poster

Im Winter ein Jahr

 • USA

  A Year in Winter

 • Slovensko

  Pred rokom v zime

  (festivalový název)

Drama

Německo / USA, 2008, 129 min

 • bassator

  DER FILM 2009 - Im Winter ein Jahr / V zimě to bude rok(10.10.2009)

 • Ephemeris
  **

  Kierkegaard aj Heidegger písali, že človek si svoju existenciu naplno uvedomuje len v stavoch úzkosti a žiaľu. Tu je toho trúchlenia a utápania sa v smútku asi až príliš. Maliar maľuje krásne, ale až také peniaze by som za tie jeho obrazy nedala. Esteticky prvotriedne, psychologicky to ale ide trochu mimo.(6.12.2016)

 • MontyBrogan
  ***

  Tak ako jedna mŕtva včela ešte leto nerobí, ani jeden dobrý opis osobnosti - bol tým, čím sme ho chceli mať a preto ho nikto vlastne nepoznal - ešte nezaručuje kvalitný psychologický film. Relatívne priemerná dráma so scenárom pretkaným klišé. Pasáže s maliarom boli síce zaujímavé, ale keď ho navštevovala hlavná hrdinka, ktorá bola drzá a rozmaznaná, že by si zaslúžila pár faciek, čo sa neskôr zmenilo pomaly na platonickú lásku medzi nimi, povzdychol som si nad stokrát videnou šablónou.(16.12.2015)

 • janisska
  ***

  Což o to, nic proti psychologii, ale tady přece žádná psychologie není - když na začátku představíte figurky a poté se jich snažíte figurkovitosti zbavit pomocí ustálených schémátek, zažitých záběrů a průměrné tklivé hudby, zůstanou na konci zase jen figurky. Jestli se film dostal někdy až na dřeň, jednalo se nanejvýš o pár scén, a to ještě toliko u žen. Karoline Herfurth byla nicméně skvělá a její katarzní taneční vystoupení v závěru pro mě film zachránilo. Facit: dojemný a ne úplně blbý film na nedělní večer.(30.5.2012)

 • Monika22
  ***

  Příliš dlouhé, příliš psychologické (ale jinak ok).(12.3.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace