Im Winter ein Jahr

A Year in Winter

Pred rokom v zime

(festivalový název)

Německo / USA, 2008, 129 min

Pro me osobne velmi prijemne prekvapeni festivalu Der Film. Film si celou dobu udrzuje vybornou atmosferu, ktera me dokazala zcela vtahnout do deje. Postava malire me nejakym zpusobem pripominala H.R.Gigera. Nejsilnejsim okamzikem je scena, kde je pouzita skladba Signal to Noise od Petera Gabriela. Poctivych 5*(4.10.2009)

Psychologické rodinné drama, které ale v sobě těch dramat obsahuje tolik, že to celé působí strašně neútěšně. Film mi připadal hodně rozmělněný, chyběla tomu nosná dějová linka (smrt bratra a syna se mi nezdála dostatečně dominující). Stopáž přemrštěná, herecký výkon Karoline Herfurth výborný. Některé scény se mi určitě zapíšou do paměti (taneční scéna, poslední dvě minuty, tanec ve sněhu), ale jako celek jen nevýrazný průměr.(11.8.2010)

• Ephemeris

Kierkegaard aj Heidegger písali, že človek si svoju existenciu naplno uvedomuje len v stavoch úzkosti a žiaľu. Tu je toho trúchlenia a utápania sa v smútku asi až príliš. Maliar maľuje krásne, ale až také peniaze by som za tie jeho obrazy nedala. Esteticky prvotriedne, psychologicky to ale ide trochu mimo.(6.12.2016)

Asi nejlepsi film v brneske casti festivalu Der Film. Film je zalozen na dvojici Karoline Herfurth a Josef Bierbichler (malir). Malir dostane zakazku od matky (Corinna Harfouch), jejiz syn spachal sebevrazdu, aby nakreslil obraz, jak si syn a dcera (Karoline Herfurth) hraji u piana. Vetsina filmu je zalozena na dialogu malire a sestry. Reziserce se povedl natocit s vybornou atmosferou. Velmi slusna je i kamera.(9.10.2009)

Příliš dlouhé, příliš psychologické (ale jinak ok).(12.3.2012)