje? Pokaždé, když chtějí David Twohy anebo Vin Diesel na sebe upozornit, začnou roztrubovat obehrané „máme tu postavu rádi a přestože Černočerná tma a Kronika temna na sebe jen… (více)