Im Winter ein Jahr

A Year in Winter

Pred rokom v zime

(festivalový název)

Německo / USA, 2008, 129 min

Psychologické rodinné drama, které ale v sobě těch dramat obsahuje tolik, že to celé působí strašně neútěšně. Film mi připadal hodně rozmělněný, chyběla tomu nosná dějová linka (smrt bratra a syna se mi nezdála dostatečně dominující). Stopáž přemrštěná, herecký výkon Karoline Herfurth výborný. Některé scény se mi určitě zapíšou do paměti (taneční scéna, poslední dvě minuty, tanec ve sněhu), ale jako celek jen nevýrazný průměr.(11.8.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $2,011,990(15.6.2010)

Pro me osobne velmi prijemne prekvapeni festivalu Der Film. Film si celou dobu udrzuje vybornou atmosferu, ktera me dokazala zcela vtahnout do deje. Postava malire me nejakym zpusobem pripominala H.R.Gigera. Nejsilnejsim okamzikem je scena, kde je pouzita skladba Signal to Noise od Petera Gabriela. Poctivych 5*(4.10.2009)

Na mne až příliš psychologické. Pořád jsem čekal, že film se bude někam posouvat, bude určitým způsobem gradovat. Místo toho se však pořád plácá v mezilidských vztazích rodiny poznamenané sebevraždou mazánka. Filmu dominují Bierbichler a Herfurth, jako malíř a sestra zemřelého. Film stojí na této dvojici, protože bez ní by toho nabízel pramálo. Jejich vztah a dialogy stojí za to. Spousta zbytečných postav kolem (např. Aldo), které s dějem prakticky nesouvisí. Atmosféra je na slušné úrovni, jen ten obsah mi chyběl, abych mohl tu atmosféru lépe nasávat. S přihlédnutím k množství děje mi přijde stopáž zbytečně dlouhá... 70%(4.10.2009)

Asi nejlepsi film v brneske casti festivalu Der Film. Film je zalozen na dvojici Karoline Herfurth a Josef Bierbichler (malir). Malir dostane zakazku od matky (Corinna Harfouch), jejiz syn spachal sebevrazdu, aby nakreslil obraz, jak si syn a dcera (Karoline Herfurth) hraji u piana. Vetsina filmu je zalozena na dialogu malire a sestry. Reziserce se povedl natocit s vybornou atmosferou. Velmi slusna je i kamera.(9.10.2009)