AZ-kvíz (TV pořad)

Soutěžní

Česko, 1997, 22 min

Soutěž je příliš těžká, není pro každého. No, uznejte sami. A) trnitý keř, B) viditelný elektrický výboj v troposféře C) opak startovníků, D) krajina za horizontem, E) grafická značka štítu rodu, F) ostrovní stát v Tichém oceánu, G) ukazatele slunečních hodin, H) vyrobeno z luštěnin, CH) když k nám běží a nikdo ho nedoprovází, I) posvátný pták v náboženství starých Egypťanů J) okrasná rostlina řádu hluchavkotvaré K) vydává zvuky krkavce, L) malý žebrovitý útvar na spodní straně klobouků hub, M) vykonává loučení rukou, N) sociální uskupenství obyvatelů Země, O) biblické zvolání, P) zaměstnanci závodu na zpracování buničiny, R) malý čert, S) nástroj ke štípání (dřeva), T) dehet, U) první kapela Vladimíra Mišíka, V) slavnost sklizně vinné révy, W) železniční vůz plný dřeva, X) Speusipposův nástupce, Z) tvoje manželka. Na požádání přiložím správné odpovědi :-)(10.9.2011)

55%(3.12.2008)

Vědomostní soutěž plná lehkých a těžkých otázek. Působivé osvěžení znalostí. / Viděné epizody cca *70.dílů / ( Hodnocení: 6/10 )(11.11.2009)

Encyklopédia českých záhradkárov alebo ako nezávidieť maximálne pártisícové výhry a pri tom mať pocit kráľa vedomostí, ktorý v pohodlí domova hravo odhaľuje, čo sa skrýva za začiatočnými písmenkami.(20.1.2017)

• Šakal

a modří už vědí a JÁ.......se stále nechytám :o)(6.10.2011)

• - Moderátoři vidí otázky až při vysílání. (M.B)