Im Winter ein Jahr

Pred rokom v zime

(festivalový název)

Německo / USA, 2008, 129 min

• bassator

DER FILM 2009 - Im Winter ein Jahr / V zimě to bude rok(10.10.2009)

Psychologické rodinné drama, které ale v sobě těch dramat obsahuje tolik, že to celé působí strašně neútěšně. Film mi připadal hodně rozmělněný, chyběla tomu nosná dějová linka (smrt bratra a syna se mi nezdála dostatečně dominující). Stopáž přemrštěná, herecký výkon Karoline Herfurth výborný. Některé scény se mi určitě zapíšou do paměti (taneční scéna, poslední dvě minuty, tanec ve sněhu), ale jako celek jen nevýrazný průměr.(11.8.2010)

Příliš dlouhé, příliš psychologické (ale jinak ok).(12.3.2012)

Tak ako jedna mŕtva včela ešte leto nerobí, ani jeden dobrý opis osobnosti - bol tým, čím sme ho chceli mať a preto ho nikto vlastne nepoznal - ešte nezaručuje kvalitný psychologický film. Relatívne priemerná dráma so scenárom pretkaným klišé. Pasáže s maliarom boli síce zaujímavé, ale keď ho navštevovala hlavná hrdinka, ktorá bola drzá a rozmaznaná, že by si zaslúžila pár faciek, čo sa neskôr zmenilo pomaly na platonickú lásku medzi nimi, povzdychol som si nad stokrát videnou šablónou.(16.12.2015)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $2,011,990(15.6.2010)